bavite sa so "znamymi" ked ich stretnete ?

Príspevok v téme: bavite sa so "znamymi" ked ich stretnete ?
jamka

len tak zo zaujimavosti :) niekedy som bola totiz bola taka,ze som si rada pokecala s kadekym koho som stretla - chapete,ked vystupite z busu a idete s nejakym susedom hned vedla seba tak nebudete predsa ticho,a tesila som sa z toho ako viem sarmantne :D zachranit situaciu a vzdy som nejak naviedla konverzaciu a tak.. no teraz ma to uz zacina otravovat.. nechce sa mi kecat s (v podstate neznamymi ludmi) o blaboloch len tak do vetra.A niekedy som nutena ist busom vedla niekoho koho poznam,ale nie sme priatelia ani kamarati,proste len znami,ale tiez ma to uz zacina otravovat,kecat len tak aby sa rozpravalo,a trepat somariny do vetra.. tak ma zaujima co robia ostatni :D

cindy21

asi to zalezi od povahy. kto je spolocensky clovek, myslim, ze mu taketo rozhovory nevadia. okrem toho sa mozte vela veci dozvediet aj prakticke- napr. som sa minule tak dozvedela o volnom mieste v praci a tak. a kto to berie fatalisticky si moze povedat, ze to nie je nahoda, a ze kazdy clovek nas niecim obohati

leerka

sice sem neprispieavam, ale dnes som si na tuto temu spomenula, ked ma v autobuse oslovila neaka starsia neznama pani s otazkou a co ides z roboty....tak neviem kedy sme si potykali aj ked dobre , mala o asi 40rokov viac ako ja, ale slusnost teda ziadna...esteze som nahodila vrazedny pohlad a mala sluchatka na usiach mi dlaa aspon pokoj a pootm som este stretla jedneho znameho v obchode, sme sa nevideli asi dva, tri roky , tak som ho pozdravila, on mna tiez, potom isiel tu istu cestu ako ja, aj ked mne to nebolo moc po voli a zacal mi hovorit, ako je rad, ze ma pracu v dnesnej dobe,,,,,ale mna to vobec nezaujimalo, ved je t jeho vec .....

tinusska

ja som tento tyzden stretla v tescu znamu z byvalej prace.. hned jej otazka, co tu robim (no asi nakupujem, nie) a dalsia otazka, vydavat sa nebudes? a ja ze budem, ale kedy neviem.. potom mi zacala kecat aby som sa do toho nehrnula, ze to je zodpovednost, ja jej na to, ze zodpovedny treba byt stale, nie len po svadbe a ze mi ju chceme len kvoli spolocnemu priezvisku (ona rozvedena - tak uz viem preco).. na druhy den som si pisala s byvalou priamo kolegynou s kancelarie cez gmail, a mi vravi, no vcera si stretla (XXX) a uz po firme roznasa, ze sa ides vydavat... no vrazdila by...

berushka

Ja to neznasam ked sa do mna staraju v podstate cudzi ludia, susedia atd. Ja sa do nikoho nestaram ani nevypytujem sukromne zalezitosti, ale u ostatnych je to presne naopak, leze mi to na nervy. Snazim sa z toho vykrutiti diplomaticky, slusne odpoviem ale tak vseobecne ze inteligentnejsiemu zapne, len horsie je to s tymi menej inteligentnimi klebetnicami co nemaju hranice. Ked clovek povie nieco pozitivne tak zavidia a ked sa vam nedari tak sa tesia. Takze ked uz neni vyhnutia pri takychto slepicach ja vzdy vypravam ako sa mam super a potom ich ide slak trafit :)

jamka

lea- no ja asi teda som tak "vychovana" (aj ked pochybujem ze je to vychovou,lebo moj oco to nenavidi,moja mama tiez,brat duplom),neviem preco teda ja mam ten pocit ze nerozpravat sa by bolo neslusne. ale ono niekedy proste za mnou sam pride niekto znami,tak to uz by som fakt vyzerala neslusne keby som mu len nieco odvrkla a odisla od neho prec :D vtedy uz to musi clovek vydrzat...

jamka

aj mna sa casto pytaju "kam ides?" (ale to sa pytam potom aj ja..),ale dakedy nechcem povedat-lebo co je koho do toho,tak poviem ze do mesta napr...no presnee,tiez sa zacnu niektori pytat ze "a naco??"..no niektore dni mam taky "tusak" ze niekoho urcite stretnem,ale nechcem nikomu hovorit kam idem,tak si dopredu uz doma vymyslim nieco :D aby to znelo doveryhodne :D

nancys

Bude nás viacej čo neznašajú takéto nútené rozhovory. Ja to tiež neznášam a hlavne, keď tu osobu nemam moc rada, pretože sa veľmi stará do súkromia, ale zo slušnosti musím. A keď menej hovorím pred niekym, lebo tiež si myslím čo koho do toho, tak sú reči " aké je to tiché dievča". A pritom len nerada rozpravam o sebe a s vojom sukromí, lebo nikomu neverím.
A normalne až by som vtedy vybuchla od nervov keď to niekto povie.
Alebo tiež neznašam keď sa ma stale niekto vypytuje kam ideš a ja že do obchodu. To by mne ako odpoveď stačilo, ale ta cudzia osoba sa opýta a čo ideš kupovať? A na druhý deň sa ma nezabudne opýtať kúpila si to čo si mi včera hovorila? Tak to už je privela.

lea

no ja sa naopak rada porozpravam s ludmi. ale ja som skor vecerny typ, rano sa neviem zobudit, a ked som este nechodila autom do prace, veru vzdy som si priala, aby som rano taka zaspata nestretla na zastavke kolegov, lebo ma cesta do prace a nuteny 30 min. rozhovor s nimi nekonecne iritoval. zial nietkori ludia si to nevedia uvedomit alebo su tak vychovani, ze sa musia rozpravat so znamym, inak by to bolo neslusne