Domaca pekareň chleba

43

a vyskusajte ak mate radi taliansku kuchynu samozrejme chlieb s olivami ,so susenymi rajcinami.mozte si to pridatdo hociktoreho receptu ktory vam chuti,trocku suseneho cesnaku a rozmarinu štipku.
z hociktoreho cesta mozte robit taktiez bagetky alebo zemlicky.
no receptov mam spustu tieto vam len z hlavy pisem lebotie som robila najcastejsie.dufam ze vam niektori bud echutit a oblubite si ich ako ja .skoda len ze nie je taky z ktoreho by sa nepriberalo.som zvedava ci vam bude chutit,mne teda ani jeden nepripominal kolacove cesto.

43

370 ml vody +250g grahamovej muky,50g otrub,150 celozrnenj muky 150tmavej chlebovej sol,kmin,drozdie cukor to sa tam pridava stale rovnako

43

muku mozte miesat ako vam bude chlieb chutit hlavne vzdy dodrzte zase hmotnost zhruba tych 540-560g .
velmi chutny chlieb je zemiakovy.do zakladneho receptu na biely chlieb postruhajte uvareny zemiak vecsi alebo dva mensie a odoberte 20g muky.ale nasypte 10g zemiakovej muky/polotovar na zemiakove knedle/

43

suroviny s a vkladaju do nadoby vzdy od tekutych az po sypke ale ti co mate pekaren to isto viete.
zrnieckovy chlieb:
360 ml vody
360 g hladkej muky
50g celozrnej muky
150 g žitnej muky
na vrch drozdie cukor,sol kmin
po zazneni signalu nasypem pomiesane semiacka slnecnice,lanu,tekvice,lyž.oleja
dam piectna program celozrnny chlieb,poposlednom kysnuti potriem chlieb troskou oleja/len na mašlovacke/a posypem semienkami

43

no velmi rada vam popisem recepty,ktore som casto robievala,ale asi to zavisi aj od pekarne,tie mnozstva.
zakladny recept na obycajny chutny chlieb:
na dno formy nalejem 350ml vody studenej
pridame pol. lyzicu octu,nasypeme 540 g hladkej chlebovej muky /T650/ dojedneho roku dam 1 1/2 odmerky soli,do druheho rohu 1 odmerku rasce,do stredu bud 1/2kocky drozdia cerstveho alebo pol balicka instantneho ,trosku cukru.pustim pekaren na zakladny program a korka stredna,vaha 1kg

rrrrrr

43
Tak hoď nejaké odskúšané receptíky na fajnučký chlebík...lebo nám doma dosť dlho trvalo kým sme našli nejaký recept čo nám vyhovoval. Všetky tie chlebíky chutili skôr ako koláč a nie ako normálny chlieb, boli robené tak trošku na sladko a to sa mi veľmi nepáčilo. TAk ak by sa ti chcelo tak by si sem mohla hodiť nejaký receptík (no a mimochodom väčšinou pečiem zo sušeného droždia) Ďakujem

43

chcem len dodat k tym kupovanym zmesiam na chlebik,ja osobne som vyskusala aj z lidla aj z kauflandu.vsetky sa mi celkom pacili a chlieb s anaozaj vydaril.ale vzhladom na cenu tejto pripravenej zmesi ,ktora mimochodom obsahuje neuveritelne mnozstvo farbiv a ochucovadiel som zostala zase pri mojich vyskusanych receptoch ,ktore som zozbierala od kamaratiek a z netu.ked si mam upiect chlieb na svojej pekarnicke tak nech je aspon bez farbiv a umelych prisad.my ked sme ratali tak nas vysiel 1,5 kg chlieb z nasich surovin vzdy najviac 20,-sk aj s eenergiami.tie zmesi s kludom vyskusajte su naozaj chutne ale ked chcete nieco zdrave pre seba tak radsej porozmyslajte nad tym.