Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Gynekomastia a jej liečenie.. som zúfalý!

luciano

Môj synovec to mal. Navštívil endokrinologický ústav v Ľubochni, kde mu predpísali lieky a zhruba po roku po prsiach neostalo ani stopy.

johnylolos

Ja viem, je to hrôza mám 17 rokov a mám 90 kg a 193cm. Behávam pravidelne asi 7 mesiacov chodievam do posilovne ale stále nič. Ani neviem či to je gynekomastia. Ale ak ste sa išli dať operovať tak s akým doktorom máte skúsenosti?

lombardo1981

Exitujú. Tamoxifén a Anastrozol. Potom sa ešte pri zistenom nedostatku testosterónu, ten testosterón suplementuje. Lenže lieky či liečba doplnkami a stravou sú najúčinnejšie iba v začiatočnej fáze, pokiaľ nedôjde k úplnej zmene tkaniva (dá sa nazvať aj vláknitá fáza). Vtedy sa účinnosť značne znižuje (až je neúčinná). K tejto zmene dochádza približne po roku. A vtedy je najlepšie podstúpiť chirurgické odstránenie. Porozprávaj sa o tom s lekárom.

lombardo1981

Je vhodné sa vyhýbať alkoholu (najmä pivu), sóji a jej výrobkom, prosu, ovsu, jačmeňu, šošovici, ľanovým semiačkam, žite, fenyklu, cíceru, žitu, sezamovým semiačkam. Jednoducho potravinám s vysokým obsahom fytoestrogénov.
V strave uprednostniť kapustovitú zeleninu (karfiol, kel, rúžičkový kel, brokolica, čínska kapusta) s obsahom zinku a DIM.
DIM (diindolylmethane) ovplyvňuje metabolizmus estrogénov (zabraňuje jeho enormnému zvýšeniu či zníženiu, premena účinnejšej formy estrogénu a na menej účinnú, zabraňuje premene testosterónu na estrogén či účinnejšieho estrogénu na účinnejší).
Katechíny v zelenom (bielom) čaji potláčajú enzým, ktorý premieňa účinnejší testostrón na menej účinný.
Deficit zinku spôsobuje zníženie testosterónu. V spojení s cvičením, jeho dopĺňanie dokáže zvýšiť hladinu androgénov. Takisto kofeín spoločne s fyzickou aktivitou to dokáže. Pokiaľ je prítomný deficit, jeho suplementácia zvýši hladinu testosterónu i DHT.
Chryzin môže zvýšiť hladinu testosterónu. Koreň žihľavy dvojdomej u potkanov hladinu zvýšil, u ľudí už nie. Maca hladinu hormónov neovplyvňuje. Calcium-D-Glukarate hladinu zvyšuje dočasne. Hodne ho je v tamovom bobuľovom ovocí (čučoriedky, černice, maliny, baza, arónia).
Nakoniec je tu DHT. Oobsadzuje rovnaké receptory, jeho metabolity zabraňujú premene testosterónu na estrogén (inhibujú aromatázu) a znižujú sekréciu gonadotropínov, čím sa zníži množstvo látok na tvorbu hormónov. No jeho zvýšená hladina spôsobuje vypadávanie vlasov a benígne hyperpláziu prostaty. Jeho zvyšovanie pomocou doplnkov nie je úplne preukázané. Zvyšovať ho dokáže kreatín, ktorý zvyšuje aj hladinu testosterónu, ale zdá sa, že ho okamžite premení na DHT. Ale pri súčasnej fyzickej aktivite sa zvýši aj hladina testosterónu. Dávka musí byť vyššia. Nižšia nemá požadovaný účinok.
Látky, ktoré inhibujú 5-alfa-reduktázu (enzým, ktorý premieňa testosterón a silnejší DHT): Saw Palmetto, ryža, Fenugreek, Reishi, Safflower, astaxanthin (prírodné karotenoidové farbivo s označením E161j. Obsahuje ho aj mäso lososa.), riboflavín, kyselina azelaová, Chinese Knotweed, čierne korenie (extrakt z listov), Prunus africana, borovica, Bitter root, Torilis japonica, tuja, kukučina, síran zinočnatý (zinok) spolu s kyselinou azelaovou.

vitavi

Môžeš si dovoliť mäso, vyberaj si hlavne ryby. Základom by mali byť obilniny, hlavne celozrnné, dodajú ti minerály, ktoré potrebuješ. Jedz cestoviny, kaše, placky,knedlíky atď. Doplň zeleninu, prevažne tepelne upravenú v polievkach, dusenú, pečenú, naparenú a pod, pridaj kvasenú, kvalitný olej a semienka.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Gynekomastia a jej liečenie.. som zúfalý! - Fórum - ZDRAVIE.sk