Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Brokolica

Karla Lei

a nedavno som este vyskusala brokolicovy kolac. bolcelkom dobry. Brokolica sa da fakt paradne vyuzit a je vyborna

karla lei

no ja brokolicu priam milujem. robim si polievku,placky,zapekam,dusim,varim,jem surovu,dokonca som ju skusala aj vyprazanu

RNG

dobta priprava , pri ktorej sa neznici tolko hodnot je blansirovanie(alebo tak nejak by to malo byt v Slovencine.
Umytu zeleninu(brokolica, spargla) das do sitka a ponoris na par sekund do vriacej vody, a hned na to do studenej vody. Takm sa zqabniju na povrchu rozne bakterie, pripadne rozpustia pesticidy, ale vzapati sa to ochl;adi, takze teplo neprenikne hlboko do zeleniny a neznici rozne nutrienty(ziviny). Zelenina zostane chrumkava a zachova si farbu.

liberrta

ja osobne varim brokolicu len na pare cca 5 min.,zvlast do hrnca dam uvarit zemiaky a mrkvu na pare, potom to vychladne pokrajam to, pridam k tomu olivy, polejem olivovym olejom, premiesam a papkam:)), vobec to nesolim, ma to vybornu chut

RNG

surova brokolica, alebo odstavena brokolica obsahuje latky I3C DIM a sulforafan, vsetko ochranne latky proti rakovinam. Zialbohu varenim sa na vyse 90% znicia. Kratke naparenie alebo osmahnutie(cinske metody) ho zachovaju podstatne viac. Kluc na posudenie je "chrumkavost". Ked zostala, tak vacsina tychto cennych latok je zachovana.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Brokolica - Fórum - ZDRAVIE.sk