Čo si myslíte o eutanázii?

Genesis

bella12:

:) že boh je dobrota :) teraz si ma vážne pobavila :)

videl som jeho dobrotu keď som sledoval život bývalého pápeža v starobe :) ... toľko chorôb a bolesti čo mu boh v jeho nekonečnej dobrote dal za to že celý život sa snažil páchať dobro a slúžil mu :) to sa vážne oplatí :)

Nevadilo by mi že si veríš v toho debila alebo ho uctievaš .. ale že tvojimi názormi proti eutanázii predlžuješ bolesť mnohým ľuďom tak to ma vážne serie

Seli22

Ano ak si to niekto žiada a chce "uspavaciu" injekciu mali by mu vyhovieť. je to bezbolestna smrť a už je lepšie ak niekto skoči pod vlak alebo sa obesi, skoči z okna...? Radšej by si zaplatil tu injekciu samozrejme ak ma peniaze.

bella12

Genesis, my sme ľudia a nie zvieratá a na rozdiel od nich máme dušu - ducha. Nemôžeš človeka zabiť ako by to bolo nejaké zviera...

Rýchlo súdiš Boha ... Človek mohol žiť bez problémov, chorôb, smrti, v láske a spoločenstve s Bohom. Smrť a bolesť nebola v božom pláne pre človeka - veď podstatou Boha je dobrota. Človek v raji bol dokonale šťastný a napriek tomu sa rozhodol po svojom. Dostal celú zem do daru a za to sa mal zriecť len jednej jedinej veci. Nedokázal to, neprešiel skúškou, aj keď mu Boh povedal, že prestúpením príkazu privolá na seba smrť. Až po jeho hriechu prišlo do života človeka trápenie, bolesť, choroba, smrť ... Mali sme na výber a stále máme - a rovnako ako predtým si stále vyberáme radšej zlo ako dobro. Obviňuješ zo zločinov proti ľudskosti Boha, aj keď On s tým nič nemá, to my sme tými zločincami.

Život môže vziať len ten, kto je jeho pôvodcom. Nikto z nás nie je na tejto zemi vlastnou zásluhou - a nie je to ani zásluha našich rodičov. A aj tí, ktorí neveria v Boha, mali by rešpektovať pravidlo: nezabiješ !

milli11

Suhlasim so zakladatelkou temy, s eutanaziou. Naco toho cloveka len trapit, ak ma bolesti a nikdy sa z toho nedostane, mozno ani nevnima svet?

ja40

Je to pre mna stale zvlastne,ludkovia dobri neviem,ci ste tu niekto co ste sa uz zucastnili pri euthanazii vasho blizkeho cloveka,ale asi nie,ibaze by ste zili vo Svajci,alebo v Holandsku tak ako ja.
Poviem vam stalo sa 20.1.2011 a ja som stale z toho zmatena. Hoci uz je to lepsie so mnou,ale aj tak.
Oni holandania s tym od malicka,ze to u nich je. Neni to pre nich ziadna neznama. Ale pre nas nasu mentalitu je to nieco niekedy az nepochopitelne ba az strasne. Ked som mojej rodine znamym a priatelom oznamila,ze mama mojho holandskeho priatela sa rozhodla pre euthanaziu tak ich reakcie boli,ze: Oh boze,to uz ma take bolesti? Jezisi kriste nedovolte jej to! A vy s tym suhlasite?? atd atd...
Jediny clovek,ktory to pochopil je moja najlepsia priatelka,ktora povedala: Bude to tak lepsie,zasluzi si to. No a tak to ma byt.
Totizto tato priatelova mama mala rakovinu mocoveho mechura a jej telo vypovedalo sluzbu. Bola stale pri zmysloch,dokonca az moc a to tak,ze si sama nadiktovala ako to ma vsetko vyzerat,cize od euthanazie az po pohreb ci kar. Boze este teraz mi zimomriavky behaju po tele. Je to stale zvlastny pocit...

Genesis

každý by mal mať právo na vlastnú smrť ... som 100 percentne za eutanaziu ... je smutné že k domácim zvieratám sme ako ľudia daleko ľudskejší ako k sebe samým

a čo sa týka veriacich a ich odporu k eutanazii tak pre nich len toľko

ani jeden boh si nezaslúži aby ho niekto uctieval ... ak boh je tá vec čo stvorila život tak by mala byť súdena za zločiny proti ľudskosti ... Dôkaz krutosti a neľudskosti boha za predpokladu že existuje je v genetike

xxxxxx

Ele,ak je eutanazia vrazda potom nechat trpiet nevyliecitelne choreho cloveka trpiaceho v strasnych bolestiach je tisic krat horsie svinstvo,ale to su celi katolici aj z ich papezom,cele dejiny katolikov su plne vrazd , upalovania , falosnosti ,a inehi svinstva ktore sa neda a ni vyslovit a prave takato si aj ty, falos a skryvanie sa za etiku,nikdy by si nikomu nepomohla koli vlasnej falosnej moralke .

xxxx

zakladnymi piliermi etiky su nezabijes , heslo zbabelcov a alibistov,hlavne falosnych krestanov a ludi bez kuska citu ak niekomu smrt pomoze , oslobodi ho od od bolesti nechuti zit dalej a znasat utrpenie je jeho vec a hlavne slobodne rozhodnutie,som jednoznacne za to aby si mohol clovek slobodne
ne vybrat ci zit v utrpeni alebo umriet dostojnov smrtov,