pomooc dasno pomoc prosim

Príspevok v téme: pomooc dasno pomoc prosim
alexxxx

boli ma dasno za dolnou stolickou na lavej strane..zaalene by som to nemala mat lebo nie to az taka uuuuuuuuplna bolest ani hnesave by to nemalo byt lebo nemam tam ziadny pupacik a tak..ale aj napriek tomu sa bojim strasne lebo mam strach zo zubarov a bojim sa ze sa z toho nahodov neskor vykluje zabal..co to je alebo co mam stym robit??

zwedavus

alexxxx, vôbec nie je pravda, že zuby múdrosti rastú v dospelosti. aj mne, aj kamarátke narástol tiež v 17 a poznám veľa ľudí, ktorí sú na tom podobne..

možno to bude ono.. tá bolesť je veľmi nepríjemná.. hlavne kým sa ten zub snaží predrať cez ďasno - v začiatkoch rastu. mne sa dokonca zapálil, vytvorila sa mi tam hnisavá bublina a celá pravá strana ma bolela, ledva som otvárala ústa.. neviem čo by na toto pomohlo, pretože rast zubu neovplyvníš, ale skús kloktať ústnu dutinu niečím dezinfekčným, pravidelne si čisti zuby, používaj kefky s jemnými štetinkami..

tinusska

pozname... otras, a ked sa mi tam spravi, este nejaky hnisavy "vacok".. ani zuby si neumyvam, lebo fanovo to boli, ale ustnu vodu pouzivam vtedy po kazdom jedle, napiti vody.. nech je to tam stale ciste...