zmeny počas hormonálnej antikoncepcie

niekto

viem hak urobila z mojej bivalej naladovu bestiu to su teda moje vlastne skusensoti

okrem toho hak ulne normalne sposbuje zvysenie zrazanlivosti krvy cize trombofiliu co je normlane a ak je zena tehotna je to ajdolezite aby nevykrvacala pri porode
ale ak to niekto berie velmi dlho moze sa velmi lahko stat ze dostane trombozu ale bo mrtvicu tak ako to dievca co je spominane v tom clanku (az sa dobre pamatam )

cital som este aj iny clanok resp blog jednej gynekologicky
pisala ze preco HAK nepredpisuje
na vyske sa ucia ze to je uplne normalne a v poriadku a to je ten problem

bolo tu vela bab ktore mali s toho problemi zopar ich prispelo sem

www.zdravie.sk

alebo

www.zdravie.sk

alebo
www.zdravie.sk
a este na zaver jeden prispevok od palacinky:
palacinka

taaak ja mam skusenost aj s HAK aj s Pharmatexom (kapsule)..musim povedat ze nie je nic lepsie ako HAK co sa tyka sexu, ziadne starosti, stresy..horsie je ze uzivanie antikoncepcie ma stalo zdravie, len pre informaciu, HAK zahustuje krv a tym sa zvysuje riziko trombozy, po dvoch rokoch uzivania mi zistili trombofilny stav ktory sa prejavuje nedostatkom proteinu S (laicky povedane- vysoke riziko krvnych zrazenim),takze som prestala HAK uzivat a po pol roku sa to zlepsilo kedze nato uzivam lieky.. no ja som sa rozhodla ze HAK uz nebudem brat a radsej si budem zivot komplikovat pouzivanim Pharmatexu, pretoze zdravie mi je prednejsie.............a viete co je na tom najhorsie? najhorsie je to ze pri uzivani HAK vam spravia jedine pecenove testy ako tu uz bolo spominane a z tych sa neda zistit dokopy nic, mne trombofilny stav zitili az po tom ako som navstivila kopec odbornych lekarov pretoze v lete som dostala krc do nohy a nasledne som odpadla..ked som cievnemu lekarovi povedala ze uzivam HAK tak ani nebol prekvapeny, vraj kazdy mesiac tam ma pacientky s podobnym problemom, dokonca uz mal aj ojedinely pripad kedy jedno dievca malo krvnu zrazeninu v mozgu..tazko povedat ci to prezila, no ja som rada ze moj pripad nebol az taky tragicky, ale stacil nato aby som pochopila ze HAK moze byt v niektorych pripadoch tichym zabijakom..

taze tak tymto by som argumentoval tak na zaciatok

severanka

mali by zakázať pridávať sem tak "serioznu" stránku badatel.sk... niekto : nevieš argumentovať ničím iným len badatelom?

iwa.

písala som to v inej téme, ale dám to aj sem: na stránke www.anikoncepcia.sk
sa tvoju otázku opýtali lekára-gynekológa. odpoveď: aj moja dcéra ju brala päť rokov. Takže si myslím, že otec by dcére nepredpísal nič škodlivé.

farmaceutka

lazhaela, ja som kedysi v minulosti vyskusala dva druhy HAK, zakazdym som mala velmi silne neziaduce ucinky. Dnes som tomu rada, lebo ma prinutili prestat HAK brat. Jedna cesta je skusat zaradom vsetky pripravky, ktore su na trhu, s nadejou, ze sa raz trafis.. osobne touto cestou nie som nadsena, i ked ju viacere zeny podstupuju. Druhou cestou je vylucit HAK zo zivota a spoliehat sa na barierovu antikoncepciu, co je sice urcite menej pohodlne a viac riskantne, ak si babatko este nemozes dovolit, ale na druhej strane urcite menje skodlive ako HAK.

severanka

"normálny" stav myslel asi tak, že sa to pri užívaní nesprávne zvolenej HAK stáva... skús ešte nejaké iné tabletky, napr. Yadine/Yasminelle/Yaz alebo Femoden a ak ani to nesadne, tak potom už len www.pharmatex.sk (nehormonálna antikoncepcia!...držím ti palce