Vysoký cholesterol

Okica

RNG: ako sa dopracujem k spominanym produktom? Magnesium som dostala cez infuzie.
Mira: poznas nejaku knizku, stranku kde najdem recepty na pripravu vhodnej stravy?

mira

Tie krče ťa chytajú zo surovej stravy. Na príčine je predchádzajúce zahlienenie a znefunkčnenie čreva. Surová vláknina spôsobuje v takomto čreve naduvanie, krče, pravdepodobne nefunguje ani mikroflora.
Cholesterol zvyšuje aj jogurt. Kyslomliečne baktérie je lepšie získavať z kvasenej zeleniny.
Trávenie je potrebné upraviť - obilné zrná a prevažne tepelne rôznymi spôsobnmi upravená zelenina sú šetrné pre tráviaci trakt a spolu s kvasenou zeleninou obsahujú dostatok vitamínov i enzýmov.

RNG

posuvam:
cholesterolov(lipoproteiny typu LDL a HDL) je mnozstvo a maju kazdy svoju funkciu v tele. Nachadzaju sa v potravinach ale velku vacsinu si clovek sam vytvara v peceni hlavne s prebytocnych cukrov. Tato produkcia sa da znizit napr Policosanolom(vytazok z cukrovej trstiny), ktory nielen znizi celkovu produkciu ale zmeni pomer LDL ku HDL v prospech HDL, co vacsina ludi potrebuje.
Na zlcove kamene treba riedit zlc, aby sa nevytvarali.
Pomaha pit caj z byliny chanca piedra, brat magnezium a cistit si pecen protokolom dr Berksona.

Okica

oni mi nezakazali toto jest. len ich nemozem, pretoze ma chytia silne krce.
mastne, tucne, vyprazane, udene vobec nejem. mliecne vyrobky len nizkotucne, vela surovej stravy, ryby, kuracie, morcacie maso na pare... ak toto im nestaci tak uz fakt neviem co mam robit...

mira

Tak to je hlúposť, že ti zakázali reďkovku, hrášok, kapustu, kukuricu papriku. A škodlivé potraviny ti nezakázali. Ty im naďalej veríš ?

Okica

mira: mna stve len to, ze preco museli pockat kym sa mi vytvoria kamene?! prosila som o lieky uz pred 2 rokmi a povedali mi, ze to nie je vazna hodnota (vtedy to bolo 7,8 ak sa dobre pamatam). Povedali mi aby som nejedla mastne a tolko. A teraz kvoli kamenom nemozem ani papriku, kapustu, redkovku, hrasok, kukuricu...

mira

keď už si zašla tak ďaleko, že máš kamene, treba zostaviť presný jedálniček a rozobrať každý jeden tuk, ktorý zješ, hlavne tie SKRYTÉ.

Vlákniny je dostatok v obilných zrnách a zelenine. Ak nejedáva mlieko a mliečne výrobky, bielu múku a živočíšne produkty, netreba vlákninu umelo pridávať. Tá trocha v čaji pod%la mňa nie je bohvieako účinná.

zuzkajur

aHOJ MOJA DCERKA Má TIEž PODOBNý PROBLéM.Viem poradiť len s tou vlákninou.BENEFIBRA je uplne bez chuti a farby,rozpúšťa sa vo všetkom.Ja ju dcerke pridávam ráno do čaju ,ani nevie že ju pije,lebo by tiež špekulovala ako okolo každého jedla.Snáď som pomohla.

Okica

Ahojte.
Ja mam vysoky cholesterol uz roky. Pohybuje sa medzi 7-9... Lieky mi predpisali az vtedy ked sa mi vytvorili zlcove kamene kvoli cholesterolu. Teraz beriem lieky aj kvoli kamenom aj kvoli cholesterolu. A pritom vobec nejem nic tucne, mastne. Snazim sa jest co najviac ovocia a zel. a teraz uz nemozem skoro nic, lebo mi pride zle na zlc... Beriem Cholestil, Rowachol a Simgal...