panicka porucha

Príspevok v téme: panicka porucha
NIKI19

ahojte.Mam diagnostikovanu panicku poruchu,ale v poslednom case sa mi zhorsil kontakt s ludmi.Mam problem sa s nimi aj porozpravat,ist vobec niekam do obchodu,cestovat,nieco si vybavit,proste normalne fungovat.Cim to moze byt sposobene?Beriem lieky cipralex,mirzaten,rispen....mate s nimi niekto skusenosti?Mam fakt problem normalne fungovat,najradsej som iba doma,bojim sa kdekolvek ist,aj do skoly.

NIKI19

no ono ja uz nemam take stavy ako na zaciatku,ze buseinie srdca,odpadavanie,ale zhorsil sa mi kontakt s ludmi....proste socialna fobia ako vysita,lenze ja beriem este aj ine lieky...mne bolo tiez zo zaciatku blbo,raz som skoro odpadla,stale mi kolisal tlak,ale to bolo asi tym,ze organizmus proste nie je zvyknuty na Ad-cka.Hej,mozno sa to da zvladnut bez liekov,ale urcite nie v mojom pripade,lebo ja som na tom bola tak,ze som nemohla ani z domu vyjst,co mi hned bolo zle.Teraz sa pomalicky ucim znova zit,ale ide to pomaly...treba tomu caas,ono tieto lieky sa prve ucinky prejavia za 2-3 tyzdne,ale napriklad vyraznejsie zlepsenie u cipralexu co mi hovorili,tak az po 3 mesiacoch

suzanky

ahojky..a tie lieky ti pomáhajú?? ja beriem AD len týždeň..ale stále mi je po nich akosi zle, tak dúfam, že to prejde a naozaj pomôžu, lebo niekde čítam, že AD niesú dobré, že sa to dá zvládnuť aj bez nich, tak fakt neviem, či ich brať, alebo sa nato vykašľať, aspoň keby mi po nich nebolo tak blbo
a ty niki19-cítiš sa lepšie odkedy berieš AD?? a aké berieš?? ja citalec..

NIKI19

no,ja lieky este len dva mesiace aj tyzden...mne byva zle hlavne v socialnych situaciach,proste pri styku s ludmi,a mam strach ist autobusom,alebo ked vojdem do hypermarketu,tak hned panika,ale potom to troska ustupi

johanad

ja trpim panickou 15 rokou podla mojej skusenosti sa mi to zhorsuje ked prichadza jar aj ked u nas je teras kopa snehu aj na jesen musis trosku vidrza ono to povoli a bude ti lepsie ono mne je tasko ti radit odborne mozem len so svojej skusenosti myslim ze kazdy si musi najst svoj osobny figel ako ju prekabatit samozrejme bez liekov to nejde ja uzivam seroxat sedem rokov a bez neho to bohuzial nejde ono nevolnosti na zaciatku uzivania su len treba vydrzat ono to povoli a bude dobre drzim vam vsetkim palce.

suzanky

ako dlho berieš lieky? ja tiež trpím panickou poruchou, je mi stále zle, mám závraty, ťažko sa mi dýcha, vyhýbala som sa liekom, nechcela som Ad-.čka, ale už mi ich pred troma dňami nasadili-tak som zvedavá, len mi je po nich akosi blbo, celá hruď ma páli, aj sa mi ťažko dýcha