Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zistenie rakoviny

stevuliak

lek napisal som ze som to cital.. tak ako ty si okopiroval prognozu slova paraneoplasticky syndrom...niesom lekar ale zaujima ma byochemia a pod. a ked to bolo napisane v odbornej literature asi to blud nebude.. ale dik za odpoved ;)

lek

Paraneoplasticky syndrom, ci spravne povedane paraneoplasticke priznaky je subor zvycajne nespecifickych priznakov u pacientov s nadorovym ochorenim. Su to priznaky, ktore vlastne predstavuju reakciu organizmu na pritomnost nadoroveho ochorenia v tele. Nadorove ochorenie moze byt pricinou, ze sa v tele uvoluju rozne latky, tzv cytokiny, ktore byvaju zodpovedne za paraneoplasticke priznaky - napriklad pri niektorych nadoroch pluc byva zvysena hodnota kalcia v krvi, niekdy su napriklad prvym priznakom nadoroveho ochorenia niektore neurologicke tazkosti- trpnutie prstov, svalova slabost, tazkosti s chozdou.Nezriedka sa objavia najprv bolesti klbov ako pri zapale klbov - casto pri leukemiach alebo ochoreniach lymfatickeho systemu. Podobne napriklad teplotz, potenie, svrbenie tela. Ak je liecba nadoroveho ochorenia ucinna,paraneoplasticke priznaky ustupia, alebo sa aspon zmiernia. To s tymi 5 ludmi zo 100 - to neviem odkial mas.

?...

stevuliak
nerozumiem. co to je.?
no a ked sa "to" tyka len 5 ludi? tak to asi i tak vyznam mat nebude. a ako sa to vlastne vysetruje?

stevuliak

no ja som sa docital v odbornej literature ze da sa na to prist velmi lahko. a to zistenim paraneoplastickeho syndromu. lenze to sa vyskytne asi u 5 ludi zo 100.

house

Ano je to tak, ale presla vysetrenim u znameho neboheho Mudr. Ka... z Popradu
odbornika na luekemiu a ten vylucil aj tuto alternativu, no napriek tomu mi vrta v hlavu to co ste napisali, lebo neznasa kysle veci a ma hned po nich hnacku.Diky za radu.

RNG

house, zvyseny pocert leukocytov moze byt z plesni alebo kvasnych infekcii v organizme.
Tie sa daju vyhubit specialnymi dietami a protiplesnovymi prostriedkami, na to tu bolo plno tem. Je to dolezite spravit co najskor.
Plesne a kvasne infekcie totiz stale produkuju toxiny, z ktorych niektore su karcinogeny.

RNG

Zialbohu casto na rakovinne nadory telo nereaguje zvysenim leukocytov. Preto je dobre pouzit betaglukany, aby si telo vytvorilo viac bielych krviniek a aktivivalo vsetku k zvysenej cinnosti, aby moihli zlikvidovat rakovinne bunky.

house

Zvysene hodnoty leukocytov napr. este nemusia indikovat akutnu leukemiu moja matka s tym zije uz asi 40 rokov a ma ich asi 20 000 aj viac je to leukocytoza

ele

Praveze pri rakovine byva zvysena sedimentacia alebo zvyseny pocet leukocitov. Tak ale aj pri zapale alebo alergii su taketo zmeny.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zistenie rakoviny - Fórum - ZDRAVIE.sk