Otazky pre Farmaceutku

farmaceutka

Co sa tyka vitaminu E, je to problem. Kedysi byval prirodny vitamin E od Walmarku, ale ja nejako nemam doveru k Walmarku, nemozem si pomoct... Bezne dostupne su len synteticke-od Zentivy, od Generiky..
Najhorsia situacia je co sa tyka zlozenia v sumivych tabletach a tabletach na cmulanie, vsetky su plne umelych sladidiel. Mam voci umelym sladidlam velku averziu a nikdy by som ich nepouzivala, asi ani v pripade cukrovky. Su velmi skodlive nielen tym, ze z nich vznikaju nebezpecne metabolity, ale aj tym, ako sa snazia oklamat mozog sladkou chutou, organizmus niekedy zareaguje ako na cukor vyplavenim inzulinu, co je nasledovane hypoglykemiou a celkovym rozhadzanim hladiny cukru v krvi a clovek ma viac problemov, ako keby pouzil cukor v nejakom minimalnom mnozstve. Nehovoriac o tom, ze umele sladidla su uplne beznou sucastou pripravkov pre deti!!

sisinka

dakujem vam vsetkym za rady.ste mile a vazim si to.to v tych nasich lekarnach je katastrofa.naozaj sa najde par jedincov v lekarni,ktori vedia aj kus viac ako len to,co predavaju tam-same synteticke doplnky,ale tych je hrozne malo.a ked chcete nieco kvalitne,dobre absorbovatelne,cumia na vas ako keby ste prisli z Marsu.az sa trapne citim.a najradsej mam ich mylne myslenie,ze zato,ze je to Zentiva,alebo ina znamejsia znacka,tak to podla nich musi byt SUPER VYROBOK,hoci velakrat nejaka neznama firma vyraba kvalitne veci,ale tie clovek ani nepozna a tie sa tazko pretlacia na trh,kedze ich prevalcuju taketo obrovske firmy,ktore maju prachy a mozu si robit velke reklamy a klamat tym cely narod.mrzi ma len to,ze my,ktori sme laici v tejto oblasti sa dame takto nabalachat a oklamat a pchame do seba humusy v domienke,ze robime SUPER vec pre svoje zdravie.ale na druhej strane som vdacna ludom ako RNG,damian ,farmaceutka-od ktorych som sa za ten rok na tomto fore,co ho brazdnim uz vela noveho podozvedala a ziskala som z tejto oblasti ake take poznatky,aj ked toho este velmi vela neviem..Takze im patri moje DAKUJEM.

Mimi323

sisinka, podobne išla sesternica kúpiť do lekárne Cečko, povedala som jej aby tam hlavne nebol aspartam, (škodlivé umelé sladidlo, myslím, že v okolitých krajinách je zakázané, samozrejme že u nás nie). Lekárnička sa jej pýtala, že prečo bez aspartámu, či je na to alergická, no otras!

sisinka

MIMI 323,ved prave,ja od Zentivy ten vit.E 400 kupujem uz rok v domienke,ze je super,na odporucanie lekarnikov,ktori,ked som si vzdy pytala dobry a kvalitny vit.E mi VZDY v hociktorej lekarni odporucili tento s odvovodnenim-ZE TO JE KVALITNA SPOLOCNOST,teda Zentiva,takze bude DOBRY!A minule som iba tak zo zvedavosti ho dala otestovat panovi RNG,popisala som mu zlozenie a on povedal,ze je synteticky.Skoro ma porazilo.Poradil mi,ze co musi obsahovat dobry vit.E-teda tie zlozky ako alfa,beta,gama tokof.Tak som si minuly tyzden vo vset.lekarnach pytala taky a pozerali na mna ako na idiota.A zase mi len pchali tento od Zentivy,ze je SUPER.Ide mi to uz na nervy,ale bohuzial u nas obchod s doplnkami nemame,takze som nutena vyhladavat iba po lewkarnach,internete a nikde som taky nenasla.Zo zahranicia nechcem objednavat,mam s tym zle skusenosti,uz sa mi doplnky vratili spat do USA z colnice,takze tomu uz neverim.A 1-3 kusy sa mi kvoli drahemu post.neoplati.Preto UZ DAVNO vsade,kde vidim sa v temach pohybovat FARMACEUTKU sa jej pytam na tento vit.E,ci vie o nejakom dobrom u nas v lekarni,nech si ho pytam,ale bud si nevsima a nepostrehne moju prosbu,alebo neviem......Takze ak teraz citas FARMACEUTKA,prosim, porad...

sisinka

Farmaceutka,vies onejakom dobrom vit.E na prirod.baze,co by obsahoval alfa,beta,gama tokofer.?V lekarni o takom nevedia.Dostat taky u nas v lekarni.A nech je 400.

farmaceutka

Poradnu o liekoch najdete hore v sekcii Poradna. Tam pise clovek, ktory je za to plateny :-)
Ak sa na mna niekto obrati s otazkou, napisem svoj nazor. Uz som to urobila neraz aj mailom, ked niekto potreboval radu.
Co sa tyka ekzemu pod ocami: Potrebovala by som vediet, co vsetko si skusala a ci sa prislo na to, z coho ho mas, konkretny spustac, ktory sposobuje, ze sa urobi, testovali ta na alergologii?

vsevedka

Ten Bioscalin čo sa tu predáva, na ňom teda nepíšu, že je retard (len Bioscalin original).Aj to balenie je trošku odlišné, od toho, čo kupuješ v zahaničí.Teda neviem kde momentálne žiješ, ja som Bioscalin retard videla v talianskom Terste, tak už si nepamätám presné zloženie, ale toho čo sa predáva tu v SR ti zloženie viem zistiť.

ilaria

nie nezabijem heheh dik ;) bioscalin retard hej ? tie mam na mysli ;) ceny podobne ako tu takze to mam v podstate jedno ;)