ľahké a zdravé jedlá - žime zdravo

mira

Špenát z hluchavky :
Osmažíme cibuľku na kvapke oleja, prilejeme trochu vody a podusíme domäkka asi 8 minút. Pridáme nakrájanú hluchavku a l min. povaríme . Ochutíme kvalitnou sojovkou, jablčný octom alebo citrónom / alebo umeoctom/, môžeme rozmixovať. Môžeme zjemniť trochou sojovej majonézy.

Hluchavku môžeme obmieňať - žihľavou, hviezdicou prostrednou, bršlicou, pažítkou alebo inými jarnými bylinkami.
Osviežujúce.

RNG

avokadovy salat s trescou pecenou.
@ zrele avokada, pokrajane na male kusky, 1 cervena paprika,1 paradajka 1 mensia cibula, stava z 1 citronu, konzerva fazule(alebo zeleneho hrasku, garbanzo, bob))
1 roztlaceny strucik ceznaku a 120 gramova konzerva trescej pecene v trescom oleji, najlepsie udena.
Zena pre chrumkavost do toho prida casto 1-2 stonky na male kocky pokrajaneho stonkoveho celeru.

usiko

no a v lete salatiky zeleninove so syrikom, ale ten ne je velmi zdravy tak to len pozriedka....a este mam rada kapustu na kocky uvarenu so solou a rascou a na konci pridany parad. pretlak a smotana sladka...mnam...

usiko

-rizotko so zeleninou, dochutene oalivou omackou chilli, kecupom, cesnacikom....s kompotikom.....
opekane zemiaciky s jogurtovou tatarkou a zeleninkou....to vsetko mozete aj so syrom, ale ja mam delenu stravu, takmne sa to bije......

usiko

no, ja mam delenu stravu, takze papavam-
- cestovinovy salat /cestoviny, cesnacik, kukurica, paprika na kocky, jedna kysla smotana
- zemiaky uvarene s jogurtovou tatarkou/sabi/ a zeleninkou
- rezance s makom /namieto cukru med/
-Fazulova/fazulkova polievka /fazula, zemiaky, namiesti zatrepky kysla smotana
- zemiakovy salat so kyslou smotanou atd.-----kopec inych jednoduchych veci, od ktorych som schudla....

zdravíčko

ja cca 3x do tyzdna varim brokolicu, zemiaky a mrkvu na pare. pokrajam to a k tomu pridam olivy, sojove klicky, tuniak alebo co doma mam. je to vyborne, sýte a velmi dobre to precisti organizmus. ale napr. dnes, som robila salat: cervena kapusta, biela, paprika, paradajky, petrzlenova vnat,olivy,mrkva, no vsetko v surovom stave.

lubos12345

nastruhat 2-5jablk, do toho vlocky namocit na pol hodinku, a pridat co komu chuti:) banan, hrozienka, oriesky, kokos, skorica, susene ovocie, lan.... vyborne a zdrave:) dobru chut:)