Neustale myslim na jedlo

Príspevok v téme: Neustale myslim na jedlo
zia beast

Mam tento problem. Prenasleduje ma to vo dne aj v noci (niekedy sa mi sniva, ze jem), stale musim mysliet na to co kedy zjem alebo keby som mohla jest kolko chcem, co by som zjedla a na com mam chut atd. Neviem co mam proti tomu robit, ako sa mam zbavit tychto myslienok??!!! Chcela by som zhodit takych 5 kg, co ani nie je vela, ale stale som v jednom kole. Schudnem kilo mozno 1,5 kg uz sa zacnem tesit, ze to pomaly pojde a potom buum zasa nic, vsetko je spat, som z toho nervozna, nestastna, nahnevane, ze by som chcela jest a nemozem. Rano vstanem uz myslim na to co budem ranajkovat, este ani nedoranajkujem a uz myslim na to co budem obedovat a takto to ide zakazdym. proste myslim stale na to co by som jedla. u mna neplati to, ze jeme preto aby sme zili, ale presny opak ja zijem aby som jedla. chcela by som nejaku radu, co by ma mohlo viac tesit ako jedenie a aby som rano vstavala s myslienkou co ma pekne dnes caka a nie s myslienkou, ako sa najlepsie nazrat!!!!!mam pocit, ze by som mohla jest az do prasknutia. je tu niekto, kto ma ten isty problem alebo som len ja taky nenasytny pazravec????nie som tucna, nemam nadvahu, ja len potrebujem zhodit tukove vankusiky aby som bola sama so sebou spokojna, lenze neviem ako prestat mysliet na jedlo....

sweet_lolitta

V obdobi, ked som aj ja myslievala na jedlo, tak som nemala tolko aktivit, co teraz. Ked sa mi zmensil zaludok, akonahle som zacala jest pravidelne, ci chcem, ci nechcem, kazde 4 hodiny, aby som nepoznala vlci hlad, tak som sa najedla do sytosti a pocit "co zas kedy kde budem moct spapat" u mna vymyzol. Proste prestala som zit pre jedlo, jedlo vnimam ako super, vec, milujem ho, no neovlada ma uz. Pomohla mi aj zalubenost do mojho priatela :) :) vtedy som na jedlo ani nepomyslela a vdaka tomu mi to slo ruchlejsie, mat ine aktivity ako myslenie na jedlo a jedenie.

baba32

Presne viem o com pisete ja som stale hladna a nikdy a nic ma nedokaze zasitit, objem sa a potom mam neskutocne vycitky svedomia co som urobila a za priberam a tak to ide dookola, niekedy sa mi sniva o jedle, je to neskutocny kolobeh a niekedy si myslim ze potrebujem psychiatra. casom som vsak prisla na to ze su urcite potraviny ktore u mna tieto nalady spustaju. Tiez zvyknem jest este pred tym ako som hladna aby som hlad vobec nedostala a hlavne viem ze sa nemozem vobec nudit, to je moj postrach ak nemam co robit tak jednoduch zeriem.
A nenakupujem si potraviny do zasoby, v chladnicke mam len nizkotucne jogurty, ovocie a ked som hladna jednoducho nemam co jest.

ZrkaBrzyHezka

uplne ti rozumiem, mam rovnkay problem , mam vsteko mozne na pamati,ale ked to na mna pride,som ako nepricetna,zozeriem vsetko co mi pride od ruku a potom vycitky a potom ze uz nikdy nebudem jest hento a tamto...ale uz ma to nebavi...

jeny

tiez poznam ten kolobeh a vazim120kg,v juni som skoncila v nemocnici s tlakom240 220 120 vtedy som vazila126 uplne som vylucila mastne jedla a teraz to tyzden skusam reduktilom nemyslim az tak na jedlo ale ten smed ale radsej ako len mysliet na jedlo.

mira

Môžeš trpieť hypoglykémiou alebo minerálovou podvýživou. Hypoglykémia je spôsobená mäsovo - cukrovou /rafinovaný cukor/ stravou a nedostatok minerálov raf. cukrom.

Píšeš, že ješ celozrnné výrobky. Zameraj sa na kaše, placky, cestoviny, t.j. NEPEČENÉ obilniny. Pečené spôsobujú sťah organizmu, vysušenie a chuť na sladké. Polysacharidy postupne uvoľňujú glukózu do krvi, táto stabilita je dôležitá. Keď sú výkyvy glykémie, vyvoláva to chuť na jedlo z dôvodu dodať mozgu energiu.
Nepresoľuj , to je tiež dôležité pre stabilnú glykémiu.

Nakoniec to najdôležitejšie :

PREŽUJ KAŽDÉ SÚSTO NAJMENEJ 50 x,

ešte lepšie 100 x, až kým v ústach nebudeš mať kašičku. Takto nielenže využiješ dobre energiu a výživné látky z potravy, ale dodáš si kľud a uspokojenie z jedla, ktoré ti chýba.
Veľa šťastia.

daga

hovoris mi z duse, som na tom uplne rovnako. tiez nepotrebujem dat dolu viac nez 5kg, tiez sa mi jeden-dva dni dari odolavat a potom je to spet. alebo cez den sa krotim ale vecer ma to prepadne. a takisto jedavam zdrave jedla, ovocie, zelenina, ryby, mliecne vyrobky, vlocky. mojou nerestou nie je fast food, ale sladkosti.
ide o to, ze travim vela casu sama, ked som s kamoskou, tak na jedlo vacsinou nemyslim, dokonca ani ked som hladna.

zia beast

Ok aj tak dik za radu ale to, ze som napisala, ze som na fast food atd. neznema, ze jem od rana do vecera hranolky s pizzou, ja jem viac menej zdravo len moj problem spociva v tom, ze sa neviem zbavit myslienok na jedlo. jem v pohode cerealie, celozrnne pecivo, ovocie, zeleninu ale popri tom myslim na to co by som si este dala. niekedy si dam, niekedy odolam. len ja som chcela vediet, co ini robia aby ich motivovalo par kg schudnut. napr. vyvesis si plagat supermodelky a povies si, ze tak chces vyzerat alebo si vyvesis plagat superbuchty a povies si, ze tak nechces vyzerat, alebo nieco podobne. takze len tolko k tomu, najst proste nejalu motivaciu, nejaky ciel, co by ma viedlo kazdy den.

jessika

ak musíš jesť tak sa nič nedá robiť.jec ale s rozumom.zameň hranolky za prírodne pečené zemiaky v rúre a pizzu si upeč sama z celozrnnej múky oblož ju so zeleninou alebo diétnou salámou.čo píšeš sú samé mastné a ťažké jedlá.ak sa naješ nebudeš mať záchvaty žravosti a nebudeš ani plná mastných jedál od ktorých sa len priberá.rada by som ti poradila ale iný nápad bohužial nemám.

zia beast

no vsetko som uz ja daavno vyskusala, chrom, ine tabletky na potlacenie chuti, 7- Phenylstack a pod...a asi by som nepisala, kebyze to funguje. ja uz na to vyhadzovat peniaze nemienim a stale len skusat nieco nove a hltat nejake svinstva. caje si kupujem rozne a nalievam sa nimi kazdy den, ale necakam od toho zazraky.ja len proste potrebujem nejkau motivaciu a neviem ju najst ani kde ju hladat. sladke nemusim, bez toho dokazem zit, ja som skor na take ako fast food, pizza, hranolky...