GMO (geneticky modifikovane organizmy)

Príspevok v téme: GMO (geneticky modifikovane organizmy)
vevericka

aky je vas nazor??konzumovali by se GM plodiny?? ak by ste si mali vybrat medzi GM plodinami, bio plodinami a klasickymi postrekovanymi, ktore by ste si vybrali, ked viete, ze kazde maju svoje pre a proti??(GM mozne rizika, avsak zatial sa ziadne nepreukazali, bio- mozne napadnutie plesnami a nasledna konzumacia, potrekove-dany postrek)a GMO, ktore sa vyuzivaju pri priemyselnej vyrobe??aky mate nazor na ne?

Kýčera

Zdá sa, že "elita" ovláda dejiny Rímskej ríše "Panem et circensens" a starovekého Ríma "Divide et impera". Alebo si len vybrala z nich to, čo sa im náramne hodí, o.i. aj výrok N.Machiavelliho. Niekomu toto stačí, čo už? Sú tu však iní, pre kt. je to málo, chcú viac. Potrebujú nad daným problémom porozmýšľať, naštudovať pre aj proti, nájsť v tom logiku, súvislosť, konfrontovať to so svojimi vedomosťami, pozorovaním, životnými skúsenosťami a myslieť aj na to, čo tu po nich zostane, aby dačo aj zostalo,...Všetci sa učíme aj na chybách, druhých, vlastných. Zdá sa však, že niektorí ľudia sú nepoučiteľní, prejdú si v živote všeličím a nezmenia svoj názor, postoj, budú trvať na svojom stoj čo stoj. Aj naďalej budú šliapať po žeravých uhlíkoch, sťažovať sa, ľutovať a tieto uhlíky budú hádzať pod nohy aj iným. Keď im toto prináša spokojnosť a šťastie? Pre nás ostatných : "Je pense, donc je suis!"

RNG

Dnes sa uz nic neda uplne zatajit, lael pracuje na to ina metoda, tj zasypat informacne kanaly opacnymi informaciami, znemoznit co najviac sirenie pravdy a zialbohu masy, lenive studovat vsetko a casto aj rozmyslat o tom . Takto zachytia az 99% mas a t0o znamerna ze v demokracii,, kde vacsijna teroreticky vladne si mozu robit co len chcu. No a hojne sa pouzivaju vyse 4000 rokov stare nastroje na okupovaniem mysle ludi, abyu ani nemali cas vlastne rozmyslat inac, nez su vedeni, a to je mnozstvo foriem starych "rozdel a panuj" a "chlieb a hry". Ja nehovorim ze sa musia miliony dohodnut na niecom na kontrolu miliard, staci ked sa o tom dohodne parsto najbohatsich a najvplyvnejsich a ostatne miliony nimi dobre platenych sluhov, vcitane aj roznycy vlad, to za nich urobia. Obvykle aj bez akejkolvek vedomosti, k comu to cele vedie.

Kýčera

-Odpovedam, počúvaj, ten Tvoj dedo musel byť poriadny kúzelník, keď potom, čo "štiepal stromy" mu na štiepke rástlo ovocie. Ten môj DEDUŠKO stromy ŠTEPIL a drevo, kt. štiepal sa dávalo do pece a kúrilo sa ním, aspoň tam, kde som žila ja!
-Vyskumnik, vďaka, pozriem, podpíšem. Ja tu už nebudem, ale moje deti, vnuci, ich deti a iní áno. A záleží mi na nich.

odpovedam

Vyskumnik, nehnevaj sa, ale ty si dalsi z tych, co sa nechaju nachytat na hoaxy, nerelevantne zdroje a poplasne spravy, ba priam az konspiracie. Namiesto toho si si mohol njst nezavisle studie a dozvediet sa sokujucu info, ze stiepenie stromov JE gmo. Ale nema cenu to dalej rozvijat. 80% slovakov nema kriticke myslenie a nevie rozlisit fakt od nazoru. Mimochodom, kto ti kaze jest gmo? Ked ti vadi zmiesany genofond rastliny, preco ti nevadi povodny?

vyskumnik

mam56, všimol som si ťa aj skorej, vnášaš do týchto diskusií humor, ale toto sú naozaj vážne veci. A na veľkú škodu je, že takých ľudí, ktorým je to jedno, je naozaj veľa. A rozhodujú bohužiaľ aj o mne.

mam56

Až taký veľký šok zase telu nehrozí, ak príde do kontaktu s novými génmi.
Asi sme všetci trochu precitlivelí:-)

mam56

Na čo tu o tom všetkom toľko filozofovať?!
Všetko sa v prírode vyvíja. O sto rokov budú mať rastliny a zvieratá iné gény ako teraz, čiže budú geneticky modifikované.
To znamená, že žiadne riziká z takej konzumácie nehrozia. Čo sa týka čisto len génov.
Ja si radšej dám morské rybky, tie sú zdravé.
O tisíc rokov bude slimák skákať a nebude mať domček.
A napr. také psy asi začnú rozprávať. Tomu normálne verím.

vyskumnik

meri,m . chcem sa ťa opýtať, či tie polia u nás majú byť označené, alebo nie, díky za príspevok.

No určite si prečítajte aj toto vsetkoogmo.sk

A na tej stránke môžete si pozrieť aj miesta, kde sa dá podpísať petícia

pre odpovedam:
pises "obycajne stiepenie stromov, co robili nasi dedovia, je tiez gmo a nikto im zato nenadaval." - toto je buď zavaádzanie, ale skôr by som povedal, že tejto problematike vôbec nerozumieš, čo je to GMO - čiže genetická modifikácia je cielená zmena génu na určitom jeho úseku vložením iného génu z iného, aj nepríbuzného organizmu (napr. aj z človeka do nejakej rastliny) s cieľom zmeniť určité vlasnosti daného organizmu (napr. odolnosť organizmu voči škodcom).

RNG. Kýčear, meri.m a s ďalšími, ktorým to nie je ľahostajné- súhlas. len ma neskutočne štve, že o tom čo bude väčšina ľudí jesť, rozhoduje práve tá väčšina. A keďže tá väčšina je zmanipiulovaná, alebo ani nevyvíja nejakú aktitu smerom k tomu, aby sa to zlepšilo, napr. podpisanie peticie, tak to schytáme my všetci. ľudia nekonajú a v tom je problém. Inak, teraz sa budú chystať aj politické mítingy. Ak sa zúčastním, chcel by som sa niektorých politikov aj oýtať, čo s tým plánujú robiť a aký je ich postoj ku GMO. Toto je cesta, ako z toho von. Ak mu to bude jedno, alebo v tomto smere neurobil nič, nebudem ho voliť. Lebo ten človek už minimálne tým, že nič v tom smere, aby sa zakázalo pestovanie týchto plodín - ktoré dokázateľne likvidujú prirodzenú biodiverzitu našej krajiny (už mi ani nepripadá ako naša)- uškodil tejto krajine. Keď som dobre čítal zákon - neviem, koľko ich bolo o pestovaní GMO, tak ho podpisovalpán zo SNS, ale neviem, kto hlasoval za. Asi by som si to mal pozrieť :-).

Zo stránky
www.vsetkoogmo.sk sem dám toto:

V roku 2012 sa na Slovensku oficiálne pestovalo a stále pestuje hneď niekoľko druhov GM kukurice a GM cukrová repa, pričom len nedávno, koncom apríla 2013, schválilo Ministerstvo životného prostredia ďalšie zavedenie GM cukrovej repy H7-1 do životného prostredia, a to napriek viac ako 2 200 podpisom (do dátumu prípadných pripomienok takmer 1 000 podpisom) znepokojených občanov, ktorí podpísali proti tomu petíciu.

Okrem toho, na Slovensku sa nanešťastie nepestujú len skúšobné GM plodiny, ale prebieha u nás aj komerčné pestovanie GM kukurice, ktoré je však pod rúškom tajomstva, keďže ani Ústredný Kontrolný a Skúšobný Ústav Poľnohospodársky, ktorý spadá pod Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, nechce sprístupniť informácie o slovenských pestovateľoch komerčných GM plodín, a to údajne preto, že tieto informácie boli pestovateľmi označené za predmet obchodného tajomstva. ...

- z poslednej vety vyplýva, že Ministerstvo poľnohospodárstva SR kraje aktivity pestovateľov GMO. To je bez preháňania jasný signál toho, že tieto plodiny majú u našich pánov na úradníckych stoličkách zelenú.
Už ma tu aj kvôli tomu prestáva baviť existovať, na tomto slovensku. Pozerá sa len a len na produktivitu a na nič iné. A tento národ je bohužiaľ celkovo tak neprebudený, že sa podľa mňa dopredu ani moc nepohneme, lebo 90% ľudí to podľa mňa vôbec netrápi.
A ODNESÚ SI TO BOHUŽIAĽ AJ TÍ, KTORÝCH VEĽMI TRÁPI, ČO BUDÚ JESŤ A AKO BUDE VYZERAŤ NAŠA PRIRODZENÁ PRÍRODA, keďže dochádza k prenosu peľu aj na príbuzné druhy tráv, čo sa týka kukurice - a to bolo aj dokázané

odpovedam

Mala skupina ludi sa dakedy nevie zhodnut. Takze miliony ludi "za oponou" sa vie dohodnut v pohode? Tomu by som uverila, len ak by to hrali vo filme :-). Navyse je vtipne, ako tieto konspiracie o svetovej elite a jej nehanebnom vyhladzovani ludstva su supertajne zavesene na internete :-).

RNG

Ludia uz tisicrocia svojou cinnostou a nepochopenim toho, ze zmeny co si oni zelaju donasaju aj zmeny, co si nezelaju.To je aj jedna z hlavnych pricin vsetkych civilizacnych chorob. Nuz a teraz sa top tem[po zmien bez dokladneho porozumenia ich nasledkov radove zvysil a naviac sa vsetky mozne skodlive ucinky zapieraju, organizovane, pre zvysenie ziskov za rozne patentovane produkty.
Ludia co nam vladnu tj otvorene, voleni, alebo ti za nimi, o ktorych nevieme nic a ktori vladnu spoza opony tym, ze maju priamo a najma nepriamo zamestnane miliony ludi,. co konaju pre nich tak aby mali z toho oni zabezpecene obrovske prijmy a moc by bvoli hlupi, keby sa nespajali a neorganizovali. A rvrdit , ze su hlupi a preto sa neorganizuju je dobra blbost, ved ti najmocnejsi a najbohatsi su zaroven aj najschopnejsi, tj hovorime o elite a globalnej vlade zoskupenej elity za oponou.