Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

dokedy byvaju vysokoskolaci u rodicov?

Príspevok v téme: dokedy byvaju vysokoskolaci u rodicov?
vysokoskolacka

Mam 21 a som druhacka na VS (denne studium). Byvam so sestrou u rodicov a dost ma to obmedzuje. Ma to skor nevyhody (malo sukromia, nemozem si tam casto volat priatela, kamosi mojej sestry behaju po byte, starostlivost o ostatnych clenov domacnosti - nakupy, obcas varenie, skladanie oblecenia...). Vyhody je podstatne menej.

Stve ma, ze este minimalne 3 a pol roka budem studovat, nemam sancu si popri tom nasetrit tolko, aby som si s priatelom prenajala byt. On tiez studuje a ma skolu cele dni, okrem piatka.

No, je to ine, ked clovek ide hned po maturite do roboty. Preto by som chcela vediet, v akom veku sa vam podarilo osamostatnit a ci to za to stalo.
Mam totiz spoluziakov, ktori robia nocne cez tyzden a cez vikend su tam 2x12hod a aj tak zarobia len na najom, stravu a fakturu za mobil. Nechcem, aby to bolo na ukor skoly.

U nas to nie je take, ze by som musela vypadnut, ale chcela by som mat uz svoju domacnost.

medina

ahoj, ja mam priatela rok a pol a mame krasny vztah, podla mna s pevnymi zakladmi:) byvam s rodicmi a asi to aj nejaku dobu este potrva...chcem byt k nim korektna, pretoze sme sa prednedavnom stahovali do vacsieho bytu kvoli tomu, aby som mala vlastnu izbu a mohla sa ucit na skusky. Sice ma priatel teraz novy byt, ktory spolu zariadujeme, tak skoro sa k nemu neprestahujem. Bolo by to sice pre mna krasne a romanticke, ale pokial poriadne nezarabam, tak mu nechcem byt na krku.Nikdy nie je dobre, ak je zena financne zavisla od muza. To uz radsej budem od rodicov.Mam celkom v pohode brigadu, ale 50eur ide kazdy mesiac na ucet za telefon, nasi mi to neplatia.Zvysne peniaze mi stacia akurat tak na "socialny zivot" s kamaratmi:) a zopar prkotin. Nepovedala som este o tom, ze moji rodicia su "stara skola" a nepaci sa im, ked chodim k priatelovi spat 2x do tyzdna!! tak ma to hneva. Chcela by som k nemu chodit viac, pretoze on nema okolo seba rodinu a je mu smutno. Ked som doma s nasimi, tak sa aj tak len hadame, lebo nase nazory su dost rozdielne.Ale musim to nejak pretrpiet, chodim na medicinu a som teraz druhacka, takze doma si este pobudnem:P dufam, ze nam to s priatelom vydrzi aj taku dlhu dobu a este dlhsie.

luciferka1

Ahoj vysokoskolacka, podla mna by si mala ostat doma a dokoncit si pekne bakalara. Ja zijem sama s priatelom na byte, intrak som nedostala, a dochadzat do ba sa mi neoplatilo....je to ale dost tazke, ja sice dostavam nejake peniaze od nasich, ale snazim sa co najviac si zarobit. Priatel sa zivi uplne sam, co je pri dennom studiu na technickej dost tazke...takze uzivaj si zivota pokial mozes a nemusis mysliet na problemy kde a ako usetris kazdu korunu. a starat sa o vlastnu domacnost tiez nie je len tak, pokial travis vacsinu casu v skole a potom po brigadach...skus to vydrzat doma, to je moj nazor

dd

vysokoskolacka - prepac, ale ja len k tej teme dediny..moj zazitok..donedavna som byvala na dedine a kedysi sa stala taka tragicka vec, ze pri stanovacke nejakemu chalanovi sposobilo zranenia auto..ja som sa dopocula, ze zomrel..vedela som, o koho ma ist, lebo to bol spoluziak mojho brata zo ZS..a o nejaky cas nato, ked som sla po dedine, som toho dotycneho videla nazive..ostala som len kukat a v duchu som si povedala:clovece, nemal by si nahodou byt zomrety?! a ked som dosla domov a povedala som to mamine, tak sme sa na tej "kacici"akurat tak dobre zasmiali..takze to dedinske ohovaranie "ma cosi do seba"..

vysokoskolacka

maribella: nemam "problem", to som nikde nenapisala (aspon myslim):)
Len som si nebola ista, ci je normalne, ze vsetci vysokoskolaci byvaju s rodicmi. Bola som zvedava, ako su na tom ostatni, ci sa oplati skoncit skolu po Bc. a ci niekto stiha slusne (za)robit aj studovat. Je lepsie spytat sa a porovnat to s tymi, co uz nieco zazili, skusili, ako urobit blbost a padnut na hubu. Lahsie sa uci na cudzich chybach ako na vlastnych, nie?

Takze, podla toho, co baby pisali, rozhodla som sa dostudovat a keby som chcela byvat s priatelom, tak najst niekde moj odbor externe. Cize mne tato debata pomohla.

A jasne, ze ked si sama, tak nema zmysel brat si hypoteku. To by clovek musel mat velmi zle podmienky doma, aby to riskol.

moniqa87

ja chodim na pedagogicku (matika, anglina)
tak ked sa chceme ist zabavit, tak velakrat ideme aj do mesta, samozrejme na takej dedine utajit vztah aj tyzden je problem, ale to mna uz vobec netrapi...
je to tak, su take klebetnice co sa len rady staraju druhym do zivota...
napr.: ja uz som bola samozrejme niekolkokrat tehotna, uz som sa aj stihla vydat... vsetko klebety... len horsie, ze ked mam kamosku, ktora tu nebyva a dlho sa nevidime a nahodou sa nieco take dopocuje, tak je z toho potom ona cela pomylena...
nie je to az take strasne, ale obcas to otravuje...
a ak chceme sukromie, tak ho mame aspon u nas doma...
na meste je dobra ta anonymita, ale na druhej strane vsetko ma aj svoje negativa...

vysokoskolacka

A na akej skole studujes?

Ked chcete mat s priatelom sukromie - niekam sa prejst, ist sa zabavit, tak o tom vie cela dedina? Fakt sa tak siria klebety a prekrucaju sa informacie, ako sa to o dedinach hovori? Kazdy vie, kto kde koho s kym podviedol, aj ked to vobec nie je pravda?
Toto by mi na dedine mozno vadilo, ze ta ostatni stale porovnavaju, hodnotia (ak je to teda pravda). Inak sa tam musite mat super, ak to nie je velmi daleko od obchodov a sluzieb, teda.

maribella

ahoj vysokoskolacka, no ty mas teda "problem." Najviac ma pobavila veta, "Byvam so sestrou u rodicov a dost ma to obmedzuje." Bud rada, ze mozes u nich byvat, nemusis platit najomne, stravu a ak mas svoju izbu - tak ake obmedzovanie? Ja som pocas VS studia byvala s rodicmi a vobec ma to neobmedzovalo. Bola som rada, ze stiham vsetky skusky, seminarne prace, chodit na prednasky a nemusim sa zaoberat problemami, ktore vyplyvaju zo samostatneho byvania. A stale byvam doma, hoci mam uz 29 rokov, pretoze z mojho platu si hypoteku zobrat nemozem. Teoreticky by som teda mohla, lenze potom by mi z platu vela nezostalo. A kedze nemam priatela, brat si hypoteku sama by bolo dost riskantne... Ty teraz len studuj, na osamostatnenie budes mat cas aj po skole.

moniqa87

no, ja dufam, ze nieco zozeniem, ci v zahranici, alebo tu, to je este vo hviezdach...
no psa nemame, ja mam macku... a este mame sliepky, takze cerstve vajicka kazdy den a oooobrovsku zahradu, ze netusim, kto to bude obrabat, ked nasi na to uz nebudu stacit...
to je fakt, ten klud by som nemenila s mestom...

vysokoskolacka

S tym dochadzanim je to nanic, to verim. Vlastne premrhany cas. Ale aspon mate domcek na pokojnom mieste, netrcite v sivom panelaku. Mate aj nejake zvieratka? Keby som mala rodinny dom, urcite by som chcela velkeho psa :)

Podla mna sa bude dat nieco najst, moznoze opatrovanie deti niekde v tvojom okoli alebo dobehni cez leto do Ba, tu bude asi viac ponuk. Alebo ta skor laka zahranicie?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

dokedy byvaju vysokoskolaci u rodicov? - Fórum - ZDRAVIE.sk