Otazky pre Farmaceutku

bibinuska

FARMACEUTKA a co povies na firmu Vitar ma tiez mineraly na kosti .je tam vapnik,horcik,zinok,vit.D a K1.je to vitamin Revital.je to dobre?
a tiez chcem vediet tvoj nazor na firmu Green Swenn,neviem ako sa to pise,ma skratku GS , z Velkej Britanie.su jej vyrobky dobre?
dakujem.

farmaceutka1

Ta soda bikarbona sluzi na zneutralizovanie kysleho prostredia, ktore zanecha HCl v ustach a hrdle, pokojne mozes aj vykloktat a vyplut.
Dobry glukozamin je napriklad Bio-glukozamin alebo Voltaflex (od vyrobcu voltarenu). Tych pripravkov je vela, ak sa ti nepaci arthrostop, su na vyber rozne ine.
Pripravky na kosti-su rozne, ale co som mala moznost preskumat, vsetky obsahuju vapnik vo forme uhlicitanu (karbonatu), ktory je malo vstrebatelny. Ale najbohatsie zlozenie ma asi Caltrate Plus, ktory dokonca ciastocne hradi aj poistovna.

bibinuska

Dakujem za odpoved.Len nechapem,s tou sodou bik.si mam vyplachnut usta,ci to kloktat?a staci raz,ci cely pohar?
a este ta prosim,neodpisala si mi,co som sa ta pytala v prispevku o 19:36-16.05.,ze porad tie mineraly na kosti a o tom glukosamine.Vopred dakujem.

vevericka

miselka..herbar sme si robili aj my..ale na predmete terenne prace..to sme behali po lesoch a lukch tyzden a zbierali rastliny a na zaver nas z toho vyskusali :)..clovek sa aspon tyzden poprechadzal :D

alz-bee

vevericka: no teoriu botaniky (o tych celadiach) sa budem ucit z mojich poznamok, kedze som sa snazila poctivo chodit na prednasky:))...a ten system som si stiahla z netu, co nam oni povedali-je to 17 velkych stran:-((...plus este musime vediet na poznavacku zhruba 240 rastlin poznat vedeckym nazvom a vediet zaradit do celade...jaaaaaj, zosediviem z toho!

vevericka

al-zbe.za tri tyzdne sa to da, ale denno denne omielat..a z coho sa ucis..ja som mala martonfiho z kosickej uni. knihu..celkom dobra bola, plus moja mama :)

vevericka

no tak to mame opacne u nas sme zasa nemuseli vediet obsahy latok (to skor na fyziologii rastlin, ale aj tam to bolo skor na stres, vodny rezim a hospodarenie latok ako liecive ucinky)na botanike to bol cely system, co kde preco je tam zaradene, kvetne vzorce, morfologia a anatomia...uz to nastastie nikdy neuvidim