Zrieknutie sa masturbácie na 40 dní...

Príspevok v téme: Zrieknutie sa masturbácie na 40 dní...
JUVA

Rozhodla som sa,že sa cez toto pôstne obdobie niečoho zrieknem..A keďže som si "to" sama robievala dosť často,povedala som si,že sa zrieknem práve tohto..Ubehlo odvtedy 9 dní a ja začínam pochybovať,či to vydržím..Chcela by som sa spýtať,či sa už niektorá z vás odhodlala skončiť so sebaukájaním a koľko vydržala. (Priateľa mám,len som proste asi závislá na masturbácii:))

AdamKrt

bibisa

a koho to mam pliest, ak nie seba ?To je moj postoj, nikomu ho nenutim. Nemozem hovorit za druheho...

Sam by som to urobil tak, ako som uz napisal. Ak to niekomu nevyhovuje, nech to robi podla seba. Na tom neni nic zle. Komu to vyhovovat bude, zariadi sa podla toho. Ale kazdy ma svoj rozum a je na nom, ako sa rozhodne a nie na druhom, aby mu filtroval iny nazor.

Ja si tiez aj 1000x necham poradit, ale rozhodnem sa sam. Dufam, ze sa to tu teraz nezvrhne v dalsiu metelicu v style, kop do krtka, ked uz lezi... :)

User_37597

adam ty sem stale pleties iba seba.
neras som ta videla v teme kt sa tykala sexu.vsade pises ze mas v malicku taku tantru a hentaku ondatru.
prepac ale ludia nemozu byt rovnaky ako ty...ja mam dobry sex ale napriek tomu si to sem tam spravim sama.
ty za vsetkym vidis nejake vysvetlenie lebo ty si v sexe macher atd.
nechcem ta urazat a pripusti si ze som chodit davat rozumi z vlastnehosukromia a neuvedomujes si ze kazdy clovek ej iny.

AdamKrt

Pokial je kvalitny sexualny zivot lepsi zazitok ako masturbacia, potom nevidim na masturbaciu dovod, ak partner/partnerka dokaze lepsie uspokojit. Ak by davala partnerka prednost masturbacii, alebo mala tu potrebu este, tak by som patral po tom, co mozem este zlepsit v sexualnom zivote :) Po tom neni zle patrat stale... :)))

janusik

vies, to je ako s drogami...
po neuziti mas abstinencne priznaky...

ale ked sa das na ,,boj´´ treba vydrzat...to tvoje telo chce, lebp je na to navyknute...ale cim dlhsie vydrzis, tym to lahsie na dalsi kart pojde....

ale hlavne si musis najst nejaku cinnost, nieco, aby si na to nemyslela....akoby pracovnu terapiu vies...da sa to zvladnut....neboj....sama to takto robim, lebo s tym chcem prestat....

ta3

Evkapa pise: Ale ak mi bude partner vyhovovať po duchovnej stránke, bude aj po telesnej.
Suhlasim a ja to poviem takto: ak je laska naozaj hlboka a uprimnna, potom pri sexe nie su ziadne problemy, resp. nie je to perfektne hned, ale dvojica prekona vsetky mensie problemy a ich tuzby, potreby a vsetko okolo toho sa perfektne skoro zladia, laska robi zazraky a hra velku ulohu pri sexualnom akte, medzi dvojicou by mala byt najprv laska, sex potom nasleduje ako prirodzena reakcia a ja ho vnimam ako ceresnicku na slahacke a nie preto, ze uz mam svoj vek, ja vzdy som k sexu takto pristupovala