Spinenie a nova HAK

Príspevok v téme: Spinenie a nova HAK
KR83

Dobry den,

prechadzam na inu hormonalnu antikoncepciu a prvu tabletku som mala uzit v prvy den menstruacie. Minuly mesiac som vsak v prvy tyzden brania posledneho balenia predchadzajucej antikoncepcie brala chemoterapeutikum Ofloxin, o ktorom som sa docitala, ze by nemalo znizovat ucinok HAK (no pre istotu som sa este dalsich 7 dni chranila). Teraz by som mala mat menstruaciu a zacat s novou HAK. V utorok mi zacalo spinenie, ktore sa zvykne dalsi den zmenit na normalne menstruacne krvacanie, a i na zaklade typickych priznakov bliziacej sa menstruacie som v stredu uzila prvu tabletku novej HAK v domneni, ze krvacanie sa uz predsa musi dostavit.
Problem je v tom, ze i dnes, vo stvrtok, stale spinim a normalne krvacanie sa stale nedostavilo.
Bude mat na ucinnost novej HAK vplyv, ze som ju zacala uzivat takto, ked vlastne "riadna" menstruacia neprisla, len spinenie? Postaci, ked sa budem este druhy tyzden brania HAK chranit aj inak?
Alebo mohol Ofloxin v prvom tyzdni kompletne znizit ucinok HAK a "hrozi" mi gravidita?
Vopred dakujem za odpoved!