čo je to ASLO? nejaký zapal? musi brať antibiotika

machulka006

a dajte mi prosím už pokoj s tými vašimi dedukciami z čoho som mala problém a z čoho nie, viem súvislosti a okolnosti ktoré tomu predchádzali, takže najlepšie to viem asi ja, z čoho som problémy mala...
áno, viem že ti ATB nabúrajú aj črevnú aj vaginálnu flóru, ale ako som už spomínala, tie problémy boli dááávno po dobratí ATB...

machulka006

leona - dík za vysvetlenie, ale tie ťažkosti gynekologického charakteru som mala dááááááááááááávno po tom ako som dobrala antibiotiká...

leona

Machulka aspon vies z coho mas tu vaginalne tazkosti, no z antibiotik, nie z lactacydu. Citala som tu temu, no nehnevaj sa ale antibiotika ti brutalne naburaju crevnu aj vaginalnu floru.

machulka006

ja som mala zvýšené hodnoty Asla vyše roka a stále mám... prvotnú vysokú hodnotu som mala až 2 150 pričom normálna hodnota je pod 300. Brala som pol roka Penclen - antibiotika, tri krát denne a tri mesiace som dostávala injekčne Pendepon... ložisko streptokoka mi nenašli, mandle nemám už 13 rokov... vyšetrovali ma snáď všetci lekári a nič nenašli... :( no smola... stále mám hodnoty okolo 400, som sledovaná na reumatologii, lebo som mala bolesti kĺbov... tie ATB mi pomohli akurát tak v tom, že mi zrazili tú vysokú hodnotu, inak fakt katastrofa žiť kompletne 3/4 roka na atibiotikách... držím palce aby sa syn z toho čo najskôr dostal... treba to sledovať a hlavne treba veľa vyšetrení aby sa zistili kde je problém...

lesslie

leona: streptokoky vytvoria v tele lozisko, a odtial sa vylucuje ten enzym a protilatky sa zvysia, pretoze ho chcu odstranit a aslo sleduje hladinu tychto protilatok...aslo je specificke vysetrenie zatial co sedimentacia je vseobecne vysetrenie krvi

lesslie

leona: zvysena sedimentacia je to, ked mas tvyseny pocet bielych krviniek a tie spomaluju klesanie cervenych krviniek v trubicke na sedimentaciu. Kedze je vela bielych krviniek, ktore sluzia na obranu organizmu, je jasne, ze v tele prebieha infekcia, ci akutna alebo chronicka... Aslo moze byt a nemusi byt zvysene, casto je zvysene az po prekonani ochorenie, kedy telo reaguje na enzymy zo streptokokov, ktore biele krvinky usmrtili... viac laicky to vysvetlit neviem :(

leona

lesslie prave som si to vygooglila -precitala, zase som o nieco mudrejsia..
Dik.. Len by som chcela vediet ze aky je rozdiel medzi zvys. sedimentaciou a aslom?

lesslie

aslo zanemna doslovne: "antistreptolyzin O...je to protilatka, proti enzymu, ktory produkuje streptokoky. stanovenie antistreptolyzínu O sa vykonáva pri infekciách streptokokmi skupiny A, C a G ako sú reumatická horúčka a poststreptokoková akútna glomerulonefritída ( zapal v oblicke). Koncentrácia ASL(O) v sére pacienta umožňuje stanoviť mieru infekcie β-hemolytickými streptokokmi. Nutné je posúdenie dynamiky protilátkovej odpovede, najlepšie z dvoch vzoriek séra odobraných na počiatku ochorenia a po 4 týždňoch po prvom odbere. Čím vyššia je protilátková odpoveď a dlhšie pretrváva zvýšená hladina ASLO, tým pravdepodobnejšia je komplikácia akútneho streptokokového ochorenia." citujem

leona

potom zvysena sedimentacia je co?Ja som mavala zapalene hrdlo kvoli streptokokovej infekcii, ale aslo som nikdy nemala zvysene, len sedimentaciu... Nehadam sa, mozno mas pravdu.