Malá násobilka zdravia

Príspevok v téme: Malá násobilka zdravia
Pišta

1.Zdravie máme v genetickej výbave
2.O svoje zdravie sa musí každý aktívne starať sám
3.Vo svojej podstate sme prírodné bytosti. Naše zdravie je priamo úmerné tomu, ako dodržiavame prírodné zákony
4.Náš životný štýl je náš hlavný určovateľ nášho zdravia
5.Pre zachovanie zdravia je nevyhnutné zabrániť vstupu nežiadúcich látok do nášho organizmu
6.Vitálne látky, pochádzajúce najmä zo surovej stravy sú nevyhnutné a ničím nezastupiteľné pre udržanie nášho zdravia
7.Zdraviu je možné sa naučiť. Preto je potrebné sa vzdelávať na tému zdravia.
8.Náš organizmus je veľmi múdry a odolný. Snaží sa každú sekundu, každý deň, zachovať si svoju integritu. Nebráňme mu v tom svojimi nevhodnými postupmi liečenia.

igris

ahoj Pista :), ono je to naozaj len taky prevratik a od prevratu to ma este daleko . U nas som taky pokusny kralik, najprv ma to nechaju par tyzdnov jest a potom sa postupne od najvacsieho po najmensieho pridavaju, niekedy aj naopak, vies , aby im to nahodou neublizilo :) . Skolska jedalen s tym si tak lahko neporadis, ale da sa to trosku usmernit , ked maju na vyber dve alebo tri jedla.
"Kauza" mlieko je asi na tom najlepsie.
"Biela muka" tak na polku, z pecivom a chlebom nie je problem, boli zvyknuty na graham , tam so to trosku este vylepsila, oblubene cestoviny/ tie tmave "brekeke" nechutili ani mne, mozno casom sa k tomu pomalicky vratime.
Velky problem "cukor" je ho vsade a vela, kompromisi, vela kompromisou aj sama mam s tym este obrovsky problem. Take fit-tycinky, mandle, sezam v karamele, susene ovocie v cokolade..- aspon trosku lepsie ako cokoladove keksiky.
Ovocie a zeleninka vzdy im chutila , niekedy viac niekedy menej , teraz vylepsena ovocnymi a zeleninkovymi stavami a dorziavanim kombinacii.
Masko som este trosku ubrala a pomalicky sa mi dari likvidovat salam a sunku, parky nepovazujem za maso, radsej si necitam co to obsahuje :(. Delenie stravy je este len v zaciatkoch , sama na sebe pracujem. Je toho vela, a este viac pred nami, ale podnety a prispevky od teba ale aj ostatnych su velmi povzbudzujuce. Myslim ze sa to oplatilo, trochu som schudla, trochu som zdravsia... :))) a pribudaju u nas rozne knizky, knizocky /mam vyhliadnutu vegetarianstvo pre deti:)/.

pišta

Ahoj, Igriska :)
Ak dovolíš, teraz mám ja otázočku:
Nuž a ako si ten prevratík spravila?
Veď to nie je len tak, že povieš:"ide sa inak!"... a hotovo?
Tiež by ma zaujímalo, ako tvoje dietky sa týmto prevratíkom vyrovnávajú napr. v škole, školských jedálňach...?
ďakujem vopred :)

igris

ahojte :)
spatne som si citala tuto temu a je dobra :))) a stale aktualna. Podla mna je spravne , ze stale nieco hladame, inak by sme sa urcite nudili /aj ked po takom obcas tuzime :)/. V poslednych mesiacoch som doma spravila taky maly prevratik v stravovani a mozem konstatovat, ze veci sa pohli k lepsiemu :). Zrazu mi zacalo vadit mnozstvo liekov, ktore cela familia uzivala a mala som pocit, ze zijeme v zacarovanom kruhu, z ktoreho som nevedela vycuvat. Mala som pocit , ze vsetko robim dobre a spravne a stale to nefungovalo, choroby pribudali...a potom som objavila "trochu" iny svet, svet, ktory popieral reklamu a vyroky vytrhnute z kontextu a zapacil sa mi, preto sa tesim ,ze sa tu v tejto teme opat stretneme.

pišta

Nehľadajme lieky, hľadajme zdravie!
***************************************
.
Pokúsme sa zmeniť svoje životy!
Dôvod je jednoduchý : ak nás zastihla nejaká choroba, tak sme zrejme, alebo presnejšie, URČITE niečo spravili v minulosti nesprávne. Mne samému sa to dávnejšej v minulosti stalo viackrát.
Vôbec to však tak nemusí ostať.
Záleží hlavne na nás samých...

pišta

Ahoj, Igriska :)
Otvoril som znovu túto tému a tak som si dovolil osloviť teba ako prvú, lebo sme ju spolu zakladali, i keď zakladateľov bolo viac (napr. dobrá sekretárka...juj!:))
Pribúda tém, ktoré majú jedno spoločné : viacerí z nás nevedia, ako ďalej.
Neviem to presne ani ja.
Ale povedz, treba všetko rozanalyzovať, rozložiť na drobné diagnózy a ku každej diagnóze nejaký liek? Veď tie sú často kontraporoduktívne, navzájom sa môžu potierať ich účinky alebo ešte horšie, kumulovať ich negatíva.
Je to začarovaný kruh o to viac, že VŽDY IDE O CELOK organizmu.
Lieky , ktoré (neustále) treba, treba.
Ale čo s tými, čo netreba? Tých je väčšina. Ostávajú stále kdesi ako pozitívna „hrozba“, aj dávno potom, ako sa dobrali. Hrozba, že sa bude treba ku nim vrátiť.

igris

moj muz ked som doniesla deti z porodnica avizoval ,ze k nim nedavali manual :). Bolo by to super keby nieco take "jednoduche" existovalo

pišta

Milá Evik :-)
Ako mám možnosť to kus sledovať, je to tak trochu aj naopak.
Tento web ti fandí...
Asi vie prečo :-)))

pišta

Milá Lucia:-)
Súhlasím, takých, ktorí si uvedomia, že je zle, až keď je zle, je drvivá väčšina.
Sme tak vychovávaní, máme sa pekne-krásne liečiť a prevencia? Ktože už má na ňu čas? Veď lekári to za nás poriešia...
Skôr rýchlo ako pomaly, sa sami dostávame do role prekvapených štatistov, pozorujúcich, čo sa to vlastne s nami deje. :(
Až na malé výnimky. Ako napr. fandovia tohoto webu :-)