Otrasná tréma:( Veľmi prosím o radu

Príspevok v téme: Otrasná tréma:( Veľmi prosím o radu
kikina

No, viem že to nie je až také strašné, v zivote budem asi robit o dost strasnejsie veci,ale o 2 dni mám prednášat pred triedou. A ja sa strašne bojí, ked si to predstavim už mi je zle:(... a ešte som si vybrala kontroverznú tému, testovania kozmetiky na zvieratách... lebooo prípadne nielenže by som mohla dostať dobrú známku, ale mohla by som aj tejto veci pomôcť...nemyslím, že niaka baba si bude moct tieto vyrobky kupovat ked uvidi obrazky.... + k referatu bude patrir aj diskusia, tam sa ma budu pytat hlavne "tak co mame potom kupovat"...... velmi by som ocenila aj niaky schopny proti argument...a ale aj vas nazor na toto, nmozno ma inspiruje... strasne dakujem ....

silonka:-)

takze v prvom rade sa upokoj:-)
to je zaklad celej tvojej prednasky..
iba ak budes upokojena, neroztrasena, iba vtedy budes moct podat dobry vykon..
vybrala si si temu, ktora ta zaujima, vela o nej vies, tak nemas dovod na strach..
snaz sa zhlboka dychat.. ak je to nutne, tesne pred prednaskou si daj nejaku tabletku na upokojenie, samozrejme len nieco prirodne.. ziadne oblbovaky.. alebo si vypi medovkovy cajik..
predstav si, ze si tam sama, ak ti to pomoze.. kazdy ma ine metody, ktore mu pomozu, aby si uvolnil..
a k tej otazke.. "tak co si potom mame kupit?" no.. ja by som mozno skusila nieco taketo:
kazdy ma slobodnu volbu vyberu, preto je na kazdom jednom samotnom pre ake vyrobky sa rozhodne, akej kozmetike sa prednost..
su rozlicne znacky kozmetik a vo vacsine pripadov su vyrobky testovane na zvieratach..
predstavme si zivy priklad.. maly psik, mala myska (hocijake zvieratko), taky zlaty a ma sa stat tercom pokusov..
drzat ho v zajati, proti jeho voli a skusat na nom ako zaraguje na taku a taku latku..
chcel by to niekto z vas zazit na vlastnej kozi?
nie.. tak preco potom zvieratka musia takto trpiet?
aj oni maju svoju dusu, citia veci tak ako aj my..
nie je vam ich luto?
ak mate troska sucitu, viete sa vzit do ich situacie, dam vam jednu radu:
vyhybajte sa kozmetike testovanej na zvieratkach..
snad som troska pomohla:-)