Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!

Príspevok v téme: Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!
vegetarianka

Dopredu prosím tvz. "antivegetarianov", aby neprispievalali!!
...
No takže, mám 15 a už mesiac úplne odmietam mäso. Podľa mňa nie je správne, aby niaky živočích žil len preto, aby skončil v naších žalúdkoch. A to ešte nehovorím o tých chemikáliách, ktorými dopujú na mäso chované zvieratka, aby rychlo rastli. Ale to vlastne nie je dôležité. Ide o to, že odkedy nejem mäso, rodina si so mňa stále robí srandu, stále ma dosť nepekne podpichuje, mama sa sťažuje že mi nemá čo variť, aj keď si varím vegetrianske obedy a večere sama. Starý otec vyhlasil, ze som sprosta, ze nebudem rast a ked uz nechcem rast tak sa mam starat aspon o svoj mozog! Darmo som im dala prečítať všetky štúdie o tom, že vo spravne zostavenej vegetarianskej strave nic nechyba, darmo som im ukazovala ze jem všetky odporucane potraviny! Stale hovoria svoje: ze nebudem rast a budem slaba, vchorlava atd(aj ked som už 5 rokov nebola chora :D)....
... privitala by som podporu niakeho vegetariana, a o jeho radu ako to prekonat a skusenosti... velmi dakujem!!

lizanka

kto sa tu zasadzuje o prava zvierat, je vegetarian a pritom papka mliecko, syry a podobne veci by mohol brat do uvahy, ze pri chove na mlieko zvierata trpia systematicky a DLHO, ja osobne odmietam kupovane mliecne vyrobky-dam si len zakysane kozie a hlavne DOMACE-obcas.

a neviem preco taka zvada, pokial vegetarian papa ryby, nic by mu nemalo chybat(ale v tych sa zase hromadi ortut, cize kto nema pristup k cerstvym sladkovodnym rybam toho vela neporiesi). ja sama jedavam chude kuracie maso a ryby(musim sa priznat, ze aj konzervy, holt nezijeme pri Stredozemnom mori), ale bravcove a hovadzie by som do ust nedala, ani domace.

a btw, clovek nie je masozravec a uz vobec nie bylinozravec, ale plodozravec-to je dost rozdiel. byliny su pre cloveka tiez velmi tazko stravitelne, kdezto take jablko v zavislosti od velkosti zaludok spracuje uz za 1/2 hod, ale zit len o zeleninke a ovoci sa tiez neda.

kika32

To je tvoja osobna vec ci jes maso,alebo nie.Ale si este dost mlada tak si davaj pozor pretoze vsetko ma svoje pre aj proti.Znama musela zacat jest maso po 5 rokoch vegetarianskej stravy pretoze zacala mat nejake vazne problemy s krvou. Klamala by som keby som povedala,co presne myslim ze chudokrvnost

barbinka

prestala som jesť mäso, už asi pol roka ho nejedávam. Iba preto, že mi prestalo chutiť. A poviem Vám, že sa cítim lepšie, zdravšie, mám viac energie. Papám veľa jogurtov, syrov, proste všetky mliečne výrobky, strukoviny, zelenina , ovocie a pečivo. Mäso mi určite nechýba.

sade8

ja tiez nejem maso, ale ryby mam rada sem tam si ich dam, ale ziadne bravcove alebo co.......ja tiez si myslim ze je to kazdeno vec ze sa takto rozhodne, ani ja to nikomu nenutim, tak nech mne do toho ze nejem maso nefrfle tiez nikto - ja mozem povedat ze som menej chora ako kedysi ked som jedavala maso, mozno je to aj ze ho nejem.......citim sa super, lahsie jedla vela zeleniny,........no len rodina ta to zo zaciatku brala tak ze preco, ze to musim jest ze nech nevymyslam, ze potrebuje clovek aj maso, ale ja som sa nedala,tiez si to nechcu nechat vysvetlit,ale co maju taky nazor tak nech si ho nechaju, ked sa u nas vari maso, tak ja si urobim nieco ine, mam casto cestoviny ktore zboznujem - a co sa tyka pripravy tak je to aj casovo menej narocne na varenie taketo bezmasite jedla......to je tiez vyhoda........a este jedna vec aj niekto to tu spominal, ze vegetarianstvo to nie vyprazany syr a podobne - tak to teda nie!!! sem tam ano,ale mne to vyprazane mastne nejde na chut vobec.....takze nech kazdy vegetarian kasle na reci ostatnych, a budme sami sebou, stojme si za svojim - drzim vam palce.....

vegetarianka

Ahojte, dakujem velmi kazdemu kto ma tu podporil. Ano, ten potravinovy retazes existuje- ale viete si predstavit, aka je v nom nerovnovaha, ked teraz sa pre ludstvo zabiju miliardy kusov zvierat? To je podla vas prirodzena rovnovaha? Ok, niektore zvierata su prirodzene masozravce, ale rozne dokazy svedcia o tom ze clovek bol povodne bylinouravec a nie vsezravec. Napriklad som citala ze chrupy masozravcov sa vedia pohybovat len !hore a dolu" a chrupy bylinazravcov sa vedia aj "do lava aj do prava". A ako sa pohybuje nas???
A mne sa jednoducho hnusii predstava, ze niake zviera zije len preto aby sokncilo v nasich zaludkoch! Existuje vela argumentov, ze chovne zvierata su len na to aby sa jedli. Ale podla mna to nieje fer, podla mna je tu kazde jedno zviera nie na jedenie, ale na to aby sa snazilo prezit! Uvedomte si ze kazda ziva bytost sa snazi prezit! Ale mi im na prezitie nedavame ani sancu!!!

mijotka

vegetarianska strava moze byt pestra, treba sa o to sice viacej pricinit, preto pisem moze. vela vegetarianov si myli stravu: vyprany syr, hranolky, horlaky, spagety a pizza... s vegetarianstovm.
surova zeleninka v crevach nezostava tak dlho ako maso!
no, to zelezo, to je asi kamen urazu vegetarianstva, to priznavam, lebo vstrebatelnost z bezmesitych jedal je nizsia ako z cerveneho masa, preto treba byt opatrny a sledovat si to, ale nie je to az tak zlozite!
osobne si myslim, ze vegetarianstvo otvori v stravovni vela dvier, ktore "vsezravcom" zostavaju zavrete, pretoze prosto "nevidia pre oci"

sweet_lolitta

ja vidim rozdiel, skus to precitat opat :)
ja sa nehadam, pretoze neverim, ze existuje "vseobecna" pravda, kazdy kto si mysli, ze je to tak alebo onak, ma svoju pravdu a veri jej. Ja som vsezravec, jem 2x tyzdene ryby, lebo 3omega mastne kyseliny su najma v tucnych rybach a ano, aj to je maso. Inak najcastejsie hydinu a obcas cervene maso, kvoli zelezu.
A aj surova zeleninka v creve pekne hnije a naduva zaludok. No mam ju rada a jem aj tu.
Som za pestru stravu a aj zivot. Nechcem si ho v ziadnej oblasti zjednotvarnvat.

mijotka

sweet_lolitta
jeden z najlogickejsich argumentov je, ze clovek nie je masozravec.
ma napr. prilis dlhe crevo, masozravci maju max. 3metrove, potom ti to masko hnije v crievkach ...
bud to respektujes, alebo nie.
naucila som sa neoponovat a nehadat sa s, ako ich zakladatelka temy nazyva, "antivegetarianmi". je to ako hadzat hrach na stenu. hlavne s takymi ako ty, lebo nie vela ludi porovnava stromy so zvieratami, maso s parketami... mama mia! stromy su stromy a zvierata su zvierata!! nevidis rozdiel? vazne nie? smutne...
napriek tomu myslim, ze by sme sa mali navzajom respektovat. to staci...