Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!

Príspevok v téme: Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!
vegetarianka

Dopredu prosím tvz. "antivegetarianov", aby neprispievalali!!
...
No takže, mám 15 a už mesiac úplne odmietam mäso. Podľa mňa nie je správne, aby niaky živočích žil len preto, aby skončil v naších žalúdkoch. A to ešte nehovorím o tých chemikáliách, ktorými dopujú na mäso chované zvieratka, aby rychlo rastli. Ale to vlastne nie je dôležité. Ide o to, že odkedy nejem mäso, rodina si so mňa stále robí srandu, stále ma dosť nepekne podpichuje, mama sa sťažuje že mi nemá čo variť, aj keď si varím vegetrianske obedy a večere sama. Starý otec vyhlasil, ze som sprosta, ze nebudem rast a ked uz nechcem rast tak sa mam starat aspon o svoj mozog! Darmo som im dala prečítať všetky štúdie o tom, že vo spravne zostavenej vegetarianskej strave nic nechyba, darmo som im ukazovala ze jem všetky odporucane potraviny! Stale hovoria svoje: ze nebudem rast a budem slaba, vchorlava atd(aj ked som už 5 rokov nebola chora :D)....
... privitala by som podporu niakeho vegetariana, a o jeho radu ako to prekonat a skusenosti... velmi dakujem!!

jeza

CMU- vidiet ze v zivote si nestudovala ziadnu literaturu o vegetarianstve, len co si od babky a mami pocula. Uz nezijeme v stredoveku, sa zobud!! Milujem takychto nevzdelancov!!!!

zuzusa

A ešte som zabudla veľa zeleniny a ovocia si vieš aj sama vypestovať ak máš kde. Nikdy nebude tá zeleninka taká dobrá ako vlastná.

zuzusa

Ja som antivegetarianka le len preto že si neodpustím trochu mäska a chcem sa zastať.
Je dokázané že ľudské trávenie nie je stavané na každodenné konzumovanie mäsa, črevá ho trávia cca. 38 hodín. Zato zelenina a tieto veci sú ľahké, ľahko stráviteľné a človek sa po nich dobre cíti. Nehovorím o tom ako mäso zanáša črevá ktorým to škodí.
Je pravda že aj prírodne pestovaná sója je chemicky ošetrovaná, ale existujú špeciálne výrobky pod značkou alebo označením bio kvalita. Sú to výrobky trochu drahšie ale zaručene pestované bez chémie.
K tým vitamínom treba si naštudovať, neviem to už presne ale keď sa posnažíš každá zelenina obsahuje vitamíny ktoré telo potrebuje a snažiť sa o pestrý jedálniček.
Mám suseda má cez 35 vegetarián je asi odjakživa a niekedy aj vegánuje :-) a je zdravotne na tom úplne v pohode, a takých poznám strašne veľa. A ešte títo všetci ľudia sú úplne milý pohoďáci.

CMu_Q

tak aj napriek upozorneniu, ti prispeje jeden antivegetarian ale len preto, ze v prispevku niektore informacie, ktore si uviedla, nie su vycerpacajuce (nezodpovedaju realite) takze:
po prve:
"nie je spravne aby zivocich zil len preto aby sme ho mohli zjest" - vacsiu sprostost som nepocula, ucila si sa vobec o kolobehu v prirode? tzv. retazec, ze na to, aby vsetko fungovalo v ramci isteho uz spominaneho kolobehu su jedny druhy zvierat potravou pre ine, a my ako ludia jeme zvierata pretoze takisto patrime do zivej prirody? ako by inak prezili selmy, levy a pod. je ich spuuustu a keby neboli, postupne by sa vsetko na svete pomiatlo, pretoze su takisto sucastou prirody, kde plnia svoju funkciu! Vsetko so vsetkym suvisi, aby svet mohol po prirodzenej (prirodnej stranke) fungovat !

po druhe:
"A to ešte nehovorím o tých chemikáliách, ktorými dopujú na mäso chované zvieratka, aby rychlo rastli." - ty si myslis ze len zvierata su dopovane chemikaliami? a co polia, kde sa pestuju obilniny, kolko krat su chemicky osetrovane, aby neboli napadnute skodcami? Dnes nic nemas chemicky osetrene, vsetko, cely svet je dnes jednou velkou "chemiou" vsetko co dychaj, papas, vsade je chemia a tej sa nezbavis! Takze obetou chemickych pripravkov nie su len zvierata, ale aj rastliny, obilniny, ovocie, zelenina, proste vsetko okolo nas!!!!!!

"po tretie"
"spravne zostavenej vegetarianskej strave nic nechyba" - to slovko nechyba - si snad myslela relativne, to ze zelenina aovocie obsahuje urcite druhy vitaminov, ktore aj maso je scasti pravda, ale nie v rovnakej forme (podobe). Mozes zjest kilo zeleniny ale nikdy tvoje telo neprijme tolko potrebnych vitaminov, co by si prijala z potravy, kotrej obsah tvori maso. Je to ako ked potrebujes vitamin C - v tabletkovej forme vitamin C nema taku hodnotu ako vitamin C priamo z kapusty, papriky, ci citrusov. TOTO NEZABUDAJ!!!!

a posledne co ti chcem povedat, je to, ze moja sestra zacala ako ty v 15tich presne s rovnakou teoriou - zacala ako zdrava - dnes je z nej "troska", raz zapalene oci, teraz vajecniky, slabost, problemy s kolenami, anemia (chudokrvnost) a vsetko podobne... len tak dalej a mozno tiez zistis, ze prirodu nikdy neoklames!!! Tak to uz bolo dane a tak to ma byt!!!
(vsak snad nebudes jest psikov, macky, ale hydinu a ostatne druhy zvierat, ktore snad nebudes chovat na makkom vankusiku v obyvacke) snad v tom vidis rozdiel!