Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pracujem v jednej firme, kde sa zacina vo velkom prepustať

Príspevok v téme: Pracujem v jednej firme, kde sa zacina vo velkom prepustať
katarina katka

viete mi niekto poradiť, čo by som mala urobiť???je to dost surne...takže po poriadku, pracujem v jednej firme, kde sa zacina vo velkom prepustať...kedže som tehotna presne som teraz začala 6 mesiac tehotenstva, tak si myslím, že vyhodit by ma nemohli...ale??? chcem sa opýtať či mi niekto vie poradiť, či je lepsie sa teraz hned dat na rizikove, alebo normalne zatial pracovať??? prosiiiiiiiiiim len seriozne odpovede, a dik

vsevedka

Katka, Zákonník práce rieši v §64 ZÁKAZ VÝPOVDE v odseku
1,zamestnávateľ nesmie dať výpoveď zamestnancovi v ochrannej dobe:
a,v dobe keď je zamestnanec dočasne uznaný za PN pre chorobu, alebo úraz a v dobe od podania návrhu na ústavné ošetrovanie alebo od nástupu na kúpeľnú liečbu až do ich ukončenia
c,v dobe, keď je zamestnankyňa tehotná, keď je na materskej dovolenke, rodičovskej dovolenke, alebo keď sa osamelá zamestnankyňa, alebo zamestnanec stará o dieťa mladšie ako 3 roky
Čiže, ty sa vôbec nemusíš obávať, nestresuj sa,len si zváž, čo bude pre teba finančne výhodnejšie, pracovať, či byť na rizikovom a obávať sa trebárs aj prípadnej možnej kontroly.
Aby si sa vyhla mylnému doručeniu výpovede, ktorá by aj tak počas tehotenstva bola neplatná, oznám písomne zamestnávateľovi,(najlepšie doporučene) že si tehotná.

janulka 73

nie som si ista, ale ked sa daš na PN,myslím že vyhodiť ťa nemôžu. takže ked nezrušia firmu, mala by si byť ich zamestnancom aj cez matersku,a po nej možno bude situacia ina a budeš mať robotu istu.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pracujem v jednej firme, kde sa zacina vo velkom prepustať - Fórum - ZDRAVIE.sk