Malá násobilka zdravia

Príspevok v téme: Malá násobilka zdravia
Pišta

1.Zdravie máme v genetickej výbave
2.O svoje zdravie sa musí každý aktívne starať sám
3.Vo svojej podstate sme prírodné bytosti. Naše zdravie je priamo úmerné tomu, ako dodržiavame prírodné zákony
4.Náš životný štýl je náš hlavný určovateľ nášho zdravia
5.Pre zachovanie zdravia je nevyhnutné zabrániť vstupu nežiadúcich látok do nášho organizmu
6.Vitálne látky, pochádzajúce najmä zo surovej stravy sú nevyhnutné a ničím nezastupiteľné pre udržanie nášho zdravia
7.Zdraviu je možné sa naučiť. Preto je potrebné sa vzdelávať na tému zdravia.
8.Náš organizmus je veľmi múdry a odolný. Snaží sa každú sekundu, každý deň, zachovať si svoju integritu. Nebráňme mu v tom svojimi nevhodnými postupmi liečenia.

Andrej

Nadrel(naklikal) som sa ako taky kon, aby som to tu vycistil a zostali prispevky k teme. Ak to tu bude pokracovat tak ako to teraz nie je vidno :), tak to uzavrem. Dakujem za porozumenie....
Takze prosim Qveci.

igris

ale ked som pozerala "kuchara bez capice"/ program o vareni a davali tam co anglicke deti jedia kazdy den v jedalnach tak sa necudujem, ze im to ma klesnut. S nasimi je to trochu lepsie :)))

pišta

Toto som dnes čítal v jednom časopise o zdraví:
"V správe z mája 2004 dolná snemovňa Veľkej Británie v súvislosti s prebytkom potravín konštatovala:
"Je pravdeopdobné, že dnešná generácia detí bude prvou po 100 rokoch, u ktorej sa očakáva pokles priemerného veku života"".

pišta

Igris,
Zeleninové a ovocné šťavy treba piť na lačno, lebo sú tráviacím „rýchlikom“. V žalúdku pobudnú 15-20 minút (doma prirpavené!!!). V príapde, že ich skombinuješ s niečím iným, šťavy majú tendenciu opustiť žalúdok, ale im v otm môže prekážať iná potraviny. Potom začnú kvasiť = nafúknuté brucho.
Šťavy majú veľa vitamínov a enzýmov a vyznačujú sa veľkou čistiacou silou – tenkého a hrubého čreva, pečene, obličiek, krvi a lymfy, prakticky celého organizmu
Treba ich piť pomaly, každé sústo „prežuť“, pomiešať so slinami a. prehltnúť
Ovocné a zleleninové šťavy, nekombinovať. Výnimka – mrkva + jablko.
Priemyslené šťavy s výnimkoou tých, čo sú bez konzervačných látok (3 dni a pokazia sa...) sú...obabrom.:(

igris

dakujem Pista,
vela z toho co si napisal sa mi potvrdilo. Najvacsie problemi su z juznym ovocim okrem bananov. Snazim sa kupovat tunajsie ovocie ale zachvilu uz nebude obsahovat tolko vitaminov, skladovanim sa nicia. Preco sa maju pit zeleninove stavy na lacno ? lepsie to spracujeme ?
- tie lactobacili nam odporucili jest aj v tabletkach a zda sa mi ze ma vacsiu chut do jedla, co v jeho pripade je priaznive, lebo prenho je jedenie strata casu :) , podeli sa aj s poslednym kuskom cokolady

dobrá sekretárka

Manažér:Fakt, že človek pomaly nemá čas ani na relax.A to pekné človeku uniká pomedzi prsty. A tá únava Pritom v práci musím byť O.K. Skús GURANA čaj Silné pvzbudzovadlá tiež nie sú zdravé.