čo je to ASLO? nejaký zapal? musi brať antibiotika

milady 70

Ešte niečo, na tie mandle som vyskúšala za ten posledný rok kdečo, vytieranie joxom, citrónovou šťavou, vykloktávanie sódou bikarbónou, propolisom , GSE, koloidnou striebornou vodou, vždy to opäť nahnisalo. Zatiaľ slivovica jediná drží prím. Pritom sa manžel smeje, že málokto by to vypľúval. Mnohým to už pomohlo, dvom kolegyniam sa stalo, že pár dní boli zachrípnuté, asi "prepláchli" aj hlasivky.Na to treba dať pozor.

milady70

Bojko, zuzic, aj ja mám tieto problémy, hnisavé mandle, hnisavá nádcha pomaly každý mesiac, naposledy začiatkom februára som užívala atb., koncom februára som mala mandle opäť nahnisané. Moja reum. a krčný rozhodli vybrať mandle. Vtedy mi na služobke jedna pani poradila vykloktávať hrdlo domácou slivovicou. Keďže doma máme každý rok svoju 53-percentnú, vyskúšala som to. Každé tri hodiny som kloktala, aspoň pol hodiny som po kloktaní nepila a nejedla. Keďže vôbec nepijem alkohol, bolo to hrozné, chytalo mi to dych, boleli mandle, ucho, uvolnilo mi to aj nádchu, cítila som, ako mi stekajú hlieny. Na tretí deň som mala mandle čisté.A takto si ich preventívne dvakrát do týždňa prečistím. Je máj, ale pre mňa je to úspech toľko bez atb. Dúfam, že to pomohlo.

bojko_

zuzic, no este som u krcnej nebola ale teraz co pojdem ku lekarke pojdem na odbery krvi a povedala ze ma posle na orl a aj ku krcnej cize sa tam chytam ...
strasne sa bojim tych mandli.. hlavne krcnych ze mi vytiahnu nosne sa este daju. jaj ani nevies ake mam stresy :D

zuzic

bojko ty si asi moja spriaznena dusa :P presne tie iste problemy su aj moje, bola som x-krat na vystreniech a mozem ti povedat co tam robili so mnou:D takze:pred polrokom mi bral nosnu mandlu v lokalke, o 2 tyzdne robili reoperku v celkovej anezteze.ked to nepomohlo bola som ualergologicky nic mi nenasla dala mi dalsie kvapky ktore nezabrali potom zas krcna antibiotika/kvoli zahlieneniu/ ktore zabrali len na chvilu.medzitym som sa dopovala vsetkymi moznomi kvapkami.chystam sa znovu ku krcnej.ty si uz bola? co ti dala? ta bolest hlavy suvisi s nosom lebo mas vela sekretu a niekedy to vyusti do zapalu prinisivych dutin.zalahnute ucho je preto lebo nosove dutiny su v blizkosti eustachovej trubice. tie hnede gulicky su capy z mandli.ja mam tie probemy asi 3 roky tak sa vyznam:D

farmaceutka1

bojko, nasledovat bude uzivanie antibiotik a podla vysledkov pripadne vyber mandli a liecba u krcneho, pripade alergologa, ak by tam bola alergicka zlozka.

bojko_

ahojte...chcela by som sa opytat ci by mi niekto nevedel poradit. uz asi pol roka ma trapi upchaty nos a boli ma z toho hlava. kvapky ani spreje nezaberaju a ja neviem co mam robit. dalej sa mi v krku robia strasne velke zelenozlte hlieny ktore vypluvam aj s nejakymi hnedymi gulickami ktore strasne smrdia. casto ma bolia aj kolena. mavam aj zalahnutie ucha ale iba praveho a je to dost neprijemne. bola som s tym u lekarky a ta mi povedala ze mam strasne zahlienene hrdlo a urobila mi vyter. vysledky este stale nemam a som nedockava. strasne sa bojim toho co bude nasledovat. prosim ak niekto ma tiez taketo problemy neh mi da vediet:) za odpoved vopred dakujem :)

lesslie

pneumokok - odborne sa vola streptococcus pneumoniae, cize streptokok, ktory tvori streptolyzin O, a telo voci nemu tvori antistreptolyzin a ten sa tysetruje vysetrenim ASLO. Bakteria osidluje horne dychacie cesty az po pluca, ked sposobuje vacsie tazkosti. V hornych dychacich cestach sa casto nachadza aj u zdravych jedincov, ktori su potom nosici pneumokoka...ak sa pneumokok dostane krvou do mozgu, moze sposobit zapal mozgovych blan a preto je nebezpecny pre male deticky, ktore su proti nemu uz ockovane, chvalabohu

also

ahjte no bola som dnes u lekára so synom .. a dal mu antibiotika na 2 mesiace... a že vraj má nejakého pneumokoka ale veď to mávajú malinké detičky nie??? hm viac mi nepovedala len to tak dakujem za ohlasy a môžete mi povedať aj o tom pneumokokovy.?