Sačkové polievky a takéto dobré napady sú až tak nezdravé?

jeanuscha

Mozno to bude niekomu zniet cudne, ale pri nevolnosti v tehotenstve a taktiez aj teraz mi sackova polievka pomaha na uklunenie zaludka. Uz som sa stretla aj s diabetickou, ktora taktiez kazde rano pije sackovu polievku- tiez jej to pomaha. Viete mi povedat, ktora zlozka v polievke za to moze?
Dakujem

0vecka

2RNG o tom sa uz hovorilo ze v podstate je zdravsie kupit mrazenu zeleninu ako normalnu... ale ja aju kupujem hlavn ekvoli tomu ze je to uz posekane

RNG

wor, ja som netvrdil ze mrazena zelenina je lepsia ako cerstva, ale len fakt, ze mrazene produkty nie su natolko zamorene konzervantmi, ako tzv cerstve, tj take co boli obrane mozno pred 10 az 20 dnami, a stali dlhy cas na regaloch, konzervovane proti kazeniu. Pri izbovej teplote ztv "cerstve" zeleniny stratia az 50% zivin na 5 dni. Proti tomu okamzite mrazene po zbere maju ubytok ovela mensi. Teda ked sa spravne skladuju v teplotach pod -30 stupnov a aj v teplotach sotva na bodu mrazu maju ubytok zivin radove nizsi, ako zelenina v izbovej teplote.

RNG

Ono je to verlmi komplikovane, co z jediel a e-ciek nam skodi. Niektore ecka su pre nas dokoncva zdrave, ako napr emulzifikator lecitin, zahustovace vyrobene z morskych rastlin KO carragenan, agar-agar a najma alginaty, ktore sa dokonca pouzivaju pri lieceni rakovin. Ale to malicko, co pridavaju do priemyselnych potravin samozrejme nestaci na liecenie rakovin, na to musis ist na specificky navrhnute extrakty napr z morskych uhoriek(seacucumber) alebo hnedej buriny pod menom eclonia cava a podobne. Nazvy ako modifilan, fucoidan a podobne su nazvy vyrobkov ktore niektori lekari(najma v Japonsku) pouzivaju so znacne velkym s uspechom na liecenie rakovin
www.cancer.org
Ja ich tu velmi neodporucam, lebo su relativne este stale znacne drahe na pouzitie v takych davkach, ako ich pouzivaju na Japonskych klinikach alebo na odmorovanie v Rusku, pozri napr na
risingstarlc.com Uvedene davky na tomto su ovela nizsie, nez sa pouzivaju v Japonsku na liecenie rakovin, kde pouzivaju 12 az 24 kapsul denne.
Tu je okolo toho viac
modifilan.com

wor

pre boha!!! sáčková polievka je produkt chemického priemyslu. Je to jedno z najväčších svinstiev v rámci potravinárskeho priemyslu!!!!
Nehnevajte sa, ale väčšina reakcií mi tu pripadá akoby diskutovali 12ročné deti.
No a názor, že mrazená zelenina je lepšia ako čerstvá :))))))
Jednak zgumovatie, stratí krehkosť a tak ako varením aj hlbokým mrazením sa výživová hodnota znižuje, čiže zabíjaš vitamíny 2x....
ale späť k polievkam, všetky, zdôrazňujem všetky chute sú v týchto výrobkoch umelé, skúste si niekedy prečítať zloženie, aký percentuálny podiel má napr. zelenina
Presne ako píše terry8 v 1 sášku šampiňonovej polievky (4 porcie) je 1/2 šampiňonu!!!!! inak iba chémia, chémia a zase chémia......
NEŽERTE TO!!!!!

a nedostatok času je sprostá výhovorka, manželka pracuje cca 10 hodím denne, stíha aj rodinu, šport, kultúru,....

0vecka

2 MultiLevel jj presne tak a navyse aj ta cena je priblizne rovnaka takze fakt netusim preco to niekto kupuje. Lebo argument nemam cas je blbost. Sackova polievka usetri mozno 3 minuty casu...

MultiLevel

Sackovu polievku som naposledy jedla asi ako 7 rocna, lebo som si vydupala, ze ju chcem skusit, kedze aj moja kamaratka zo skoly ju jedavala. Pismenkovu! :D
Uz by som nikdy nic take nekupovala a toboz nekrmila tym svoje deti. Neviem kolko trva priprava takej sackovej polievky, ci 5 ci 10 minut, ale viem, ze za rovnaky cas sa da pripravit hoc aka ina lahka, nenarocna polievka...