Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!

Príspevok v téme: Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!
vegetarianka

Dopredu prosím tvz. "antivegetarianov", aby neprispievalali!!
...
No takže, mám 15 a už mesiac úplne odmietam mäso. Podľa mňa nie je správne, aby niaky živočích žil len preto, aby skončil v naších žalúdkoch. A to ešte nehovorím o tých chemikáliách, ktorými dopujú na mäso chované zvieratka, aby rychlo rastli. Ale to vlastne nie je dôležité. Ide o to, že odkedy nejem mäso, rodina si so mňa stále robí srandu, stále ma dosť nepekne podpichuje, mama sa sťažuje že mi nemá čo variť, aj keď si varím vegetrianske obedy a večere sama. Starý otec vyhlasil, ze som sprosta, ze nebudem rast a ked uz nechcem rast tak sa mam starat aspon o svoj mozog! Darmo som im dala prečítať všetky štúdie o tom, že vo spravne zostavenej vegetarianskej strave nic nechyba, darmo som im ukazovala ze jem všetky odporucane potraviny! Stale hovoria svoje: ze nebudem rast a budem slaba, vchorlava atd(aj ked som už 5 rokov nebola chora :D)....
... privitala by som podporu niakeho vegetariana, a o jeho radu ako to prekonat a skusenosti... velmi dakujem!!

quaky

a ešte na bezmäsitej strave po ktorej mi mal odumierať mozog som zmaturovala z biológie chémie na jednotky a dostala som sa na viaceré vš :)))))

quaky

ahojte ľudia, zaujmavé prečítať si túto tému takmer po 5 rokoch :) som jej autorka, dnes mám už 19, som už od 14 vegetarianka, teraz už rok veganka, práve som bola na všetkých možných zdravotných vyšetreniach na železo, minerály, hormóny štítnej žľazy či mi sója neodpálila nič , a oznamujem vám že som absolutne zdravá :) haters gonna hate :))) aktuálne už experimentujem aj vitarianstvom, mávam aspoň jedno hlavné jedlo raw , a je mi fajn :)

doubledog

vegetarianstvo nie je vhodny sposob stravovania, maso treba jest, neda sa nahradit inymi potravinami
na to postupne pride kazdy vegetarian

majka15

aj ja som vegetarianka...ale mam to stastie, ze aj moji rodicia su vegetariani...a je to lepsie...ludia, ktori nejedia mäso su zdravsi...a vobec nie je pravda, ze nevyrasties...

kiki na

necitala som vsetky prispevky od mojho posledneho, pravdu povediac, nemam odvahu ...
ale neda sa mi nereagovat na to ze ,, slecna milostiva" si isto nevari sama..... ja si varim vacsinou sama, teda ked ma rodina napriklad ryzu z niecim, mama mi spravi ryzu ako zvysku rodiny ale hlavne jedlo si spravim ja.,

slimacik1

ahojte,ja mozem povedat len svoj nazor za seba, ze som tiez skusila na isty cas vegetarianstvo.
Chodila som darovat krv,pravidelne kazde styri mesiace.Isla som darovat aj potom,ako som prestala jest maso - to bolo asi tri mesiace potom,ako som zacala s vegetarianstvom.A zrazu mi doktorka povedala,ze nemozem darovat, ze mam vysledky tesne na hranici,ze nech skusim prist o mesiac.Tak som prisla o mesiac a vysledky este horsie,nizka hladina hemoglobinu, doktorka vravi: Pocujte, vsak vy co chcete darovat, este vy by ste potrebovali krv! Pytala sa,ci nedrzim dietu, povedala som,nie, len som prestala jest maso a ona,tak to je jasne,bez masa budete mat vysledky stale taketo.No a ja som pravdaze jest maso nezacala, mne nikto do stravovania hovorit nebude.No za par mesiacov som zasa prisla na odber, a vysledky zasa zle, nedovolili mi darovat.Pritom som ja sama nemala nejake zle pocity, necitila som sa zle, len v krvnych vysledkoch to bolo vidno.
Za par mesiacov ma vegetarianstvo preslo, zacala som jest maso a vysledky mam ovela lepsie,odtvtedy mozem darovat krv bez problemov. Netvrdim,ze vegetarianstvo je zle,netreba sa masom prezierat a treba jest vela zeleniny,ale nedostatok masa sa skor ci neskor prejavi na tele.

jana7777

sway: podľa mňa máš pravdu, nemožno nútiť niekoho, aby sa riadil niečími radami. Aj to chudnutie - naozaj stačí úprava stravy a polhodinka behu 3x týždenne a kilá pôjdu dole. Ale vysvetluj to niekomu, kto sa po troch dnoch postaví na váhu a už čaká, že bude mať o 10 kilo menej a potom sa utieka k tabletkám a bylinkám a špeciálnym strojom na cvičenie za 1000 euro.
karioll: tvoje rady sú dobré, ale podľa mňa si veľmi vzťahovačný. ja viem, že sa chceš brániť, keď ťa niekto uráža, ale ľudskú hlúposť nevyliečiš. Nepripúšťaj si niektoré príspevky. Keď ten s tým močom verí, že vyzdravie, nechaj ho, veď on sa zbadá na smrteľnej posteli. Keď sa s tebou niekto háda, že tvoje rady o chudnutí sú hlúpe, kašli na to a šetri si nervy. Dotyčný sa zbadá, keď mu budú zlyhávať orgány kvôli nedostatku dôležitých látok. Alebo bude mať 150 kilo a neprejde cez dvere.