stitna zlaza a trable okolo toho :(

Príspevok v téme: stitna zlaza a trable okolo toho :(
veveee

ahojte,mam znizenu cinnost stitnej zlazy, na ktoru sa liecim uz par rokov...teraz mam 23 rokov. Beriem Euthyrox 50. Moj problem spociva v tom, ze som pribrala asi 8 kil :( a posledny rok mi strasne vypadavaju vlasy...som z toho nestastna a neviem, ci budem mat vahu taku ako kedysi a ci uz to neskutocne vypadavanie prestane :(
chcela by som vediet, ak je tu niekto taky, kto ma podobny problem ako ja, ci sa mu podarilo naspat schudnut a ci vypadavanie vlasov prestalo.
Na vlasy som brala jeden cas tabletky Panthenol..nie vsak pravidelne, viem ze je potrebne brat ich par mesiacov, no mne to nejako nevydrzalo...pomohol vam panthenol? a ake vitaminy by ste mi doporucovali?
citala som aj o jodovej tinkture, ktora by sa mala aplikovat na pokozku, par kvapiek pod brucho, zevraj sa takymto sposobom upravi v tele vyroba hormonov, je to pravda? chcela by som to skusit, len neviem ci by to nebolo zbytocne, preto sa obraciam na vas :)
za vsetky odpovede dakujem

zabicka1611

u nas ju nikto v rodine nemal a predsa som ju dostala!! Uz to je asi 6ty rok..tiez som pribrala lebo najskor som si drzala vahu 52kg tusim 4 roky a teraz mi skocila az na 58kg (po 2tyzdnoch chudnutia uspesne klesla na 55kg)vlasy mam jemne a mala som ich tiez riedke..pouzivam väcsinou zihlavovy sampon a tiez vodicku co sa vtiera do vlasov..denne si dam velku salku zihlavoveho nesladeneho caju a tiez beriem zinok..cuduj sa svete pomaha..a nezabudni euthyrox brat poctivo kazde rano..to je zaklad, aby sa vsetko upravilo :))

ni...

ahoj ja už užívam 4 roky euthyrox 100 brala som stále denne aj jod k tomu a bola so čulejšia .. a aj travenie sa mi upravilo aj všetko len lekarka moc s tým jodom nesúhlasila tak neviem či ho mám brať či nie,,,, a mala som po nom aj lepšie vlasy hustejšie.. lebo aj mne vypadávali.. aj nechty.. tak neviem

RNG

Doplnok jodu pomaha cinnosti stitnej zlazy(a aj inde v tele)
Pantotenicka kyselina v dostatocnych davkach mnohym zastavila padnie vlasov. Inac aj zinok a silny caj z korenov zihlavy mnohym pomohol

veveee

ahoj lulina, moze sa stat ze s nou budes mat problem aj ty. vacsinou to je aj dedicne, tie priznaky co si vymenovala sa zhoduju s tymi ktore patria ku zlej cinnosti s.z.
No ano u mna su to len tie priznaky co som vymenovala a este unava k tomu, ale na to som si uz za tie roky nejako zvykla alebo co :D
A vdaka ze tvoje odporucania ;-) s tym Dixi samponom mas mozno pravdu, pretoze vacsinou je najlepsie to najlacnejsie a najjednoduchsie.. :)

lulina21

Ahoj veve,aj moja mamina mala problémy so štítnou žľazou,teraz je to už v poriadku,ja sa teraz trápim či ju nemám aj ja,ako sa to u teba prejavuje? len vypadávaním vlasov a priberaním? Mňa často pobolieva hlava,pichá ma v krku a búši rýchlejšie srdce,zájdem asi k lekárke nech sa na to pozrie..a mne na vypadávanie vlasov zaberá užívanie zinku,brezový šampón,obyčajný dixi a capilan vlasový aktivátor,treba skúšať,držím palce