Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa vola choroba,kde si pamatate zazitky ktore sa nestali

vsevedka

Lilika, ja by som ani déjávu chorobou nenazývala, Mimkaaa má pravdu v tom, že alomnézia je skreslené zapamätávanie si informácii.Pri déjávu sa jedná o momentálny pamäťový skrat, časový chaos v hipokampe.

vsevedka

Fúha, Simaka, či to bol len sen?Ťažko povedať, ale s najväčšou pravdepodobnosťou áno.Veď vozne, maringotky a ľudia v nich a na lúke, noo neviem...
O pseudoilúziu by sa jednalo, iba v prípade, že by si krátko po prebudení, až za chvíľu po racionálnom uvedomení zistila že sa jednalo o skreslené vnímanie.

vsevedka

Mariaj,Mimkaaa správne uviedla diagnózu hypermnézia, ktorá sa používa v psychiatrii, na označenie negatívnych zážitkov z detstva.Takže pokiaľ sú tie zážitky pozitívne, alebo neutrálne a preto neobťažujú, neriešila by som to.Si proste senzitívnejšia a tvoje myšlienky sa viažu zrejme časovo(ako si spomínala, september=kapusta a pod.)Ja mám napr.silné spomienky na svoju zosnulú babičku a tie sa viažu zase na určité miesta z minulosti, tie keď teraz náhodne navštívim automaticky sa mi vybavia silné spomienky, akoby odvtedy ani neprešlo niekoľko veľa rokov času.

simaka

Dost casto sa mi vynara isty obraz. Je to niekde na luke a tam su za sebou zoradene nejake vozne alebo maringotky. V nich su ludia a ja s mamou ideme do toho posledneho alebo skoro posledneho. Moja mama ma totiz nejaku kamaratku v tom vozni. Do tejto chvile neviem, ci sa mi to len snivalo alebo to bolo naozaj. Bol to iba sen, lebo vtedy som len do skolky chodila?

simaka

Mne sa zase, hlavne v lete, zda, ze su Vianoce. Normalne akoby som citila tu atmosferu Vianoc, perniky a stromcek.

mimkaaaa

Ak mozem, odpoviem ti aj ja. Toto, co opisujes je porucha pamati, nazyva sa hypermnezia... clovek si v urcitom obdobi zvysene pamata rozne udalosti, na ktore dovtedy vobec nemyslel. O poruchu alebo chorobu ide az vtedy, ak si clovek vo zvysenej miere pamata neprijemne zazitky. Myslim, ze tvoja kapusta nie je neprijemna... Pre tuto chorobu niet zatial vysvetlenia, nevieme, co ju spusta a kde v mozgu je centrum, co ju sposobuje.

mariaj

Vsevedka,mne by si poradila prosim?Ja mavam take stavy,ze trebars v jednom ro ku koncom septembra dlavime kapustu.Cely rok si na to sotva spomeniem,ale pride koniec septembra,a mne sa cely zazitok z dlavenia kapusty vybavi tak zivo,az ziram.Ja citim aj vone ktore tam vtedy boli.Prosto som uplne v tom,hoci s kapustou nic nerobime.Toto sa mi stane v kazdom mesiaci s hocijakym zazitkom.Chodievam aj k psychiatricke,pytala som sa ,ci sa to ludom bezne stava,povedala,ze nie,ale viac k tomu nepovedala.Lieky neuzivam ziadne,koli intolerancii.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako sa vola choroba,kde si pamatate zazitky ktore sa nestali - Fórum - ZDRAVIE.sk