Hypermobilita

izaura 123

ja mamtiez hypermobilitu mam velke problemi s chrbticou lekarka sa ma pytala ci som volakedy nerobila nejaku gymnastiku alebo v cirkuze ked ma zacala ohybat bola som ako z gumy . ked som jej povedala ze ma tak bolieva chrbat ze si musim lahnut povedala ze to je tym ze aj svaly mi ochabinaju a tym ze my ochabnu svaly na chrbtici tak mi ju nema co drzat a tym ma to boli viac a viac a to mam len 28 rokov hovorim niekedy mam pocit ze mi pada hlava z jednej strany na druhu keby som ju silou mocu nedrzala tak sa mi asi aj krk zlomi no otras

lea

no ja mam vyraznu hypermobilitu diagnostikovanu. do 30-tky to bolo fajn, ani som si to neuvedomovala, len co sa mi jedno rameno vyklbovalo, ale aj to nasledkom urazu. ale od 30tky je to horor. 2 platnicky vyskocene, z toho krute bolesti sedacieho nervu a neustale praskanie v bedrovych klboch. vy co ste mladsi, nezanedbajte s touto diagnozou pravidelne KAZDODENNE cvicenie, rehabilitacne, lebo aj takto sa da dopadnut. a to mam len 32 rokov.

wiera

dnes som si napr.zapastie obviazala elastickyym obvazom a celkom sa mi darili krajat. Ale je to ta spravna cesta?nezhorsim si to obvazovanim este viac?Mam 39 rokov, co ma caka? Kto vie, aky ma priebeh tato choroba, nech napise

wiera

mne tuto diagnozu urcili asi pred 8mimi rokmi, ked ma boleli klby a nevedelo sa z coho. Klby ma boliet prestali, uz roky som nemala ziadne problemy, ale zacina ma \\\\\\\"neposluchat \\\\\\\" prava ruka - konkretne zapastie. Uplne ma prestava posluchat, ked napr.dlhsie krajam maso, kapustu, aj ked detom rano robim desiatu, tak pri krajani chleba citim, ze nieco nie je v poriadku. prosim vas, kto mate s takymto niecim tiez problemy ,napiste, da sa tento stav liecit? Vopred dakujem za vsetky rady, ako tento stav spomalit.

cosi

Aj ja som "hypermobilna",chodila som na fyzioterapiu,celkom prijemna zalezitost,mam ale zakazane prudke sporty,doporucuju len plavanie alebo pilates,tak to robim a je mi fajn :-))

teri

ahoj ja som tiez hypermoilna a chcem sa spytat ci sa to bude len zhorsovat, bo mne sa zda ze mne sa to len zhorsuje, a mam strach ze o par rokov budem lezat na posteli, moze mi niekto povedat ako to bude pokracovat, ci vazne sa to bude len zhorsovat? beriem zelatinove doplnky ale zda sa mi ze mi to moc nezabera.vie mi niekto nieco poradit a viem mi niekto odpovedat na moju otazku? vopred dakujem.

sandina33

NO DEFINUJ TO ZE SI GUMENA KED UZ TO TAK CHCETE VEDIET ALE NIE JE TO LEN DOBRE NESKOR SA GUMA PRESTANE BYT ELASTICKA A ZACNE OCHABOVAT TO JE TO NAJNEPRIJEMNEJSIE

sandina33

AHOJ JA MAM HYPERMOBILITU TIEZ A HOVORIM TI NIE JE NIEKEDY CO ZAIDIET VELA TANECNIKOV TO MA ZVYHODNENE PRI TANCI AK MAJU HYPERMOBILITU AJ JA SI DOKAZEM CHYTIT RUKY ZA CHRBTOM SPRAVIT MOSTIK A TAK AJ SA MA DOKTORKA PYTALA ZE CI NEROBIM V CIRKUSE KED SOM AKO GUMA LENZE MNE TO SPOSOBUJE TO ZE MNE POCASE AK CHODIM A NIECO ROBIM OCHABUJU SVALY NA CHRBTE A SOM UNAVENA A MAM BOLESTI A NORMALNE MI KRK NEMOZE UDRZAT HLAVU JE TO NECHUTNE A BOLI MA CELY CHRBAT A KRK TAKZE HYPERMOBILITA NIE JE LEN DOBRA POZNAM JEDNU OSOBU CO MA HYPERMOBILITU A MA TO NA CHODIDLACH TAKE STRASNE ZE ANI PORIADNE CHODIT NEMOZE UPLNE JU TO VSETKO BOLI KED CHODI NO JE TO NEPRIJEMNE