Vysoký cholesterol

cylinder

Máš vysoký cholesterol podľa koho? Lekár z EU povedal,že do roku 2008 hranica 6,2 je vysoká a po vstupe do únie ju znížil na 5,2.Znamenalo to ďalších 350 tis. nových pojedačov liekov na cholesterol.To je bussines čo? Daj si zistiť či máš zápalové faktory v krvi.Ak nie tak cholesterol sa sám o sebe neusádza a nie je v takej hladine ak uvádzaš škodlivý.Ale určite si daj do poriadku pečeň pomocou prírody. Ak sa škriabe cholestero hore,časom budú problémy s pečeňou.Je na to pestrec mariánsky,ale i čierny kmín a čakanka,rakytník,zelenina ovocie,životospráva,relax a hlavne zahoď starosti a nerieš,stres je škodlivý.

RNG

Tisice rokov stare liecivo, cernucha/black seed/nigela sativa je uzitocne na vselico v tele od antimikrobialnych vlastnosti, po silne protirakovinne, a ma vplyv aj na cistenie tela celkove.
Rozhodne sa ju oplati vyskusat na rozne problemy.

syslín

Je som pri hľadaní na internete našiel informácie cez pestrec.sk, ale mal som aj zvýšený cukor a doporučili mi černuchu.Až potom asi za dva mesiace mi išiel dolu aj cukor.Vraj som mal v zlom stave pečeň.Pritom do roka nevypijem ani pohárik a kolegovia v práci si uťahovali,že pijem tajne.Čo mi mohlo pečeň poškodiť fakt neviem.Potom by museli byť bezdomovci KO stále sú na mol.

RNG

Oboje. lecitin emulzifikuje(robi vodorozpustnymi) ulozene tuky, [estrec, tj najma j3eho ucinna latka sylimarin zvysuje tok zlce, ktora obsahuje tuky(triglyceridy) aj cholesteroly, ktore ked sa nasiaknu v crevach do mikrovlaknin, tak su vynesene z tela. Podobne pracuje aj doplnok cslcium D- Glucarate, co odporucam brat ludom so stukovatelou percenou, lebo inac riskuju pri preplnenyhy tukovych bunkach, ze sa pretrhnu a vytvoria na peceni jazvy=cirhoza.

J.T.

Mne na lekárskej prehliadke zistili cholesterol 7 a zvýšené pečeňové testy(mal som mierne stukovatenú pečeň).Lekár mi predpísal lieky na cholesterol ktoré som neužíval pre ich vedľajšie účinky.Tri mesiace som užíval lecitín dve tobolky denne a kúpil som si pestrec maríánsky.Pestrec vo forme čaju aj celé semienka som jedol po kávovej lyžičke(dobre pohrýzť).Kupoval som si aj rôzne pečeňové čaje.Najlepšie sa mi zdali od Herbexu v lekárni.Alkohol som takmer vylúčil(sem tam pivko desina) a nejedol som klobásy salámy a pod.Ináč som nedržal žiadnu mimoriadnu dietu.Po troch mesiacoch som mal pečeňové testy v norme a cholesterol klesol na 5,6.Lekár bol prekvapený a tešil sa ako dobre zabrali jeho lieky.Takže pomohol mi buď pestrec alebo lecitín alebo obidvoje.

redka

skuste si davat caj z veroniky lekarskej... lieky by som nebrala ani za nic... vedlajsie ucinky su horsie ako samotny vyssi cholesterol...

redka

ja mam 32 a chol 6,18 pred mesiacom... predvcerom... za mesiac mi klesol na 6,08... som chuda zijem zdravo... u mna bude na vine asi stres... ale nerobim si z toho vrasky... cholesterol nie je az taky strasiak ako nam hucia do hlavy...ten dobry mam viac ako je norma...

Andronika

Mám 48 rokov a mám problém s vysokým cholesterolom. Mám zvýšený zlý a ešte viac dobrý. Pred 3 rokmi mi vyoperovali štítnu žľazu. Je to s tým spojené? Poraďte mi.