Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!

Príspevok v téme: Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!
vegetarianka

Dopredu prosím tvz. "antivegetarianov", aby neprispievalali!!
...
No takže, mám 15 a už mesiac úplne odmietam mäso. Podľa mňa nie je správne, aby niaky živočích žil len preto, aby skončil v naších žalúdkoch. A to ešte nehovorím o tých chemikáliách, ktorými dopujú na mäso chované zvieratka, aby rychlo rastli. Ale to vlastne nie je dôležité. Ide o to, že odkedy nejem mäso, rodina si so mňa stále robí srandu, stále ma dosť nepekne podpichuje, mama sa sťažuje že mi nemá čo variť, aj keď si varím vegetrianske obedy a večere sama. Starý otec vyhlasil, ze som sprosta, ze nebudem rast a ked uz nechcem rast tak sa mam starat aspon o svoj mozog! Darmo som im dala prečítať všetky štúdie o tom, že vo spravne zostavenej vegetarianskej strave nic nechyba, darmo som im ukazovala ze jem všetky odporucane potraviny! Stale hovoria svoje: ze nebudem rast a budem slaba, vchorlava atd(aj ked som už 5 rokov nebola chora :D)....
... privitala by som podporu niakeho vegetariana, a o jeho radu ako to prekonat a skusenosti... velmi dakujem!!

sway

karioll ale nevymyslaj..Myslim,ze tvoje rady boli viac krat ocenene a niektori ludia sa podakovali.Pozri kazdej jednej zenskej,ktora sa snazi schudnut by som vedela napisat presny rozpis jedla a cvicenia a chudla by normalne
bez hladovania.Ale to nema vyznam,kto chce,tak si info zisti a naucila som sa nestarat do tych,ktori rady nechcu.Na tejto stranke je aj vela alternativnych sposobov mediciny a netreba ich zato odsudzovat,niekto si jednoducho musi vyskusat,co funguje a co nie.Ked si niekto mysli,ze bude pit moc a vyliecito rakovinu,preco nie?Aj placebo efekt ma velmi priaznive ucinky:-))
sade8 nehnevaj sa,ale v kazdej teme do nho rypes,aj ked napise normalnu pravdivu vec,tak si nevies odpustit sarkasticku poznamku..

sade8

sway
ja som do nikoho nerypala len som sa branila a povedala svoj nazor to je cele, ak to tebe tak pripada za to nemozem

pekny den

karioll

sway
dik za podporu,ale uz asi rezignujem na pomoc.nepotrebujem,aby sa do mna navazali nejake osoby.
vzdy som tvrdil,ze 2x do tyzdna na vode alebo minimu tuku na prirodno,kuracie alebo morcacie prsia a nie je ziadny problem.fakt nema vyznam dalej to rozpitvavat.na inom fore je clovek ktory pije svoj moc a neviem co este s nim robi,lieci sa nim rakovina a podobne nezmysly,a mna nazval clovekom bez rozumu,lebo oponujem.tak co,kaslem na to nech si kazdy znasa dosledky svojho rozhodnutia
urcite na radost viacerych,toto je moj posledny prispevok.mozem zivot travit zmysluplnejsie

TICO

Mimochodom, som muž.
sway : áno, pre ňu je to iný dôvod, nie to, že veľa mäsa škodí, resp. že ideálne je jesť mäso len občas ( to si myslím ). Ale "ľutujem" ju, keď ho nechce jesť práve z morálneho hľadiska...

sway

wewerica1 co takto starat sa do vlastnej rodiny?Mozno si navari a mozno ostane hladna,ked ju v tom rodina nepodrporuje.
sade8 neskac tolko do Kariolla,mali by ste byt rady,ze aspon niekto tu ma trpezlivost a pise odborne rady (aj co sa tyka chudnutia a inych tem)..Mozno mu to jednoducho pripada hlupe ako sa chovate a odsudzuje nezdrave navyky,ale to je len jeho nazor a snazi sa vas upozornit na mozne dosledky.Bohuzial nikto mu nie je schopny argumentovat a len hlupaci urazaju naspat.Rozumny clovek sa zamysli overi si to co pise a potom reaguje..
TICO to co pises by mozno aj bolo idealne,ale kto ma k takemu maso v dmesnej dobe pristup?A zakladatelka nie je vegetariankou z toho dovodu,ze maso je nezdrave..teda aspon mne sa zda,ze tam je dovod iny.

wewerica1

TICO: práve o to ide, si si istá, že si navarí sama? Veľmi málo 15ročných dievčat vie v kuchyni dačo urobiť. Možno som reagovala prehnane, ale väčšina týchto vegetariánok si nepripraví nič sama, keby im mamky dačo neurobili, tak by iba chrúmali surovú mrkvu, lebo nevedia slamku v kuchyni preložiť.

TICO

Ale veď si navarí sama - čo je ťažké na navarení mrkvičky, zeleru, hrachu, obilnín ( inak pochybujem, že je to posledné menované ) ? A taký "vegetarián" čo je sójové fašírky si môže byť istý, že menej mu uškodí varené kuracie mäso ako sója ( sama o sebe je škodlivá ), navyše vyprážaná...

wewerica1

aha, chápem TICO, takže celá rodina, (otec, mama, starí rodičia, súrodenci) ktorí sa chcú stravovať normálne a radi jedia mäso, sa musia prispôsobiť milostivej pani (ktorá má chú´da veľa učenia). jej mamka nožno celý deň stojí v robote na nohách, no a čo, však ešte dve hodiny navyše postojí aby dcérenke (ktorá zatial sedí na internete a číta články o vegetariánstve) spravila sójové fašírky. Otras. Vravím, nemám nič proti vegetariánom, ale nech nevyužívajú prácu iných členov rodiny.

TICO

wewerica1 : Aha, takže si toho názoru, že 15 ročné dievča si ma zá vlastné peniaze ( má ich "vyšľapať" ? ) variť ? Ja nevidím dôvod, aby rodina nemohla kúpiť menej mäsa, a namiesto toho viac zeleniny - aby si na svoje prišla aj vegetariánka. A keď tu spomenieš brigádu ( v rámci toho, aby si 15 ročná zarábala na jedlo ), tak mi príde smiešno - takže to radšej nerob. Má dosť v škole a doma pri učení, tiež chce žiť spoločenský život.

wewerica1

Mňa by inak zaujímalo, koľkí z týchto vegetariánov-puberťákov si varia sami. Alebo povedia doma maminkám: mamo, nebuden jesť mäso, var pre mňa osobitne? Asi áno. Máme takú susedku, čo 10 rokov zabíjala mamkin voľný čas, tá jej musela vyvárať takú zeleninku a hentakú zeleninku.
Keď mala 25, vydala sa a jej muž vyhlásil: dosť bolo s plytvaním, nebudú sa variť dve jedlá denne. A zrazu milej manželke už vegetariánstvo nevonia, napcháva sa rezňami a klobásou. Minule mi dokonca s nadšením v očiach vysvetľovala, kde zohnala lacnú krkovičku. Ja som toho názoru, že každý môže jesť to čo chce. Ale keď sa z vlastnej vôle odlišuje od zvyšku rodiny a nie je to kvôli chorobe, nech si to aj sám pripravuje (a za vlastné peniaze, samozrejme).