Zmysel života? má zmysel trápiť sa na tomto svete

moniqa87

s tou vierou v boha je to naozaj diskutabilne... len malokto dokaze v sebe vyvinut taku sulnu vieru aby mu to davalo zmysel celeho zivota, lebo aj mnohi krestania maju problem s najdenim zmysla zivota...
ja osobne, chcem zivot prezit tak, aby som nemusela raz lutovat, ze som nieco nestohla, alebo neurobila tak ako som chcela, co bude po smrti a ci vobec nieco bude ma netrapi...
teraz zijem to co chcem a robim to co ma naplna...
ale pojem "zmysel zivota" sam o sebe neriesim...

Lolka

a preco by nepominuli? v modlitbe treba vytrvat, treba mat pevnú vieru a doveru a kto iný ti z nich moze pomoct, kto je najlepsí a najvernejsí priatel cloveka. Jezis. Napísem svedectvo, ako prejavuje Boziu moc Pán Boh, moje kamosky boli na festivale, a bol s nimi aj brat jednej, modlili sa a Boh urobil zázrak pretoze uzdravil nohy tomu chlapcovi, on raz spadol, tu nohu mal kratsiu a ako ho Boh uzdravil ma ju rovnakú a uz si aj skáce. Bohu nie je nic nemozné. Nie je mu nemozne dostat ta z tvojich problémov, uzdravit ta a podobne

kubo9635

Ale mozu byt aj veriaci ktory sa v tomto smere sklamu a prestanu verit nie kazdy clovek je stastny a preco je to tak? niekto moze boha vyspevovat a modlit sa ale jeho problemy nepominu aj tak

Lolka

lenze to je moj názor, kto ma pekný vztah s Bohom je stastný , veselý, ma sa vyborne, Boh ho naplna Bozou láskou, radostou, pokojom, a ked spoznas aký je zivot s ním, tak potom si uvedomís ako si mohla zit tak prázdno, on je Zivá voda, kto je smadný nech sa ide napit. Ano sú aj veriaci ktorých to nenaplna, pretoze nemaju tuzbu po Bohu, nechvália ho kazdy den, nerozprávajú sa s ním kazdy den, pretoze ho nepoznajú.

leila

lolka netrep vsade toho boha, ved mu daj uz chvilu pokoj a napis aj nieoc, kde ho stale nebudes spominat...sak maj vlastnz nazor a nie boziiiiiiiii

kubo9635

dobre maju vieru v Boha ale nemusi ich to naplnat naprikla mozu verit ale aj tak pre nich zivot ako taky nemusi mt velky zmysel ked maju problemi atd.