postinor

Príspevok v téme: postinor
xyz

Prosim Vas mohol by mi poradit nejaky odbornik? Pred dvoma tyzdnami som si dala postinor a teraz som to dostala, ale nenormalne krvacam a tak som zacala brat pambu a este jedny lieky, ktore by mi to mali zastavit, ale je to len minimalne zmiernenie, poradte mi prosim ci sa to zlepsi, lebo mi je dost zle..len mi prosim nehovorte ze mam ist k doktorovi..

xyz

a vadilo by ak by som sa zucastnila aj vysetrenia u toho gynekologa co chcu rodicia? len oni ocakavaju od toho, ze on ma vysetri, predpise mi antikoncepciu na upravenie cyklu a to je cele..ale ak by som mala kartu aj niekde inde a isla by som znova k tomuto doktorovi, tak by zas vznikli komplikacie..takze neviem preto ako to mam s tymi gynekologmi poriesit..

jaja

pises, ze k lekarovi nie, ale myslim ze by si ho mala navstivit lebo ja som tak nebola 3 roky a potom mi lekarka dala do tela vraj ci chcem hazardovat s vlastnym zdravim ze vzdy je lepsia prevencia a ci neviem ze raz za rok by som mala ist na preventivnu prehliadku a odvtedy hodim pravidelne lebo mi pomohla aj pri nizkej hladine zeleza, takze je to na tebe,,,,

klara01

dagmar a tiez som nebola nikdy u gynekologa, mam 21r. kedy by som mala zacat s preventivnou prehliadkou? Sexualne este nezijem. A zisti gynekolog, ze sa uspokojujem?

dagmar

V takom pripade to mate jednoduche. Kludne zajdite do ktorehokolvek mesta, vyhliednite si gynekologa - alebo sa popytajte kamaratok, ktory by bol najvhodnejsi a zalozte si u neho kartu. Vyberte si takeho, na ktoreho nebudu mat "dosah" Vasi rodicia. Takemu lekarovi mozete s kludom anglicana porozpravat vsetko co sa udialo a spolu sa dohodnut na pripadnej liecbe. Nezabudnite mu vsak v nijakom pripade oznamit, ze ste uzili Postinor a aj protiopatrenia - pamba, dicynone, oboznamte ho s tym, ako dlho a v akych davkach ste ich uzivali.
A samozrejme - neobavajte sa nicoho a gynekologa uz vonkoncom nie. Verte ci neverte, nie ste prva ani posledna, ktora ma problem po uziti Postinoru.

xyz

no problem je ale v tom, ze ja som u ziadneho gynekologa nikdy nebola, ja som len od svojich rodicov tlacena k tomu, aby som navstivila jedneho znameho a stale to odkladam s tym, ze ked to prejde tak pojdem len na normalne vysetrenie..a ja zalozenu kartu nemam nikde, tak by ma mohol nejaky doktor aj v inom meste vysetrit?

dagmar

Rozhodne mu musite povedat o uziti Postinoru - to je velmi dolezite. Zelezo by bolo dobre doplnit teraz najmä preto, lebo ako pisete - nezvyknete mavat tak silne krvacanie vobec a momentalne Vas organizmus registruje neocakavane straty. Zelezo je jednym z viacerych faktorov, ktore sa podielaju na krvotvorbe - doplnit ho treba preto, aby mal organizmus z coho vytvarat "novu krv" a vyrovnat tym straty. Nemusite sa vsak toho zeleza vobec obavat - to som odporucila len ako prevenciu, v tomto momente nebude nijak nepostradatelne, ak by sa aj vysetrenim krvi zistila nizsia hladina zeleza. Je to vsak vhodne, no neumriete, ak ho s okamzitou platnostou nedoplnite.
Myslela som na to, ze ak teda nechcete/nemozete zajst za terajsom gynekologom a az bude naozaj v tejto veci nutne lekara navstivit, mohli by ste zajst za uplne inym - no trebars do ineho mesta. Ale tam s najväcsou pravdepodobnostou nastane problem, nakolko novy gynekolog bude pozadovat Vasu kartu od toho predosleho. Moze sa Vam podarit aj to, ze noveho "nahovorite" na prve osetrenie bez karty, ale ja osobne to tak nidky nerobievam, neviem ako sa k tomu postavi novy lekar.

xyz

TO zelezo moze byt ovplyvnovane aj tym, ze som vegetarianka? A este som sa chcela spytat, je nevyhnutne, aby som gynekologovi povedala o poziti postinoru ak ho navstivim? pretoze vsade tvrdim, ze moje problemy pozostavaju z toho, ze mi 3 mesiace meskala menstruacia a teraz sa spustila taka silna...bolo by to moc zle, keby tuto verziu poviem neskor aj gynekologovi? alebo myslite, ze by som mohla navstivit gynekologa v nejakom inom meste a pomohol by mi, bez toho, aby sa o tom moj doktor dozvedel? Inak Vam chcem velmi pekne podakovat za rady, naozaj si cenim Vasu pomoc..