Zväčšené lymfatické uzliny v slabinách

Príspevok v téme: Zväčšené lymfatické uzliny v slabinách
kotvaska

Ahojte, včera som si našla zrejme zväčšenú uzlinu v oblasti slabín. Je to veľké asi 2 cm, ako fazuľka. Už som si aj pozerala nejaké info na internete, ale väčšinou sa píše len o zväčšených uzlinách na krku, pod pazuchou... Som si prečítala, že keď je to na dotyk nebolestivé, môže to byť príznakom niečoho vážnejšieho. Mňa to nebolí, preto mám aj celkom strach. Určite pôjdem k lekárovi. Len by som chcela vedieť, či niekto z vás mal podobné problémy a čo mu prípadne zistili. Za odpovede vopred ďakujem.

kaktuska

Tak to je mozno aj nejak hormonalne ovplyvnene lebo pred zaciatkom menstruacie dochadza k istym zmenam hormonalnej hladiny. Kto vie...

kresielka

kaktuska, zaujimave je to, ze ma zacne boliet v prvy den menzes, vzdy viem, kedy dostanem prave kvoli tej uzline...Je to cudne, neviem, co s tym robit, som sledovana hematologom, ale nic zle mi to nerobi.

kaktuska

Je zvlastne ze to mas tolko rokov bolave mojej mame sa tiez zdrula uzlina na slabinach na trvalo myslim ze po porode ale ju to nebolieva. No hadam to bude ok a raz to snad prestane:-)
PS: Trosku som sa pred tym pomylila a odpisala som RNG a myslela som si ze tebe.

kresielka

RNG, ano, da, ale vybratim ti preskumaju celu, ked zoberu len vzorku, ta vzorka nemusi byt rakovinova. Okrem toho telo je bohato popretkavane uzlinami, po odstaneni jedinej sa nic nestane. Viem, kto si, na tvoju radu som brala betaglukany a nic mi to nepomohlo, ja na alternativu neverim, tak mi prosim ta uz nic nepis, nerada sa hadam.
kaktuska, vyslo im len to, ze mam v tele zapal. Dala som si vytrhnut hnisajuce osmicky a na krku sa to polepsilo. V slabinach ma este stale bolieva. Inak som zdrava. Mam to uz 6 rokov, takze zrejme na to neumriem...

kaktuska

Je jasne ze ak to pretrvava moze to byt aj nieco ine ako zapal, ale kresielka neviem ci to fakt nemas infekciu ked sa to rozsiruje. Liecili ti to aj antibiotikami alebo niecim podobnym? Lebo ja som to mala spojene s miernym zapalom mocoveho mechura aj ked velmi slabym lebo bol na druhy den vdaka caju prec ale aj tak to bolo treba preliecit.

RNG

uzliny su ventily, ktorym sa lymfa spolu s odpadom z tela odvadza. Ak lymfaticku uzlinu odstranis operacne, miesto okolo sa necisti, odstranil si zvod.
Takze pokial nie su doslova rakovinne, pokusil by som sa radsej odstranit pricinu ich zdurenia, tj zdroj toxinov-infekciu blizko nich.
Ako obvykle stale tu zdoraznujem , "podla moznosti liecit a nie rezat".

jan(k)a

Uf :) Tak stastnu ruku teda a dobre naladenu komisiu ;)
Ak sa to nezlepsi, tak pojdem aj skor teda...len ju mam velmi daleko a velmi dlho sa caka...:-S Ale za to je, to je pravda,velmi dobra...
Nech sa ti dari tlacit info do hlavy :)