Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

predtym zeny zvladali a aj mali viac deti

schelby

simaka tak na toto ti viem odpovedat uplne presne, kedze moja mama pochadza z 10tich deti, tak si vies predstavit ake mnozstvo to je. Babka bola na nich sama, dedko zomrel, ked mala moja mama par mesiacov. Urcite vtedy bola aj ina doba, a tiez decka neboli take ako dnes,a le tiez dost toho povyvadzali:-) Co pocujem z prihod tak vyvadzali uplne ine veci,ale tiez dost vazne:-) Ale je to hlavne tou dobou, deti su v dnesnej dobe uplne ine, drze, hnusne... Ale ked ma mat zena 10 deti a byt na ne sama, tak musi aj zarabat, neboli bohati, ani uplne chudobni, vzdy mali co jest. A starsi surodenci sa starali a vychovavali mladsich. V tom to bolo, ze to vtedy zvladali. Aj ked som babku osobne nepoznala, z jej pribehu viem, ze to bola skvela zena a vstekych vychovala tak, ze moze byt na nich hrda. V sucastnosti aj surodenci malo drzia spolu, len si robia zle, nadavaju. JA mam kuso od domu zakladnu skolu, kde som kedysi chodila aj ja. Ked som tam bola asi pred 7 rokmi pozriet moju byvalu triednu, tak som bola zhrozena, tie decka boli otrasne. Stali sme na chodbe, oni hresili, nadavali a ked im ucitel nieco povedal, este aj jemu vynadali a on nic Ze to je u nich normalne. Tie decka mali 11 rokov podotykam. No mna skoro vykotilo. JA ked budem mat taketo decka, tak si nebudu asi zadky citit. Ale verim, ze nie vsetky decka su tak, len horsie, ked nastupia do skoly, a rodic ich nema na ociach, tak vies ako to byva, doma uplny poklad a vonku a vskole cisty cert. Inak este som sa zabudla vyjadrit k tomu, ako to niekto napisal ze 40rocne vtedyvyzerali ako 60rocne. NO babka zomrela, ked mala cca 60 rokov, cize da sa povedat este mlada- na smrt.Skoda, chcela by som ju poznat.

jajka001_

a tie nadavky - viete ze su aj v detskych rozpravkach? kupite dietatu milu animovanu rozpravku alebo ju pustite v tv a tam normalne nadavky. samozrejme nie tie najhnusnejsie ale mne aj tie obycajne trhaju usi. a v tv cez den cely den uplne bezne. vonku, na ulici, v obchode, vsade, proste dieťa sa tomu nevyhne.
ja mam najradsej tie rozpravky co sme pozerali za zlateho sociku. tam sa aj tie postavicky chovali k sebe tak ako sa patri na rozdiel od dnesnych rozpravok. uz tom a jerry su dost nasilni nemyslite? cely cas sa tam nahanaju a robia si zle.

wwwww

Zvladali to preto, lebo mali na starosti len domacnost a deti, jednoducho trcali doma a starali sa o decka. To bola ich zivotna napln. Dnesne zeny popri detoch aj pracuju.

jajka001_

ja si myslim tak ci onak, je to o vychove a o rodicoch. ak su obaja rodicia partnermi, ak su vyspeli,ak maju svoje zasady, svoj zivotny styl, ak dokazu dat detom ten spravny smer a vzor, tak tie deti vychovaju dobre. ci su dve deti alebo osem deti. druha vec je financna stranka samozrejme, ci ich dokazu uzivit ale to je tiez o narokoch na zivot, su bohaci co maju len jedno dve deti a ani tie nezvladaju.

whee_ee

zvladali..ale preco?? lebo vtedy tie deti spolocnost tak nekazila ako teraz.. pride dieta zo skoly a zacne nadavat do koko.ov a neviem co vsetko..je ina doba... a zeny kedysi sedeli doma a na starosti mali domacnost..teraz aj pracuju.. aby tu rodinu uživili..nestaci len jeden plat vacsinou..

sandy21

zvladali, zvladali, ale zeny boli uz v 40-tke zodrete a vyzerali ako dnesne 60-tnicky. staci aj teraz porovnat pestovanu Francuzsku, ktora ma lahsi zivot (auto, umyvacka riadu, pani na upratovanie, aupair) a slovenku v tom istom veku.

lora64334

no napriklad moji rodicia byvaju blizko mojich starych rodicov, takze ti im pomahali, boli sme traja, ale do skolky a zo skolky nas rozvazali stare mamy (boli uz obidve dochodkyne), tie aj varili. dneska je ovela vyssi vek ked chodia ludia do dochodku takze nie vzdy mozu vypomoct svojim detom, a podla mna to bolo aj v tom ze nebola tak rozsirena antikoncepcia a mozno ani oni tolko deti nechceli, ja som napr. nebola tiez planovana.

jajka001_

bd to pekne vystihla,a este by som dodala ze kedysi deti aj ked boli chudobne alebo prave preto tak si viac vazili podstatne veci v zivote. dnes decka dostanu vsetko co len chcu a len im to kazi spravanie

bd

raz som stretla jednu starsiu pani,co mi polozila tuto istu otazku.odpovedala si vsak na nu sama,ked mala na prazdniny u seba svoje 2 vnucata.kedysi boli deti ine.dnas sa uz rodia mudrejsie,maju viac slobody,viac informacii a podla prikladu dospelych menej respektu.dnes v spolocnosti neexistuje respekt,niesu tu pre deti ziadne autority,rodic pred dietatom povie,ze ak dostane od ucitelky jeho potomok zlu znamku,nebude potrestany zly ziak,ale "zly ucitel" a takymito prikladmi je zaplneny cely zivot,tak preto su deti ine,preto nezvladame v tomto ovela hektickejsom svete vychovavat viac deti/mam 2 a je to viac ako dost/.a kedysi deti pomahali doma-dnes je to vraj detska praca,alebo hned po prichode domov zjedli krajec chleba a isli behat von a vracali sa az vecer. ale pusti teraz deti von do vecera!? najdes si ich? kam pojdu? budu za domom fajcit seno ako kedysi,alebo len "travu"?
a este jeden detail:ak su tvoje deti ine,neagresivne,nenadavaju,podakuju a pozdravia,ver,ze svojou odlisnostou tak vytrcaju,ze maju problem zaradit sa do kolektivu,nemaju kamaratov a nikto ich nerespektuje. a co je najsmutnejsie,ani ucitelia....
proste su potom na okraji spolocnosti,lebo nezapadnu.
tak preto

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

predtym zeny zvladali a aj mali viac deti - Fórum - ZDRAVIE.sk