iba zena je vinna?

Príspevok v téme: iba zena je vinna?
fiorka

Zaujimalo by ma, ze vacsina ludi odsudzuje zeny, ktore nemaju alebo neziju s chlapom, ale ostali po tom vztahu tehotne? Kolkokrat som uz o nich pocula, ze to musia byt pobehlice. Pritom to mozu byt zeny, ktore sa mozno lepsie o dieta postaraju, ako tie vydate. Tym nechcem urazit vydate zeny, ktore su starostlive. Preco sa na zenu, ktora ostane slobodna matka, pozera s kritikou? Preco maju potom iny meter na zenu, ktora sa vyda len preto, ze je tehotna, aby ludia ju neohovarali a potom, sa o par mesiacov rozvedie? Nieco dodam, aj co sa tyka interupcii. Myslim si, ze zeny by menej chodili na interupcie, keby mali lepsiu podporu a vztahy v rodine. Zena, ktora prave nema chlapa, lebo ju opustil, rozisiel sa s nou a ostala tehotna, si moze pomysliet. Ked si to dieta necham, mozno ma budu povazovat za pobehlicu. Ked nemam teraz vobec ziadneho patrnera. Ked si to dieta dam hned zobrat, nikto nezisti, ze som bola thotna a ja budem pre nich normalna zena, daju mi pokoj a nebude ziadne ohovaranie. Doma nemam ziadne dobre vztahy, ti by ma isto zvozili pod zem. Zaujimalo by ma, preco zenu, ktora opusti svoje dieta, volaju krkavcia matka a nadavaju na nu. Preco nenadavaju aj chlapovi, ktory tiez to dieta opustil a niekde sa v tichosti skryva pred zodpovednostou? Dakujem.

jajka001_

lebo je to tak...a jedine co ma pri tomto napada je ze kasli na to kto co o kom hovori. zit na dedine, to musi byt tazke. ale v sucasnosti su uz slobodne matky a rozvedene zeny taka bezna vec ze to nikoho okrem starych klebetnic netrapi.
ak sa tento problem tyka teba - ak si tehotna a rozmyslas ci si to dieta nechat, a argumentom pre teba je co o tebe ludia povedia - poviem ti len kasli na nich. je to tvoj zivot a tvoje problemy.