Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Interupcia - vycitky svedomia

Príspevok v téme: Interupcia - vycitky svedomia
tajka:/

dobry den,
stalo sa to "uz" v decembri minuleho roka, zistila ze som cakam babetko s mojim byvalim priatelom, a prostenemohli sme si dovolit mat babetko a tak sa nedalo nic robit len rozhodnutie ze sa babetka zbavime:/
od zaciatku sm z thoo mala hrozne vycitky svedomia potom to preslo a teraz posledne dva tyzdne sa mi snivaju strasidelne nocne mory vecsinou s malymi babetkami:/,cez den mam pocit ak okeby niekto na mna volal akoby niekto nieco odo mna chcel-jednoduch osi pripadam uz ako blazon:(..preco je tomu tak? da sa nejako takychto vycitiek svedomia zbavit?

akinom007

bella12/ ozaj velmi krasne napisane , som veriaca a prekonala som potrat v 19 rokoch, preslo 10 rokov od tej udalosti a stale ma to trapi ale ozaj mas pravdu v tom co si pisala budem sa snazit ist tou cestou odpustenia...dakujem za tvoj prispevok

Xmas gift

dnes sa začal advent, príprava na Vianoce. Možno túto tému teraz čítajú nejaké mamičky, ktoré majú tento mesiac naplánovanú interupciu. Prosím, nerobte to. Nemôžete ísť na potrat a potom sláviť Vianoce. Nemôžete oslavovať narodenie jedného dieťaťa (či už veríte, že to bol Boží syn alebo nie), a pritom svoje vlastné poslať preč do nenávratna. Len s dieťatkom v brušku to budú tie najkrajšie Vianoce.

bella12

Je vôbec možné, aby sa žena, ktorá trpí pocitmi viny z podstúpenej interupcie, úplne uzdravila z prekonanej traumy a hľadela do budúcnosti s pokojom a vyrovnaním? Mnohé ženy si to nedokážu odpustiť celý život, sú už dôchodkyňami a stále si vyčítajú, čo kedysi v mladosti spravili. Dá sa vôbec na niečo také v minulosti ženy zabudnúť?

Áno, žena môže dosiahnuť pokoj duše aj napriek podstúpenému potratu. Riešením však nie je snaha o zabudnutie, to sa jej nepodarí (vytesnením do podvedomia môže žena na istý čas "zabudnúť", ale kedykoľvek sa táto bolestivá spomienka môže opäť vynoriť) ani odmietanie toho, čo sa stalo. Riešenie vedie cez to najbolestnejšie, čo pociťuje - cez priznanie si vlastného podielu viny, cez akceptovanie toho, pre čo sa rozhodla. Dokiaľ bude odmietať, čo spravila, dovtedy nenájde skutočný pokoj. Jej uzdravenie začína, keď končí zapieranie.

Keď si žená prizná svoju vinu, zároveň priznáva, že potrebuje odpustenie. Odpustenie je jediným skutočným liekom na všetky naše výčitky svedomia a platí to aj pri interupcii. Veriace ženy majú možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia - ísť na spoveď. Aj napriek vyznaniu svojho hriechu pri spovedi však nenachádzajú častokrát pokoj. Problém je v tom, že aj keď priznali a vyznali svoju vinu, odmietajú prijať odpustenie.

Ak si veriaca, tak vedz, že neexistuje hriech, ktorý by Boh nebol schopný odpustiť a ktorý by nechcel odpustiť, ak sa vyzná s ľútosťou, potrat nevynímajúc. Neboj sa prijať odpustenie božie ani odpustenie vlastného dieťaťa. Áno, aj Tvoje vlastné dieťatko Ti ponúka odpustenie. Ak veríš, že Boh je dobrý a láskavý, tak musíš vedieť, že to nevinné dieťa je v nebi, kde neexistuje niečo také ako hnev, zatrpknutosť, smútok a neodpustenie, je tam len a len láska. Tvojmu dieťaťu už nič nechýba, nepotrebuje uzdravenie, uzdravenie však potrebuješ Ty. Tvoje dieťa sa na Teba nehnevá, naopak chce, aby si si odpustila.

Prijmi svoje dieťa do svojho života, do svojej rodiny a daj mu meno, či už mužské alebo ženské. Nevadí, že nepoznáš jeho pohlavie. Nech už pre Teba viac nebude len potratom, ale Katkou či Miškom, ktorý je v nebi a modlí sa za Teba. Nepochybuj o tom, že sa Boh o Tvoje dieťa dokonale stará a ono je šťastné. Už Ťa viac nemusia strašiť dátumy dátumy výročia potratu či narodenia dieťaťa, ak by k potratu nedošlo. Už nemáš dôvod cítiť úzkosť a depresiu, keď sa blíži toto špecifické obdobie, veď Tvoje dieťa nie je stratené a netrpí. Je šťastné a miluje svojich rodičov.

Verím, že vyššie uvedené slová adresované veriacim ženám poskytnú nádej a útechu aj pre tie neveriace. Veď ak je Boh ochotný odpustiť vám, prečo by ste si neodpustili aj vy samé?

UPT

ale ved v poriadku mataBB ja sa nehadam, len davnejsie som si citala jedna holka pisala, ze sa da.preto sa pytam, lebo viem, ze mi nezahyba a som jeho prva, ale ked uz sa vylucila moznost tym zakrokom tak mohol to byt aj ten prvy. nevem uz sa to asi ani nedozviem.

mataBB

upt ty si nechapava? to sa da chytit len pohlavnym stykom...ziadnou interupciou...ale ked mi neveris tak si to nastuduj sama..urcite si uz pocula o stranke google

ze mu veris na 100% este neznamena, ze ti nezahyba...

take nieco sa proste neda chytit cez interupciu, nechapes, NEDA, NEDA, NEDA, NEDA, jedine ze by ta ten gynekolog pretiahol...

UPT

som si jednoducho ista, ze som to nijak raz nemohla chytit, moj partner je negatívny a verim mu na 100% a byvaly bol moj prvy aj ja jeho. takze fakt neviem. len bohuzial bola som na tom zákroku :(

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Interupcia - vycitky svedomia - Fórum - ZDRAVIE.sk