Strach z maturity...

Príspevok v téme: Strach z maturity...
ejaa

ja viem, ze je to asi divne...ale ja sa fakt bojim...ze co ak nespravim, ze co ak bude tazsia nez su moje vedomosti...no a mala by som sa asi ucit ja viem...lenze, ked moj mozog uz odmieta vsetky informacie...a pritom mam pocit, ze nic neviem...alebo vlastne naozaj nic neviem...mne sa uz tak nic nechce a tak sa to neuveritelne blizi...co mam robit?okrem toho, ze sa ucit...

jajkafr

zošit si môžeš vziať so sebou keď ti to pomôže pred miestnosťou sa môžeš do ňho pozerať, ale do miestnosti si neberieš nič... mne sa zdá že nám tam dávali ešte aj pero :) No a k otázke čo si pamätám so slovenčiny sme mali znenie otázky z literatúry, gramatiky a ukážky textov... v komisii sme mali zlatých ľudí keď videli že sme totálne v strese naviedli nás otázkami k téme :) hlavne nestresujte bude to ok :) ja mám zajtra skúšku som na nejakej 30 strane so 100 a ešte musím prečítať jednu 200 stranovú knihu a poznámky a to je len jedna skúška z asi 8 za tento semester ... takže maturanti pohodička prídete na vysokú a bude vám smiešne z toho ako ste stresovali pred maturami :) Takže hlavu hore dajte si čokoládu a hlavne kľud povedzte si že všetko viete, že to spravíte :)

silanka

ved biola je nic a chemia detto. pre mna bola horsia slovina ako chemia. neznasam vsetky prvky p, d,f, s :D tie som sa ani neucila a nevytiahla som ani:D ale tvrdit, ze maturita formalita by som netvrdila, to zavisi od skoly.ja som sa tuna v jednej teeeme, ze maturita o par dni alebo ako to bolo vyjadrovala, ze ma zle ohodnotili,chcela som podat odvolanie ale pre par bodov na prijimackach nebudem mat otvorene maturine vysvedcenie do septembra...

hraskulca

mne u tychto maturit ide o to aby som ich spravila...literatura sa predsa da,aj o tom jankovi sa da obkecat...to si spomenies ak ste tie diela brali podrobnejsie...z coho este maturujes?

Stay heavy

boha aj ja to chcem mať za sebou, si neviete predstaviť čo teraz prežívam, už o 23 hodín to budem mať za sebou ale chýba mi prvý ročník :-( učil som sa druhý, tretí a štvrtý, zo všetkého sa snažím mať ako tak dačo naučené, ale keď bude otázka z prvého, čo máme hotentotsky nadiktované poznámky , tak neverím že z toho sa dá vykecať :( Bude tam čojaviem zakliata panna vo váhu a divný janko a ja nebudem vedieť o čom to je, tak to je proste v prdeli :( A jazyková otázka má menšiu váhu aj keby som ju vedel :( Myslíte že by mi pomohli keby som bol v hroznej sračke? Na vysvečku bude 2 a to len o nejake štyri % som unikol jednotke...

hraskulca

no fajn :D ja viem tych hlavnych a ti ostatni ma netrapia...hadam ma uz nieco napadne..len keby to bolo take aj na chemii a biologii :(

silanka

no my sme nemali napisane autorov ale mali sme ukazky ja som si vytiahla slovensky realizmus a mala som tam par ukazok od timravy, tajovskeho a neviem koho ale zvyznych autorov som musela povedat a aj ich diela.cize take nehrozi, ze si vytiahnes a nevies, ze teraz kto tam patri:D inac ja som maturovala minuly tyzden a som stastna ako blcha, ze to mam za sebou:)

levicaaaaaa

stay heavy :D tak túto otázku som si minulý rok vytiahla ja :D neboj sa, budeš tam mať orientačne napísané k čomu samáš vyjadriť... :)

Stay heavy

No diki že ste ma poučili, a ešte neviete, či na tej otázke budem mať napísaných autorov a diela čo treba povedať?? lebo ja neviem o čo pôjde keď potiahnem trebárs Slovenskú drámu po roku 1945...