Stacionar

Alternativa

A ako je vnimany stacionar? Ak je v nom vsetko ako v odbornej literature /to pre Tvoj usmev/, tak je urcite hodnoteny vysoko, lebo je obrovskou pomocou pre choreho i pribuznych /u Alzheimera/. Napr. v tom pre Alzheimera maju stale plno, dlhe cakacie doby. A pacienti aj pribuzni boli naozaj velmi spokojni.

Alternativa

Ale ved si nikomu neublizila, to mame jasne, vsak? :D Ak mas zamer pracovat v stacionari, tak pridam moj postreh, aka musis byt, ak chces byt pre chorych pomocou, oporou: trpezliva, laskava, chapajuca, trpezliva, laskava, ...Je to velmi narocna praca na Tvoju psychiku. Ale nesmierne potrebna. Ten denny program urobia zrejme zodpovedni /lekar, psycholog, psychoterapeut/, ale Ty ho s chorymi budes naplnat, co je velmi narocne. Rozhodni sa spravne, velmi Ti drzim palce.

stacko

prosim prepacte.nepisem ziadnu pracu.chcem pracovat v stacionari pre psychiatriu a chcem ist skutocne pripravena.teda popravde rozhodujem sa o tom a chcem vediet ako je to vnimane.prepacte este raz.nechcela som nikomu ublizit ani slovom.

alti

Ale ved my sme Ti s Alpakou necitovali ziadnu odbornu literaturu. Napisali sme svoju skusenost. Alebo si mal predstavu, ze napr. kvalita jedla a tak? Aj jedlo bolo v poriadku 4x, vecera doma. Denny program: cvicenie, kreslenie, spievanie, komunikacia, cajik, prechadzky v mensej zahrade. No program primerane diagnoze, co by clovek doma sam sotva choremu zabezpecil.

alpaka

myslela som si,ze chces ten nazor koli sebe,lebo si tak chces pomoct,teraz mi to skor pripada,ze pises nejaku pracu o tom.nepaci sa mi to.neprispela by som takto.no nevadi.vela zdaru

stacko

Dakujem velmi pekne.Z odbornej literat. toho viem vela,zaujima ma vsak nazor ludi co to absolvovali a je jedno pre aku diagnozu.Ide o to ze v reali vam to nepovie nik uprimne ale takto si myslim ze ak pisete anonymne budem mat k dispozicii skutocny nazor.Este raz dakujem.

alpaka

ahoj,chodila som na stacionar asi pred vyse troma mesiacmi som skoncila.tu skusenost by som za nic nemenila,naucila som sa vela o sebe..o tom ako pracovat s myslienkami, riesit problemy..ako sa nebrat prilis vazne,o asertivite..o inych ludoch,vela novych a zaujimavych informacii.mne osobne to velmi pomohlo.s odstupom casu urcite viem,ze to neni ziadna hamba a urobila by som to v tej situacii znova.odporucam

alti

Poznam stacionar v BA urceny pre pacientov s Alzheimerovou chorobou. Odbornici - psychiatricka, kvalifikovane sestricky, psychologicka, svojou starostlivostou a laskavym pristupom vyrazne skvalitnovali kazdy den choremu a velmi pomahali pribuznym. Bol alebo aj je - to neviem - pre chodiacich pacientov. Tuto skusenost mam spred 5 rokov.