Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ľutujem a bojím sa..

Príspevok v téme: ľutujem a bojím sa..
kletio

Nejde mi vyhľadávanie v témach a som zúfala. Bola som na plastike vybrať znamienko z tváre, bolo vypuklé a rástlo, urobila som to bez toho aby som sa poradila s kožnou. Keď som jej to nadhodila, tak ma odbila keď chcete, dajte si to vybrať. A tak som to dnes spravila. Mama ma kvoli tomu odsúdila, hovorí mi samé negatíva, že som nezodpovedná.. Môže sa mi niečo stať? Hrozí niečo po vybratí znamienka? Dnes mi ho vybrali až zajtra ho môžem odlepiť a znova prelepiť? Nikdy som na operácii nebola, bojím sa toho keď to odlepím, nikdy som štychy nemala.. Je mi stále doplaču, až ma to samú prekvapuje.. Ako teraz postupovať, čo robiť s tým znamienkom, že sa má každý deň prelepovať a natierať kamilkami, čo ešte pomáha, prelepuje sa to klasickým leukoplastom??

elen666

mne znamienko vyberali n aplastike pred 18 dnami....a už to mam v celku pekne.najhorsie bol ten strach co som mala na tom stole.A ta injekcia hrozne stipala....ja som mala znamienko medzi nosom a licom...ziaden leukoplast mi tam nedrzal este aj ten co mi dali po operacii sa mi po 5 hodinach uplne odlepil.A k tomu prispela aj moj amastna pokozka.Dnes som bola pre vysledok a vsetko ok...som rada.neboj uvidis budes krajsia.Aj ja to musim mastit..kremom a mam iba 1 cm jazvu...co na rozdiel od chirurga ktorý bezne operuje na oddeleni tak mi povedal že tam buudem mat 2,5 cm jazvu...a dobre som urobila že som sa rozhodla pre platiaci vykon ale na druhej strane...ma to stalo dost korun € prretože nie som z KE...kde ma na plastike operovali ale nelutujem..

vsevedka

Nemáš čo ľutovať, ani sa vôbec nemusíš báť.Snáď ti pomôžu slová bývalého primára plast.chirurgie, že čo je v odpadovom koši, je už proste preč a trápiť ťa už nebude, neboj, teraz keď tam už znamienko nie je nemá sa čo ani zhvrhnúť.Plastici sú na znamienka najlepší odborníci.Líce ti od zajtra odtŕpne, môže byť ešte pár dní, akoby trošku opuchnuté.Prvý krát daj lepku z neho dole až po 2 dňoch. Nezľakni sa, ono tie fúziky, čo trčia zo stehov budú asi tmavé, tak to vypadá tak hrozne.Omývaj si to 2x denne odvarom z harmančeka, len veľmi jemne a pokiaľ budeš doma, už si to neprelepuj, lepšie sa to hojí na vzduchu.Ak pôjdeš trebárs do školy, vtedy si daj leukoplast, zabráni aby sa tam dostal prach a infekcia.Keď prídeš domov, zase ho odlep.Po vybratí stehov sa doporučuje natierať Heparoidom, A-dermou epithéliale A.H(epitelizáciu podporujúci krém),Conta-tubexom(krém zabraňujúci vzniku koloidných jaziev).To sa nezabudni poradiť, keď pôjdeš dať vybrať stehy.

lienka123

prve dva dni vobec neodlepuj naplast,a snaz sa vobec ani neumyvat to miesto vodou, potom po tych dvoch dnoch je dobre cistit repikovym odvarom. kedze to mas na tvari je dobre ked ti vyberu stehy aby si si zistila nejaky krem ktory pomaha urychlovat hojenie jaziev, ja mam od la roche-posay ale dostanes aj v lekarni, alebo na predpis, zial neviem ako sa ten krem vola.

majkaaa

Neboj sa,ale zalepené to treba nechať určite viac dní,nesmie sa to máčať.Neviem,či nie až týždeň dokonca,už si nepamätám,vyberali mi na tvári 3. Tam by ti mali povedať,kedy prelepiť,bola som s tým u nich.Všetko posielajú na histológiu.

andrea777

len sa neboj, mojmu bratovi vyberali na lici znamienko na plastickej chirurgii a ma tam malinky cerveny fliacik, ktory pomaly bledne. aj mojej mame vyberali na tvari znamienko asi pred 10 rokmi a tak tam nema uz vobec nic. mne tiez vyberali 4 znamienka, sice nie na tvari, ale skoro nic po nic nezostalo :) chvilku to potom asi budes mat cervene, ale nie je to nic strasne. a tiez dolezite je aspon 5 mesiacov to moc nevystavovat slnku, ale ved to ti asi povedali. a presne tak, len si dobre spravila, take znamienko moze narobit problemy, nikdy nevies...

kletio

Díky, to plastický chirurg mi povedal aby som si to každý deň natierala kamilkami, tak ja fakt neviem. To znamienko , hej išlo na histologické vyšetrenie, a keby zistili niečo zlé tak čo? A koľko trvá kým mi líce odcitlivie?

nashira

Podla mna sa vobec nemusis strachovat, ze si urobila nieco strasne. Ak si to znamienko tam nechcela a rozhodla si sa dat ho prec tak to nieje nic zle . Su ludia co to budu dramatizovat/mama/ v tvojej blizkosti a su aj ludia co im to je jedno/kozna dok./. S tym osetrenim po ti neviem poradit ,ale po psych. stranke mozes byt pokojna nic zle si neurobila.

len tak

ahoj, bud uplne v pohode, mne vyberali znamienka dva roky, postupne, mala som ich po celom tele, aj po tvari, a nikdy som si ich nicim nenatierala, nechaj to zalepene, nech sa ti na to 2 dni nedostane voda a stehy by ti mali vybrat do dvoch tyzdnov. Inak sa neboj, praveze si zodpovedna, mala si si dat znamienko poslat este aj na histologicke vysetrenie, aby si vedela, ze si uplne ok. rana sa zahoji, nebabri do nej. pa

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ľutujem a bojím sa.. - Fórum - ZDRAVIE.sk