Panicka porucha - ma niekto skusenosti?

Príspevok v téme: Panicka porucha - ma niekto skusenosti?
antina

Trapi ma panicka uskostna porucha uz asi mesiac..triaska, plytke dychanie, bitie srdca, zavraty atd. a hlavne ten strach v tej chvili, ze ci sa mi nieco nestane, je strasne neprijemny a chcela by som sa toho zbavit cim skor...Chcela by som vediet za aku dlhu dobu sa to uplne strati? Mam lieky ako Xanax a aj antidepresiva Zoloft no bojim sa aj neziaducich ucinkov.. Prosim ak ma niekto skusenosti, odpiste mi, chcem sa dozvediet o tom viac, pripadne ako to zvladat ked som niekde na to sama :( ..ale sice s tym mi uz pomoze psycholog... ak odpisete vopred dakujem :)

zuzanka65

Jana 1114, xanax je návykový liek, antidepresíva síce neohrozujú na živote, ale raz, keď sa ich budeš chcieť zbaviť, môžeš zažiť veľmi nepríjemné abstinenčné príznaky, hoci pod dohľadom lekára to nemusí byť nič dramatické, ale nie všetci sme takí vzorní, že dodržiavame do bodky odporúčania lekárov. Prírodné doplnky sa mi zdajú v tomto prípade vhodnejšie, hoci nemusia zabrať každému.
Moja rada: psychoterapia, zmena myslenia, zaoberať sa niečím užitočným nie sa pozorovať a veriť, že sa z toho dostaneš.

RNG

rozne s tych poruch su spojene alebo priamo dosledok nedostatku roznych mineralov. Takze skor nez zacnes brat silne synteticke drogy, skus doplnky potravin bez bocnych ucinkov.
Podobnych tem tu uz bolo niekolko(tetania, depresia,panicka porucha ...)

pp

Ahoj, chcem ti odporucit knihy od Jána Praška, velmi dobry odbornik na tuto tematiku, napr. napisal Jak se zbavit napětí, stresu a úzkosti, ci tak nejak sa to vola, velmi dobra, alebo Agorafobie a panická porucha, skus sa popytat v knihkupectve. Aj ja mam panicku poruchu a je dôlezite pochopit, ako to funguje, a Praško s tym ma skusenosti. Potom existuje kognitivno-behavioralna terapia, aj o nej tam pise, tieto veci su dolezitejsie ako lieky. Zelam ti vela zdaru. :) Zdover sa niekomu, kto ta pochopi a podpori.

jana1114

Ahoj, Xanaxu sa bt nemusi neziaduce ucinky byvaju zriedkave a len mierne typu ospalost a podobne.. taktiez tie antidepresiva nemaju neziaduce ucinky ktore by ta mohli ohrozit na zivote...

a to ako to zvladat ta naozaj nauci psycholog, len ti mozem poradit ze si treba v tej chvily aj ked je to tazke uvedomit ze sa ti nic realne stat nemoze ze je to len tvoj pocit... drzim palce

dada

ahoj antina.aj ja som tym presla,a este stale som neni fit.uz 3 roky beriem antidepresiva,ale nemala som usenie srdca,a s dychanim problemy.triast ma triaslo,a strasne som sa potila,zaludok sa mi chvel,mala som tlaky v hlave,ale hlavne ma trapila myslienka,ze sa zblaznim.v prvom rade aspom si myslim ze musis zistit,co ti toto vsetko vyvolava,a nesmies prepadnut panike!!!to je prvorade.ak zistis pricinu,potom sa ti to bude dat lahsie zvladnut.s pozdravom dada.nech sa ti dari

fidka

ahoj a bolí ťa aj srdce? mne sa včera stalo, že som sa rozrušila po jednom tel.,,,rozbúšilo sa mi srdce,a potom ma začala bolieť hrudná kosť..a bolí aj dnes..-nenormálne ani dotknúť sa jej nemôžem,a mám strach, čo to môže byť...