Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!

Príspevok v téme: Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!
vegetarianka

Dopredu prosím tvz. "antivegetarianov", aby neprispievalali!!
...
No takže, mám 15 a už mesiac úplne odmietam mäso. Podľa mňa nie je správne, aby niaky živočích žil len preto, aby skončil v naších žalúdkoch. A to ešte nehovorím o tých chemikáliách, ktorými dopujú na mäso chované zvieratka, aby rychlo rastli. Ale to vlastne nie je dôležité. Ide o to, že odkedy nejem mäso, rodina si so mňa stále robí srandu, stále ma dosť nepekne podpichuje, mama sa sťažuje že mi nemá čo variť, aj keď si varím vegetrianske obedy a večere sama. Starý otec vyhlasil, ze som sprosta, ze nebudem rast a ked uz nechcem rast tak sa mam starat aspon o svoj mozog! Darmo som im dala prečítať všetky štúdie o tom, že vo spravne zostavenej vegetarianskej strave nic nechyba, darmo som im ukazovala ze jem všetky odporucane potraviny! Stale hovoria svoje: ze nebudem rast a budem slaba, vchorlava atd(aj ked som už 5 rokov nebola chora :D)....
... privitala by som podporu niakeho vegetariana, a o jeho radu ako to prekonat a skusenosti... velmi dakujem!!

vlockaaaa

Mna zas stve, ze ma nutia jest parky, salamy,chlieb a rozky..ja mam rada vlocky s ovocim a jogurtom,papam to vzdy na ranajky a oni,ze ako na tomto "vydrzim",ze ochoriem,lebo chlieb je VRAJ zaklad stravy!! Ale mne sa potom doobedu neda na nic sustredit,mam vlcie zachvaty zravosti sladkosti:(( preto jem uz len vlocky.. a nasi sa na mna hnevaju,ze ak si privodim nejaku chorobu...a ja im aj vravim,ze z coho asi sa vyrabaju tie ich rozky?Z vlociek!Len ich zbavia vsetkych vitaminov a vlakniny.Totiz,oni jedia len biele pecivo..a dnes mi povedali,ze ved tam mas samu chemiu,postriekane jablko, jogurt..a ja-a ved ako pripravili tu klobasu??A taveny syr??Ach joo...

kamoska

ak ti lezú na nervy reči tvojich najbližších, tak skús na nich vyskúšať "názorný príklad"....každý z nich má nejaké neobľúbené jedlo, ktoré sa mu z nejakého dôvodu hnusí....u mňa sú to napríklad kapustné fliačky s cukrom....tak skús na každého samostatne vytiahnuť, že veď aj ty neznášaš kapustné flačky, a ja neznášam mäso, tak ma nenúť jesť to čo sa mi hnusí.....a viac s nimi nedebatuj!....ak ani to nezaberie, tak im skús pripraviť ch neobľúbené jedlo a núť ich aby to zjedli, "veď všetci ostantní to majú radi, tak prečo oni nie?" ....xixixi

jajka001_

ja vegetarian nie som ale sunku salamu klobasu nejem napriklad, nemozem to ani vidiet, ani parky, slaninu, vajcia...velmi vynimocne. alebo vnutornosti, zabijackove, huspeninu a tak. len chude maso. a podla chuti, takze sa neobmedzujem. ale keby som zila inde, nemam problem vzdat sa masa a nahradit ho niecim inym.

vevericka

teda ja neviem pisete tu niektore, ze ano vegetarianstvo, ale jete ryby niekedy sem tam kuracie....ale to uz nie ste vegetariani...neviem, kde nastal boom nepovazovat ryby za maso..je to maso a vzdy to maso bude...nevravim vsak, ze robite chybu..myslim, ze byt uplny vegetarian, nie je az tak ok, sem tam si dat kuracie alebo ryby je v poriadku(aspon podla mojho nazoru), ja tiez nejedavam maso velmi casto(aj ryby a hydinu), ale jem ho, tak netvrdim, ze som vegetarian..

miro.83

To by som bol asi maximalne 2 hodiny vegetarian. Dakujem za chut ta je bozska len sa musim krotit, som jak selma a teraz vecer neni dobre sa moc prejedat.

sade8

nechapem tu niekto pisal, ze pri mlieku a pri syroch zvierata trpia systamaticky a dlho, vsak oni ho nevyrabaju......to co je za nazor, nechapem, to ako si mam vysvetlit.......ja jem aj syr aj vajcia......

leiila

Leila, mas to tazke ... ja som to mala lahsie, kedze sme cela rodina presli na vegetarianstvo ked som este chodila na zakladku ... takze frflali iba babicky ... nakoniec sa rodina presunula k ciastocnemu vegetarianstvu a ja vlastne trochu tiez ... jem mäso tak cca. raz do mesiaca a to len trosku, niekedy aj pol roka nic ... krvne testy som mala vzdy uplne ukazkove aj ked som vobec nejedla mäso, detska lekarka mi povedala nech sa tak kludne stravujem dalej ... mozno to by bolo pre teba riesenie - nechat si urobit testy na zelezo, kyselinu listovu, B12 etc. s cim maju vegeratariani problem ak nenastavia spravne stravu - a dokazat tym rodicom, ze sa stravujes spravne. Smiem este vediet - mlieko a vajcia jedavas? Ak nie, treba este najst alternativne zdroje vapnika. Casto sa hovori ze v rastlinnej potrave nie su vsetky potrebne aminokyseliny - co je cisty nezmysel. Staci vhodna kombinacia potravin pocas dna, a mas pokryte vsetky. Najlepsie je skombinovat v jeden den strukoviny (resp. tofu)a obilniny a mas plnohodnotnu stravu. Ty vsak uz mas urcite o tom vela nastudovane. Vegetarianstvo je nebezpecne, ak sa na neho vrhnu ludia co o tom nic nevedia. Ak vsak trosku o tom vies, mas sancu sa stravovat ovela zdravsie nez mäsožravci.

miro.83

Konecne kuracie steaky so sunkou a syrom na vrchu su hotove. Berme vidlicky a noze a sup to do pusy. Ja berem to vase vegetarianstvo aspon je mensi dopyt tym padom nizsie ceny a viacej lacnejsieho masa pre mna a to uz sa oplati.