Sindrom vypalenia?

Príspevok v téme: Sindrom vypalenia?
rodrigez

Ahojte, ako sa nazyva stav, ked vas nic nebavi. Resp. mate dobru pracu, sukromie v pohode, ale aj tak nie ste spokojni. Moja praca je fajn, ale nabavi ma kazde rano vstavat, makat jak idiot a pritom jedine na co sa dokazem tesit je nejaka 2 tyzdnova dovolenka raz za rok. Aj to je taka ze by som si vedel predstavit aj inde 2 tyzdne. Nebavi ma to tu... cely zivot len robit a riesit nejake uvery, hypoteky a fungovat tak, ako by sa "malo". Najhorise na tom je ze neviem ako z toho von. Na co si len spomeniem, vsetko robim len preto, ze sa to tak asi ma a ma to tak byt, popripade sa to ocakava. Je mi z toho zle, nebavi ma to tu... Ako ste na tom vy? Preco vlastne fungujete? Ja neviem na nic prist...

rodrigez

No jasne, pospal by som si... akurat ale v praci je to trosku zlozitejsie:)
Po robote musim ale makat na seminarke... tak spanok hrozi az vecer.
Skor to chce dovolenku uz konecne... nech uz je april...

jamka

.."tak radsej sa tvarim ze ano, takto je to presne ako by to malo fungovat." - mozno ten clovek nie je ten pravy,ked nezdiela rovnake zivotne priority a nazory a tak...

ale mozno mas vazne len zly den :) tiez ma to obcas chyti..chod si pospat :D bude lepsie

berushka

Presne tak, ved s tym nieco sprav. Predtym nez zabuchnes tie dvere tak si dobre rozmysli co dalej lebo dnes to neni sranda nikde.
Peniaze podla mna maju s tym vela spolocne, lebo peniaze =sloboda=moznosti= aj zdravie atd.

rodrigez

No je to tak, nebojim sa spravit zmenu, ale skor toho, ze ludia, ktorych milujem nebudu ochotni tu zmenu spravit tiez, teda hlavne jeden clovek. Nechcem zit bez jeho pritomnosti, tak radsej sa tvarim ze ano, takto je to presne ako by to malo fungovat...

rodrigez

Sak jasne, ja rozumiem co chce povedat. Ja mam svoje nazory, na vsetko... len z kazdej strany to do mna niekto husti ake skvele je mat nazor vacsiny a ake uzasne je strasne vela zarabat a tvarit sa velmi zodpovedne a dospelo. Ak ale do tejto predstavy nebudem zapadat, pridem o ludi, o ktorych prist nechcem... Pocuvat stale hecuj sa v skole, v praci, musis sa zakusnut a vydrzat... No to je jedno, zly den asi:)

jamka

rodrigez - a co/kto ti v tom brani, aby si bol ty tym clovekom, ktory s tym nieco spravi ? :) rodina ? priatelia ? alebo vlastna pohodlnost ? strach ?

rodrigez

No ved prave o tom to je, koho to bavi? A kto s tym aj nieco naozaj spravi?
Prave ze nikto, lebo kazdy si povie, sak to je zivot, to je normalne... Peniaze s tym nemaju nic spolocne, mozno len tolko, ze ta nutia stale tento stereotip podsupovat a do prace chodit, mozno aj do takej, v ktorej ta to nebavi, ale zasa ta uzivi...

jamka

jasne ze kazdy zije v stereotype.aj ked kazdy v inom,ale kazdy clovek ma ten svoj vlastny stereotyp.. ale ked ti nevyhovuje to,co od teba ocakavaju ostatni, preco to robis ?? kto je dolezitejsi ?? snad ich nazor na to co robis ?? aby ONI boli spokojni ? ... alebo aby si bol TY ? ..

och to teda znie,ako psychologicke zvasty :o)))

jamka

nemusis cakat kym pohar pretecie :). vies co,sice fero sem poslal nejaku sektu,ale svojim spobosom ma pravdu. lebo ako vidim tak sam nevies co by ta naplnalo :) alebo je to inak ?? skus sa "pohlbit do seba" a prist na to co to je..alebo sa skus porozpravat s priatelkou.
a mozno je ta hladana pointa v tvojom mysleni. len neviem ako ti to vysvetlit.. mne tiez vadi to,zit stereotypom cely zivot..tak som si to zariadila inak..ale zijem normalne..len sa snazim zachovat si svoju vlastnu tvar,mam priatela,konicky..a nazory svoje VLASTNE..mozno toto niekedy staci..nenechat sa ovplyvnit celou masou ludi a akymsi nazorom vacsiny. a v tom je ta "rebelia". ze si zijem tak ako ja chcem a myslim si to co ja chcem. a predstav si, vsetci to akceptuju a ani som si nepytala povolenie :)