Oreganový olej

Príspevok v téme: Oreganový olej
asined

RNG - chcela som, sa ti úprimne po´dakovať za úžasnú radu, oreganový olej poradil okamžite po prvom užití na moje (5 mesiacov) pretrvávajúce problémy s mykoplazmou. problém je, že akonáhle dávku len na niekolko dní vysadím, objavia sa problémy znova (bolesť hrdla, pobolievanie na prieduškách. beriem aj silné probiotiká, obmedzujem cukry.rada by som sa spýtala, ako dolho je potrebné oreganový olej užívať, aby sa mykoplazma zlividovala natoľko, že sa už nevráti s príznakmi ochorenia horných dýchacích ciest. okrem iného mám pocit, že mám viac energie a cítim sa po telesnej aj duševnej stránke posilneá a vyrovnanejšia. ešte raz úprimne ďakujem a odporúčam ako prírodnú aleternatívu pri mykoplazmách.

jara

filipko, tesi ma, ze tvojmu synovi je uz lepsie, my, matky sme hned pokojnejsie, ked mozme ucinne pomoct detom...my mame casto bolesti hrdla, niekedy lekar povie, ze viroza, niekedy da lieky, ja som nedavno vybrala antb., a par dni nato: bolesti hrdla, zvlast na vecer a rano silnejsie, snazim sa to vitaminmi odhanat, ale u nas asi tazko zohnat nejake "lepsie", s dobrym vstrebavanim, a k tomu by som chcela ten oreg. olej aj GSE, co tu sem tam citam, vyzera to nadejne...

filipko

Ahoj jara. Moj syn uz 4-ty tyzden nechodi do skolky. Tento tyzden ho nedam este preventyvne. Uz je na tom ovela lepsie ako predtym. Zmenila som decku lekarku. S Filipom (tak sa vola moj syn) chodim stale na lynfo terapie a vidim na nom obrovske zmeny a dolezite je ze aj jemu je to prijemne. Berieme na imunitu s FIN CLUBU rio mare capsule, echinaceove kvapky a na lynfo na odporucila cesnakove kvapky. Potieram ho aj zvonku a davam mu ich raz denne 5-10 kvapiek vnutorne. O nejake tri tyzdne mame ist na RTG kontrolnu snimku. Uvidim ake budu vysledky. Oreganovy olej som nakoniec nenasadila, lebo zevraj uz nebolo treba. Ale nie je zle ho mat v domacej lekarnicke... Ty mas aky problem?

jara

filipko, ten oreg. olej som si nakoniec objednala z toho finu, dufam, ze to bude v poriadku, a ako sa ma tvoj chlapec?

jara

filipko, dakujem, zda sa mi to veru dost drahe, v tom fin, a tiez malicka flasticka, ale ked nic ine, mozno aj to vyuzijem, dakujem

RNG

jara, Jodisol je patentovana draha forma jody(povidone jodu) s obsahom jodu 1%.
Stara osvecena jodova tinktura ma 2% jodu a 2.5% KJ(jodidu draselneho) v 50% alkoholickom roztoku(etylalkohol).
Tu v USA je este stale dostat, na Slovensku ti ju v lepsich farmaciach mozu namiesat

filipko

Oreganovy olej sa da kupit cez net. Daj si www.finclub.sk Ja som si ho tiez objednala. Dnes som bola ale u jednej pani so synom co predava tieto vyrobky u nas v meste.

jara

zohnala som JODISOL,roztok, je to jodova tinktura? A da sa na Slovensku kupit ten oreganovy olej, alebo ten Candimin? mate s tym niekto skusenosti, s tym zhananim? dakujem

RNG

filipko, su rozne kapsule s oreganovum olejom. Niektore maju na 150 mg 15 mg oreganoveho oleja a oporucena davka pre dospeleho teda je 3x2 az 3x3 kapsule s jedlom.
Candimin je 30% oreganovy olej a zostane plavat na hladine vody. Ked ho das len tak na lyzicku pali ako fras.
Preto som mavrhol ho najprv rozpustit v troske vodky a potom naliat do vody, cim sa dokonale emulzifikuje a neostane plavat na povrchu.
Ja mam doma na to roztok 1 diel Candiminu(tj podobnu tunajsiu znacku) a 9 dielov vodky vo flasticke s kvapatkom. Po dobrom potraseni das teda do vody miesto 1 kvapky Candiminu 10 kvapiek tejto zmesi.

filipko

PRE:RNG Syn ma 17 kg. Dnes som sa pytala v jednej predajni na olej. Samozrejme ho nemaly, ale ta pani s nim mala skusenost. Ona mi poradila ze olej sa uziva tak ako ha dostanem. Iba kvapky na lyzicku. Este spominala nejake meranie, podla coho sa da urcit presne davkovanie. S tym alkoholom som tomu moc nerozumela. Este jedna otazka IVKA1 mi posle olej ale v kapsulach. S tym mas ake skusenosti, prosim a davkovanie? DIK... Mohol by si mi este nejak blizsie poradit? Liecbu som pisala na LYNF. UZL. u dietata. Dakujem velmi pekne za ochotu a cas straveny pri odpovediach.

RNG

3x2 kvapky su pre dospeleho(to sa tyka candiminu, lebo ten asi najskor dostanes)
Pre dieta je to podla vahy menej.
Dobre je dat kvapky do alkoholu(10 x tolko vodky) a az pobo inas zostane plavat olej na povrchu a stipe v hrdle ako fras.