Asi nechceme deti. Ma to niekto podobne?

nadinka

mila frantiska, my s manzelom akurat stastne ocakavame dietatko a hrozne sa nan tesime pretoze to bolo strasne tazke pre nas kym sa nam to podarilo... ale chcem ti napisat ze nezalezi na tom co si myslia ostatni a ake maju plany oni, ale ide o to ci ste o vsaom rozhofnuti presvedceni vy a ci vas vase rozhodnutie spravi stastnymi... ak ano tak nemate co riesit... raz moze prist cas, kedy deti budete chciet a to bude pre vas prioritou :) vela stastia...

sára

Milé vydaté a deti majúce žienky,

až na pár milých svetlých výnimiek vás myslenie Františky, ktorá mi pripadá veľmi inteligentná, zodpovedná a hlavne silne individualistická /nejde s davom/ silno rozhorčilo. Vy ste až sršali nenávisťou a zlobou voči nej, napr.taká "zasnem," je fakt na zasnutie. Františka na nikoho neútočila, chcela počuť len kľudné stanoviská iných žien. Vy ste mali potrebu ju hneď osočovať, je to úbohé. Preberte sa katolícke ovce: Nie pre každú ženu je zmyslom života mať deti, je 21.storočie a biblia je už len rozprávková hororová knižočka, ale viete v čom je problém? V skutočnosti ste nešťastné, manželia vás zanedbávajú, podvádzajú, nepomáhajú vám v domácnosti, alebo vás ignorujú a veškerá starosť o deti zostáva len na vás, nemáte možnosť ani prostriedky na sebarealizáciu a keďže "nešťastie nerado býva samo," štve vás, že niekto môže tiež spadnúť do tejto priepasti, ale rozum, a rozmýšľa, či to stojí za to. A to vás irituje, lebo vám to pripomína vlastnú hlúposť, keď ste skončili do manželsva príliš skoro a rodili jak čerešne hneď jak sa to šuchlo! Je mi ľúto, že Františka sa obrátila na toto fórum, kde, na fakt len pár milých ľudí, našla riadne množstvo závistlivých, frustrovaných, po pôrode pretučnelých zanedbávaných žien! Františka - nedaj sa, rozhodni sa vždy len tak, ako to cítiš ty, a ako ti to našepkáva tvoje srdce! Pred pár rokmi 99% ľudí verilo, že zem je plochá a vidíš, pravda to nebola. Nechoď s davom, pravda a riešenie sú tvoje a hlavne v tebe...Veľa šťastia v živote tebe i priateľovi! S pozdravom Sára.

brekeke

zasnem, len aby ti zivot nedal jednu poriadnu po hube a nebola si neplodna, ked tie deti pre teba tak velmi znamenaju, asi by ti neostalo ine, len sa ist potom obesit. kde je napisane, ze ich mat budes a mozes mat? Preco by frantisku mal manzel opustit? Aby teba nenechal frajer, potom mozes ist do spermobanky, ked na to budes samozrejme mat. Najprv si vyskusaj zivot v manzelstve, potom ospevuj parchantov. Jasne, ze na studium v zahranici treba prachy, 20,000 az 50,000 dolarov rocne, na to nemas, co? Zmohla si sa akurat tak na operkovanie v Anglicku a zbieranie kukurice vo Wisconsine.
elizee, to stastie ta moze rychlo opustit, manzel ho ponori do inej a ty sa budes trapit s dvomi parchantami. Tvoje deti musia mat emocionalne ubohucku mamicku, plnu jedovatych slin a zloby, podla toho, co si bola schopna napisat, aby sa ti raz nestalo to zle, co sem pises, zamysli sa nad tym, ked mas cim. Si riadne zviera, ked take nieco vobec vypustis z papule, zelat niekomu manzelovu smrt. Tvoj muz tiez nie je nesmrtelny, mozno ho trafi slak alebo skape na aids po navsteve bordelu, to dufam, ze nakazi aj teba.

Lolka

inak tí co sa nevydajú,neozenia, nebudú mat deti, tak aj tí budú sami, nie preto ze by nechceli mat deti, mozno preto, ze si nikoho nenasli, alebo ich nikto nechcel.

elizee

Frantiska, v uvode pises ze mas 80 rocnu mamu!!! Cize myslim ze tato otazka ta uz skutocne trapit NEMUSI. Si stara na to aby si mala deti, ziadne uz aj tak mat nebudes!!! Uz sa len modli aby to nebolo tak ako pisala catherin, ze tvoj muz ochorie na rakovinu a ty sa tu budes sama trapit dalsich 30rokov na svete sama, opustena s prihriatymi parkami!!! To by ma trapilo na tvojom mieste viac.(nie som pubertacka, som 10rokov stastne vydata, mam dve deti)

jajka001_

presne ako hovoris, nie je si ista svojim rozhodnutim, inak by nezakladala tuto temu. asi citi tlak okolia a hlada dovody preco deti nemat, pretoze ona ich - zatial - naozaj nechce. nezavisle na dovodoch. myslim ze sa na to neciti jednoducho zrela. no a co. kopec zien nechce mat deti, nie kazdy citi tu tuzbu.

nerozumiem

nechapem zmysel tejto temy, nechapem preco bola zalozena tato tema, pretoze ak tu frantiska hladala niekoho s podobnym nazorom, tak si asi nebola az taka ista svojim rozhodnutim, pokial to uz rozhodnutie bolo, pretoze ani tomu nerozumiem, ze ak je clovek presvedceny o niecom nepotrebuje o tom hovorit na fore, na ktorom sa dalo ocakavat pre zakladatelku temy neprijatelne nazory. a co ak by sa zvrtla tato tema uplne inak a pritakavala by tu prevaha, potlapkali by ste si po pleci, respektive po klavesnici a povedali si ze tak je to potom spravne, ja tu nechcem hovorit nazory na danu temu, kedze niesom vydata ani nemam deti, reagujem iba na dovod zalozenia temy nie na jej obsah..

kosa

anka , zasnem:

nehadajte sa.
ano su problemy a povecme si aj rozdielne pohlady a nazory. a tak to ma byt lebo len pri rozdielnych pohladoch a nazoroch teda pri slobode slova, sa veci mozu dat do pohybu.
parlamentu na Slovensku je jedno co sa deje: pokial su ich zaujmy dosiahnute.
ved aj sucasne mnozenie sa kakaovych je nic ine ako mnozenie potencijalnych volicov.