Pili sme, pijeme a budeme piť mlieko !

Príspevok v téme: Pili sme, pijeme a budeme piť mlieko !
machulka006

bola by som rada, ak by sa tu zišli ľudia, ktorí zatiaľ neprepadli ošiaľu nepitia mlieka... ľudia, ktorí si myslia, že mlieko a mliečne výrobky sú zdraviu prospešné, a nemajp pocit, že by z mlieka mohli "splesnivieť"...

Táto módna vlna, či čo to je, neviem ako to nazvať, je podľa môjho názoru úplne chorá... A chcela by som vedieť, či ešte vôbec existujú ľudia, ktorí pijú mlieko niekoľko desaťročí bez nejakej ujmy na zdraví...

moniqa87

mary_anne, presne tak... je zvlastne, ze je to tak zrazu...
ale tak vzdy budu ludia ktori budu tvrdit, ze je nieco nezdrave a ich opozicia, ze je to zdrave... ani ti vedci sa nezhodnu...

mary_anne

rng- a kde boli vedci doteraz?? ved mlieko sa uz pije kolke roky, starocia a oni pridu s tymto az teraz?? jasne, vsetko je len o reklame.. je to taky velky boom tak zrazu..
ale ako som uz pisala, sto ludi,sto chuti. ako pisala moniqa87, nepresvedcim ne-mliekarov, ani oni nepresvedcia mna!!

RNG

Nuz mlieko na svete nepije ovela viac ludi, ako ho pije. A maju kostrru v poriadku, lebo na mineraly su rozne zeleniny dostatocny zdroj , nepotrebujes mlieko.
Problem je, ale ze v nasej stredoeuropskej civilizacii je mlieko zakladna potravina uz starocia a je prblem si vobec predstavit zivot bez mliecnych produktov. A je to o to viac, ze na nas reklama promliekarov stale utoci na zvysenie spotreby ich produktov.
A velka vacsina ludi si vybera jedla podla chuti, miesto podla biologyskych vyzivnych faktorov.
Ale sucasne kravske mlieko obsahuje privela zamorenia(pesticidy, tazke kovy, antibiotika, plesne a ich toxiny), nehovoriac o tom, ze jeho zlozenie je velmi rozdielne od toho, co bolo pri volne sa pasucom dobytku(napr hladiny omega 3 a CLA su absurdne nizke)
Takze dnesne mlieko je casto viac skodlive, nez uzitocne(napriek mnam chuti a reklamach, ake je zdrave)
Naviac su ludia, a dost znacne percento, ktorym mlieko skodi ovela vaznejsie, nez inym.
A aj ti, co ho v mladosti pili na stare kolena maju z neho problemy, ja vcitane.
Dokonca aj z jeho kvasenych foriem, hoci tie su pre telo casto prijatelnejsie.
Ja uz sa asi mliecnych vyrobkov nebudem do konca zivota vediet stranit, ale aspon mladi by si to mali uvedomit a obmedzit jeho spotrebu podla moznosti a skor sa sustredit na zeleniny, hlavne surove, kde su zakladne zivyny a vzacne fytonutrienty velmi bohato zastupoene, s menej kaloriami.
Zapadny svet je pretlstnuty a to aj vdaka MNAM mliecnym vyrobkom, cukru, sladenym napojom a vyrobkom z bielych muk.
To vsetko je MNAAAAM, ale zialbohu pre nas skodlive.

moniqa87

mne, ani nikomu v mojej sirokej rodine mlieko nikdy nesposobilo problemy a mliecnych vyrobkov sa nevzdam...
aj tak odporcov mlieka nepresvecim, ale na druhej strane ani oni mna...

Lolka

moniqa tak asi napríklad damian, ved ked ho nepiju z dovodou ze z mlieka budu mat osteoporozu, tak logicky nechcu mat osteoporozu a nieco proti tomu robia.

mary_anne

a moniqa87, je tu uz dost tem o mlieku, ako aj ta, co dal damian link na nu, kde su odporcovia mlieka. lebo zevraj podla nejakych novych vyskumov, mlieko viac skodi,ako ma uzitku....

mary_anne

tak samozrejme, ze ti, ktori su nan alergicky,alebo ho proste nemaju radi, tak ho pit nebudu. ale nemusia kazdemu vraviet a sem pisat, ake je skodlive a podobne.
aj ja mam kamosku, ta mlieko velmi nepila cele detstvo a bola na roentgene a kosti, ako aj sanku mala samu sietku!!
ako vo vacsine pripadov, sto ludi, sto chuti.

moniqa87

Lolka, osteoporoza je velka svina a myslis, ze kolko % z tych co mlieko odsudzuju sa aj skutocne snazia si vypnik v niecom nahradit? podla mna minimum...