Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nikel

Príspevok v téme: nikel
trina

ahojte. takže mám alergiu na nikel....ako sa mam vyhnuť kontaktu? ved aj hrnce vraj obsahuju nejaký nikel, mince,hodinky dokonca ihla na injekcii. to mi vravela lekarka.....zatiaľ čo som si všimla reagujem na gombík na rifliach, uzaver na bižutérii..prejaví sa to drobnými vyrážkami,ktoré miznu asi 4 dni.mate to niekto?

alicakl

Viem o čom hovoríš.Mám ju pekných pár rôčkov.Pri bežnej alergii nemusíš dávať pozor na nič,čo nemáš dlhšie opreté o telo.Čiže ak zoberieš hrniec,mincu a podobne do ruky, nič sa ti nestane,ani keby si to držala 20 minút.Ide skôr o stály kontakt ako bižutéria,hodinky,pracka na opasku či gombík.Na gombík si zvnútra lepím leukoplast,hodinky mám bez niklu (inak už skoro každá lepšia "bíža" ho neobsahuje) a pracku si vždy nalakujem bezfarebným lakom.Dá sa vymyslieť hocičo.Inak najlepšia masť na to je Diprosone.Skús si ju dať predpísať.Nech máš vyrážky akékoľvek,po nanesení do pol dňa zmiznú. Ak sa ti alergia zhorší,nesmú sa jesť ani rôzne druhy potravín,niektoré baby nemôžu ani piť vodu z normál.kohútika a podobne.Ale také percento chorých je veľmi zanedbateľné.

liv99

jop :), treba v tom pripade drzat v penazenke len papierove :)
hm, no s tym jedlom a hrncami, tazko povedat... ale asi by bolo najlepsie sa cielene vyhybat vsetkemu, co obsahuje nikel, takze asi nevarit v takych hrncoch. aj ked osobne si myslim, ze ti to nemoze uskodit. predsa len koncentracia niklu v jedle po spracovani v hrncoch obsahujuci nikel je podla mna nulova... :/

trina

no, verím že na eura alergicka nebudem...hlavne ak budu papierove...lol
ale nie, tiež som zatiaľ nespozorovala akože hrnce a tak. ale vieš ked sa v tom varí a potom to jem, či mi to neškodí nejak na imunitu alebo tak nejak

liv99

moja mamina to ma, ale reaguje len na hodinky a bizuteriu. mince, hrnce a vlastne vsetko, co jej len prejde rukami, ale nema to na tele niekolko hodin, jej nevadi. tiez ma vyrazky... no a jedine co pomoze je nenosit nic, co obsahuje nikel :(. skus si presit gombik za beznikovy a bizu ee, len drahsie kovy...
no je to neprijemna alergia, este uvidis, ci sa ti neprejavi na euro mince, to by bolo velmi obmedzujuce :(

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

nikel - Fórum - ZDRAVIE.sk