co mam robit, ked som zacala priberat ?!!!

Príspevok v téme: co mam robit, ked som zacala priberat ?!!!
cinnamon

ahojte. trpim PPP uz 9.rok. strieda sa to - bud hladujem a chudnem zo dna na den alebo sa prejedam a priberam. dostala so sa do takeho stadia, kde som zacala jest 3 krat denne plus snacky, a skusam nevracat. no niekedy je to viac ako by som chcela. vyskusala som liecenia, psychologov, psychiatrov, lieky, skupinky, sama som si robila menu na tyzden... vsetko trochu pomohlo, ale nic podstatne sa nezmenilo. teraz sa snazim jest, lebo jedlo na jednej strane milujem a chuti mi. Boze, no som zufala, zacala som dost priberat. oblecenie na ktore som posledne roky zvyknuta je mi tesne a v duchu si vravim "takto to dalej nejde, dnes jem posledny den, zajtra si dam 3 nasobnu davku prehanadiel a dva tyzdne budem na vode a salatoch"... mam 180cm a 62kg (najmenej som mala 56, najviac 70 v puberte). prosim poradte mi, velmi potrebujem vediet ako dalej...

monica gazpio

Ahoj cinnamon, mne sa tiež kolísala hmotnosť. Najmenej som vážila 58 a najviac 76. Keď chceš schudnúť, to, že nebudeš jesť Ti nepomôže. Len sa dehydruješ a spomalí sa Ti metabolizmus. Jedz všetko zaradom, ale s mierou. Je to ťažké, ale telo si po určitom čase zvykne a budeš opäť zdravá, šťastná a štíhla. Tak ako napísala poliewoocka, športuj, to je úplne jedno aký šport, len aby Ťa bavil. A ak na to nemáš čas pomáha trebárs aj práca v záhrade, teda ak bývaš v rodinnom dome.

kaska

ahojte ja uz som z toho von a snad vam pomozem dostat sa a moc nepribrat skoro vsetko a dat si doporiadku vnutorny system travenia. nejde to zo dna na den a treba trochu investovat, ale nikto z vasho okolia o tom nemusi vediet harmatova@inmail.sk

kaska

ahojte ja uz som z toho von a viem ako vam pomoct je to len o odvahe, trochu treba zainvestovat, ale nikto o tom z vasho okolia nemusi vediet. mne to pomohlo a rada pomoziem aj vam harmatova@inmail.sk

:):)smile

Mas chudu postavu potrebovala by si este pribrat. A bulimia alebo anorexia nic neriesia, iba so tym moses pokazit zdravie. Zdravo as stravuj a bude vsetko v poriadku.

poliewoocka

Ahoj skorica...
V prvom rade si musis uvedomit, ze zit s ppp je to najhorsie. Viem, je tazke niekomu vysvetlovat, ze s tym ma okamzite prestat, ake je to zdraviu skodlive a bla bla bla.. si silna osobnost, lebo si si uvedomila, ze takto dalej trpiet nechces. Tvoje, ale aj kazde telo potrebuje pre zivot potravu, aby sa dokazalo popasovat s kazdodennymi radostami aj starostami. Poradila by som ti okamzite vyhadzat vsetky prehanadla! Tvoje telo prezilo sok, mas rozhadzany metabolizmus, a preto si zacaja mierne priberat, co je stav po ppp uplne prirodzeny. Si vyplasena, ale to je normalne..neboj sa nicoho, musis svoje telo naucit na pravidelny rezim, jest pekne 5x za den rozumne, vyvazene porcie. Ked sa ti rozbehne metabolizmus, zacnes chudnut a vaha sa ti upravi. Zacni aj sportovat, vyformujes si postavu, ktoru ti bude kazdy zavidiet:) nevracaj sa k ppp... uzivaj si radost z jedla, ktore mas tak rada, ale nedovol, aby ti bolo panom. Ver samej sebe a opat najdi v sebe radost zo zivota:)